Michał Kamiński w Gazeta.pl: Prezes umie liczyć i zna się na polityce. Wie, że nie ma większości

- Ludzie PiS zdają sobie sprawę, że przegrana Dudy jest niezwykle realna. Dużo bardziej realna niż mogłoby się rok temu wydawać. Dlatego Jarosław Kaczyński tak daleko chce przesunąć granicę swojej władzy, swoich wpływów (...), żeby później miał się z czego cofać - mówił wicemarszałek Senatu Michał Kamiński w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

W piątek Poranna Rozmowa Gazeta.pl aż w trzech odsłonach. Grzegorz Sroczyński rozmawiał z Michałem Kamińskim, wicemarszałkiem Senatu, Łukasz Kijek - z Blanką Lipińską, a na koniec segment o klimacie, w którym z Kijkiem rozmawiał Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl.

- Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że te wybory prezydenckie ma prawie na pewno przegrane. Andrzej Duda, żeby wygrać musiałby przekonać 800 tys. ludzi, którzy 13 października (...) praktycznie nie wierząc, że ten głos pokona PiS, pofatygowali się do urn wyborczych i głosowali na jedną z partii opozycyjnych. Te 800 tysięcy ludzi musiałoby być przekonanych, że trzeba nie pójść na wybory albo zagłosować na Dudę, żeby Duda mógł wygrać - przekonywał Michał Kamiński. 

Wicemarszałek Senatu jest zdania, że wszystkie działania PiS wynikają z przekonania Jarosława Kaczyńskiego, że nie ma większości. - Ludzie PiS zdają sobie sprawę, że przegrana Dudy jest niezwykle realna. Dużo bardziej realna niż mogłoby się rok temu wydawać. Dlatego Jarosław Kaczyński tak daleko chce przesunąć granicę swojej władzy, swoich wpływów (...), żeby później miał się z czego cofać - ocenił. 

Więcej o:
Komentarze (52)
Michał Kamiński w Gazeta.pl: Prezes umie liczyć i zna się na polityce. Wie, że nie ma większości
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 39 razy 33

  Trzeba będzie patrzeć pisowskiej swołoczy na ręce - nie udało im się podważyć wyników głosowania do Senatu, teraz na pewno przygotują się lepiej i w razie potrzeby sfałszują wybory.

 • vitruvius

  Oceniono 31 razy 29

  WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
  W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
  1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.
  2. "Zamachu" w Smoleńsku,
  3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…
  4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,
  5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
  6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
  7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,
  8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,
  9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….
  10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…
  11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
  12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
  13. "Walce z pedofilią" w kościele,
  14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
  17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),
  18. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński,
  19. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
  20. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,
  21. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,
  22. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka,
  23. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki,
  24. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
  25. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim, „Kryształowym” Kamińskim i Wąsiku,
  26. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,
  27. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo,
  28. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, ale i nawet własnej ułomnej ustawy. Nie zebrali nawet minimalnej ilości podpisów i się kryją. Albo ich nie ma, albo są takie same, czyli sami się wybrali.
  I co dalej?

 • ryyys

  Oceniono 23 razy 23

  W II turze pamiętajcie, że KAŻDY lepszy niż Du.d !
  KAŻDY !!!

 • vitruvius

  Oceniono 25 razy 23

  „Im dalej kłamcy oddalają się od prawdy, tym bardziej nienawidzą tych, co ją głoszą. Prawda wg kłamców jest mową nienawiści.” (Orwell)
  Działanie PiS a 3 prawa dr Josefa Goebbelsa. Kiedy poznajemy „przekazy dnia” propagandy PiS, warto je porównać z 3 prawami Goebbelsa.
  Pierwsze prawo Josefa Goebbelsa do stwierdzenie, że tysiąc (sto) razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Cała „drużyna” powtarza do znudzenia te same kłamstwa, używa identycznych sformułowań, aby wbić do głowy odbiorcom pojęcia w które uwierzą. Przykłady to „zamach” zamiast sprowokowana katastrofa, „reforma sądownictwa” zamiast obsadzania swoimi i uzależnianiu od siebie. Tu kłamstwa można cytować bez końca. Polska w ruinie (dopiero będzie).
  Drugie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO DEZINFORMACJI. Przekaz dnia zawiera na przykład informacje prawdziwe przemieszane z fałszem, który ma zostać uwiarygodniony prawdziwą częścią przekazu. Często w przekazie PiS za prawdę już robi fałsz wmówiony, dzięki działaniu pierwszego prawa Goebbelsa.
  Trzecie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO AUTORYTETÓW. Celem jest powoływanie się na autorytety, najczęściej akademickie, na profesorów. Wyjmuje się z kontekstu pasujące zdanie i w kółko powtarza, jako potwierdzenie tezy. Można się na przykład powoływać na prawo francuskie, wybierając jedno zadanie bez sąsiednich, lub niemieckie z wyborem sędziów, „pomijając” z jakiego grona mogą być wybrani. Z poważnymi profesorami to PiS ma kłopot. Lech Kaczyński tylko podawał się za profesora (przez pewien czas był na etacie, ale to nie tytuł naukowy), Krycha Pawłowicz to samo, Zybertowicz i jemu podobni dla wykształciuchów są śmieszni, dla „Luda Ciemnego” wg terminologii jednego z głównych propagandzistów PiS, może jeszcze tak.
  Wśród „bon mots” Goebbelsa jest na przykład zdanie „oskarżaj innych o to, za co sam jesteś winny”. No co? To pewnie Tusk zmasakrował polski system prawny. Inne „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”, też tow. Goebbels.
  Zabawne, że „Elity PiS” próbują zasady Josefa Goebbelsa stosować wobec UE. Ale tam są wyształciuchy.

 • bog43

  Oceniono 19 razy 19

  nie mam żadnych wątpliwości , że Duda wybory przegra . Jak wskazuje historia , rozpoznanie kto i czym jest tylko kwestią czasu . Błazen pozostanie błaznem , tak jak nazista nie zostanie socjalistą , choć propaganda twierdzi , że jest odwrotnie , a arcy pasożyt J.Kaczyński jest wielki .

 • ewulka987

  Oceniono 19 razy 17

  Precz z KACZYZMEM , precz z DŁUGOPISEM ! Koniec z siwcami NIENAWIŚCI , koniec z dzieleniem społeczeństwa i szczuciem na siebie wielu grup ludzi jak: sędziów, lekarzy ,nauczycieli, niepełnosprawnych, LGBT, katolików, kobiet.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy 10

  Kaczyński z niczego nie może się wycofać bo ośmieszy się przed własnym elektoratem, a co gorsza dla niego pójdzie siedzieć.

  Przelicytował i musi iść na dalsze zawarcie. Na otwartą wojnę z Brukselą. Zamrożenie transferów środków unijnych jest nieuniknione, tak samo jak protesty rolników którzy dokonają szeregu linczów na politykach PiS.

 • state77

  Oceniono 11 razy 9

  Czy przedstawiciel PiS -Duda, tradycyjnie w trakcie kampanii prezydenckiej poleci do Katynia, by oddać hołd pomordowanym Polakom?

 • spam_box

  Oceniono 15 razy 9

  Dziesięć lat temu udało się uniknąć przegranej dzięki lądowaniu. Ciekawe czy pupa da się zapędzić do samolotu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX