BI: Żona rektora wojskowej Akademii miała korzystać z limuzyny uczelni. "Skandaliczna prywata"

Monika Parafianowicz, wiceprezeska podległej resortowi rolnictwa spółki Elewarr, w latach 2017-2019 miała korzystać z auta należącego do Akademii Sztuki Wojennej - podaje Business Insider Polska. Rektorem uczelni jest gen. Ryszard Parafianowicz, prywatnie mąż wiceprezes Elewarru. Uczelnia podkreśla, że samochody Akademii są wykorzystywane "zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa".

Monika Parafianowicz, żona rektora Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie gen. Ryszarda Parafianowicza, w latach 2017-2019 miała regularnie korzystać z samochodu należącego do uczelni - podaje portal Business Insider Polska. Monika Parafianowicz jest wiceprezesem spółki Elewarr, której stuprocentowym udziałowcem jest Agencja Rynku Rolnego.

"Nasi informatorzy (kilka osób) twierdzą, że kierowca Škody Superb o numerach rejestracyjnych WW 5295E przyjeżdżał po wiceprezes Elewarru, parkując najczęściej pod Instytutem Transportu Drogowego, który mieści się ponad 100 metrów od siedziby spółki przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Jak ustaliliśmy, to samochód Akademii Sztuki Wojennej" - podaje Business Insider Polska.

Akademia Sztuki Wojennej. Rzecznik prasowy odpowiada

Rzecznik prasowy Akademii Sztuki Wojennej ppłk Mariusz Młynarczyk w przesłanym portalowi oświadczeniu podkreśla, że "wszystkie pojazdy będące w dyspozycji Akademii są wykorzystywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa". Dodaje jednak, że "ze względów bezpieczeństwa" nie może podać publicznie danych dotyczących wykorzystywania pojazdów. Rzecznik nie odpowiedział wprost na pytanie redakcji, czy Škoda Superb o wspomnianych numerach rejestracyjnych rzeczywiście należy do uczelni.

- To skandaliczna prywata pokazująca podejście do państwowego majątku. Oddawanie służbowego samochodu do dyspozycji członków rodziny jest niedopuszczalne. Rektor powinien zostać zdymisjonowany, bo to powrót do najgorszych czasów PRL, gdzie taka prywata była na porządku dziennym - stwierdził w rozmowie z BI Tomasz Siemoniak, były minister obrony.

Monika i Ryszard Parafianowiczowie nie ustosunkowali się do pytań portalu.

>>> Zobacz także: Wyszków. Kierowca wjechał na rondo i wpadł na chodnik. Miał 1,5 promila alkoholu

Zobacz wideo
Więcej o: