Morawiecki o gwałcie i zabójstwie dziecka. "Państwo wskutek takich wyroków staje się oazą dla przestępców"

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się na Facebooku do złagodzenia wyroku mężczyzny, który zgwałcił i zamordował trzyletnie dziecko. "Państwo wskutek takich wyroków przestaje być państwem prawa, a staje się oazą dla przestępców" - napisał premier.

W środę Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve'a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie. Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem. Wyrok jest prawomocny.

O sprawie tej napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Wspomniał też o wyroku w procesie emeryta ze Szczecina, który za zjedzenie śliwki w czekoladzie wartej 40 gr, został właśnie skazany na 20 zł grzywny wraz z obowiązkiem pokrycia kosztów sądowych w wysokości 100 zł. "W tym samym czasie poważne zbrodnie czekają latami na rozstrzygnięcie" - stwierdził premier. "Czy takie wyroki, zasądzone przez niezależnych sędziów, w niezawisłych sądach są sprawiedliwe?" - zapytał.

"Najwyższe prawo bywa najwyższym bezprawiem. Oto Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził karę z 25 do 15 lat więzienia dla mężczyzny, który zgwałcił i zamordował trzyletnie dziecko. Państwo wskutek takich wyroków przestaje być państwem prawa, a staje się oazą dla przestępców" - napisał na Facebooku premier.

Za zmniejszeniem wymiaru kary dla Steve'a V., który zgwałcił trzylatka, stoi sędzia Krzysztof Eichstaedt. Został on niecałe dwa lata temu powołany na sędziego dyscyplinarnego w SA w Łodzi. Powołał go tam Zbigniew Ziobro, który teraz zachęca do nagłaśniania nazwiska Eichstaedta, "bo czas na to, żeby podawać nazwiska sędziów"

>>> Po co PiS-owi wojna o sądy? Gdula: Chcieliby już nie mówić o sądach, ale muszą

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (202)
Morawiecki o gwałcie i zabójstwie dziecka. "Państwo wskutek takich wyroków staje się oazą dla przestępców"
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 60 razy 52

  Przecież wyrok wydał sędzia dyscyplinujący z selekcji ZZiiobry.
  Co oszuście możecie dokonać zgodnie z prawem?
  Jak tam ziemia na biskupa?

 • viaac

  Oceniono 50 razy 40

  Pisowska mafia potańczy i na trumnie dziecka. I jeszcze "państwa prawa" cynicznie pożałuje.
  Są obrzydliwi do przesady.

 • lucek10

  Oceniono 44 razy 34

  Panie Morawiecki. Czy sprawiedliwe jest, by pan brał w banku grube miliony tak jak pan to robił?

 • arreis65

  Oceniono 46 razy 32

  państwo polskie stało się oazą dla przestępców dlatego, że rządzi bez żadnego trybu kanalia, oszust i oszczerca jarosław kaczyński i dlatego powszechnie znany kłamca szmateusz morawiecki jest premierem , dlatego że dureń andżej duda łamie konstytucję, dlatego kryminalista mariusz kamiński jest ministrem MSWiA, dlatego oszust czerpiący korzyści z booordelu jest szefem NIK, dlatego wiceminister sprawiedliwości i sędzia poiebiak organizuje hejt za państwowe pieniądze, dlatego złodziej, kłamca i kooorwiarz mógł byc marszałkiem sejmu, dlatego "mecenas" kempa razem z oborową szydlo mogły nie drukować wyroku TK, dlatego sędziami w TK są teraz agent muszyński i komunistyczny prokurator piotrowicz !!!!

 • jael53

  Oceniono 38 razy 30

  I znowu kłamstwo. Sąd albowiem nie ustanawia prawa. Nie podoba się to, co jest w kodksach? Słusznie, sporo się tam może nie podobać. Ale sejm jakoś przez 5 lat nie znalazł nawet jednej wolnej nocki, żeby zająć się zmianą co bardziej rażących regulacji k.k., k.p.k., k.c., k.p.c., k.r.o. i całej reszty.

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 27

  Państwo wskutek nie uznawania wyroków sądowych przez rząd przestaje być państwem prawa, a staje się oazą dla przestępców z partii pis.

 • poziomka_vr

  Oceniono 29 razy 25

  A w skutek ułaskawiania przestępców i robienia z nich szefów tajnych służb?

 • remo29

  Oceniono 25 razy 23

  A Zbyniu pochwalił się Matiemu, że to jego sędzia, czy obaj robią to, co potrafią najlepiej - rżną głupa?

 • nutka7.17

  Oceniono 20 razy 20

  Panie moradziecki, przecież te wyroki wydają sędziowie z nadania ministra zero.
  A minister zero jest w pana NIErządzie. Jak zwykle kłamstwem pokrywasz swoją i swoich kamratów niekompetencję oraz proceder ustawicznego i uporczywego łamania prawa, a przede wszystkim jego nadrzędnego aktu prawnego, Konstytucji RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX