Zawieszenie Pawła Juszczyszyna. Jego sprawy zostały rozlosowane. Mogą dotyczyć około 500 osób

Wszystkie sprawy Pawła Juszczyszyna w Sądzie Rejonowym w Olsztynie zostały rozlosowane. Łącznie jest ich ponad 200 i dotyczą 500 osób. - Nie powinno być żadnych opóźnień - twierdzi Maciej Nawacki. Wciąż nie wiadomo, co z 30 niedokończonymi sprawami Juszczyszyna w olsztyńskim sądzie okręgowym.

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki po zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna odebrał mu możliwość prowadzenia spraw. Oznacza to ich ponowne rozlosowanie pomiędzy pozostałych sędziów dwóch wydziałów cywilnych. Jak poinformował Gazeta.pl sędzia Nawacki, w olsztyńskim sądzie rejonowym toczy się obecnie 260 spraw, w których orzekał Juszczyszyn. Ilu osób to dotyczy? - Można to pomnożyć przez dwa, zawsze są dwie strony postępowania - mówi nam Nawacki. - Losowanie odbywa się na bieżąco, nie powinno być żadnych opóźnień - twierdzi prezes sądu.

>>> Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna o odsunięciu go od orzekania

Zobacz wideo

Zawieszenie Pawła Juszczyszyna. Jego sprawy mogą dotyczyć ok. 500 osób

Paweł Juszczyszyn ma cały czas otwarte sprawy w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, w którym miał delegację. W tym przypadku nie ma jednak decyzji co do losu sędziego. Ta zapadnie prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia. - W poniedziałek zbierze się kolegium sądu. Uporządkowana zostanie kwestia spraw, które sędzia Juszczyszyn ma w referacie - mówi nam sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy sądu. W olsztyńskim SO Juszczyszyn ma do dokończenia łącznie 30 spraw. - 29 z nich to sprawy, w których rozpoznawane są apelacje, a jedna sprawa dotyczy rozpoznania zażalenia - dodaje Dąbrowski-Żegalski.

We wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła Juszczyszyna w czynnościach zawodowych. Obniżono mu też wynagrodzenie o 40 procent. Powołując się na stanowisko Sądu Najwyższego sędzia stwierdził, że izba ta nie jest sądem, dlatego w dalszym ciągu będzie orzekać. Choć w środę Juszczyszyn przyszedł do pracy, sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie poinformował, że sprawa, w której miał orzekać, została zdjęta z wokandy z uwagi na nagłą chorobę przewodniczącej składu sędziowskiego.

Więcej o: