Konwencja Solidarnej Polski. Kaczyński w liście o reformie sądów: My ze swej drogi nie zejdziemy

W Warszawie trwa konwencja Solidarnej Polski. Nie zjawił się na niej Jarosław Kaczyński. List w imieniu prezesa PiS odczytał poseł partii i szef jej komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.
Zobacz wideo

Konwencja programowa Solidarnej Polski odbywa się pod hasłem "Sprawiedliwa Polska". Pojawili się na niej m.in. szef SP, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz europosłowie: Beata Kempa czy Patryk Jaki.

Do uczestników konwencji list przesłał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, odczytał go Krzysztof Sobolewski. Prezes PiS napisał w nim m.in., że nie może być mowy o sprawiedliwej Polsce bez właściwie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości.

Doskonale pamiętamy, że siły głównego nurtu, najpierw tworzące a potem utrwalające system postkomunistyczny zawsze były zmianom w tej dziedzinie przeciwne. Ich opór doprowadził do anachronicznej sytuacji, w której wymiar sprawiedliwości pozostał w zasadzie jedyną sferą życia publicznego, która nie została poddana przekształceniom na miarę potrzeb demokratycznego państwa

- odczytał Sobolewski.

Jarosław Kaczyński o reformie sądownictwa: Mamy zatem wyjątkowy mocny mandat do działania

Prezes PiS w liście stwierdził również, że Polacy oddając głos w 2015 roku na Prawo i Sprawiedliwość jednocześnie opowiedzieli się za przeprowadzeniem zmian w wymiarze sprawiedliwości.

W zeszłym roku obiecywaliśmy kontynuację tej reformy. I w tym przypadku wyborcy znowu nas poparli. Mamy zatem wyjątkowy mocny mandat do działania. (...) My ze swej drogi nie zejdziemy. Dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele. Nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi

- zaznaczył w liście Jarosław Kaczyński.

Więcej o: