Gawkowski: Duda o związkach partnerskich? To jakby papież stał obok diabła i mówił, że będą grali w szachy

- Polacy kilka miesięcy temu, w trakcie kampanii do PE, słyszeli, że związki partnerskie to zło, które trzeba tępić (...). I dzisiaj Andrzej Duda śmie mówić tym ludziom, że będzie dbać o ich interesy? - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Gawkowski, poseł i przewodniczący klubu Lewicy. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi Andrzeja Dudy na temat podpisu pod ustawą o związkach partnerskich.

- Andrzej Duda, który dzieli Polaków, mówi, że są środowiskiem zideologizowanym. Andrzej Duda, który wywodzi się ze środowiska PiS, które dzieli Polaków na gorszy i lepszy sort. Polacy kilka miesięcy temu, w trakcie kampanii do PE, słyszeli, że związki partnerskie to zło, zło, które trzeba tępić, namawiano księży, żeby z ambon potępiali. I dzisiaj Andrzej Duda śmie mówić tym ludziom, że będzie dbać o ich interesy? To tak, jakby powiedzieć, że papież będzie stał obok diabła i będą razem grali w szachy - oburzał się Krzysztof Gawkowski. To komentarz do słów Andrzeja Dudy, który zadeklarował, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa o związkach partnerskich, rozważyłby jej podpisanie. 

- Polska polityka sięga takiego dna, jeśli chodzi o to, że ludzie mówią rzeczy, w które całkowicie nie wierzą, bo skusi ich do tego wyborcza kampania. Andrzej Duda przez 5 lat nic nie zrobił dla mniejszości- podsumował poseł. 

Gościem Jacka Gądka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był również adwokat Michał Wawrykiewicz, współzałożyciel inicjatywy Wolne Sądy. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Gawkowski: Duda o związkach partnerskich? To jakby papież stał obok diabła i mówił, że będą grali w szachy
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 12

  Tutaj to Duda zachował się tak jak baca z góralskiego dowcipu, który udzielając wywiadu mówił, że oddał by biednym: i samochód, i traktor a nawet i kombajn. Ale na pytanie: czy oddał by owce, odpowiedział zdecydowanie że nie. A dlaczego spytał dziennikarz? Bo w odróżnieniu od samochodu i traktora, owce akurat mam - odpowiedział baca. :-)

  Dlaczego to piszę? Bo Duda DOSKONALE wie, że za czasów sejmu zdominowanego przez PiS lub PO, ustawa o związkach partnerskich na 100% NIE POWSTANIE :-)

 • kodziarski_szpion

  Oceniono 17 razy 9

  PiS tworzy strefy wolne od LGBT, czas stworzyć strefy wolne od PiS - tak dla happeningu

 • Przemek Swat

  Oceniono 8 razy 6

  A może lepsze "diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni" ha ha ha!!
  Czym sobie kusy zasłużył, że porównuje się go do Dudy?!

 • hefajstos1

  Oceniono 7 razy 5

  Ten budyń zaczyna przymilać się do osób nieheteroseksualnych? Nie należy mu wierzyc, bo to nie jest prezydent Polaków, on jest tylko notariuszem pisowców.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 5

  W świecie owadów istnieją bardzo dobrze zorganizowane społeczeństwa, w których zdecydowana większość osobników jest bezpłodna i nie przekazuje potomstwu swoich genów.
  Mrowiska, ule i termitiery to potężne organizacje posiadające miliony członków.
  Bezpłodność większości mrówek, pszczół i termitów przekształciła się w sukces ewolucyjny.
  Można zapytać inaczej: - Dlaczego w społeczeństwach tworzonych przez ludzi jest jedynie kilka procent homoseksualistów?
  Odpowiedź zgodna z Teorią Gier jest następująca: - Homoseksualistów jest mniej ponieważ inna jest struktura ludzkich społeczeństw.
  Do tej struktury "pasuje" inny poziom procentowy osobników bezpłodnych wykonujących zadania inne niż realizacja następstwa pokoleń, czyli prosta reprodukcja. Podobny (kilkuprocentowy) poziom występowania homoseksualizmu w różnych ludzkich społeczeństwach świadczy o podobnej strukturze społeczeństw tworzonych przez ludzi.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Bardzo ciekawym zjawiskiem są społeczności tworzone przez golce ( Heterocephalus glaber),
  Golce są ssakami należącymi do rzędu gryzoni. " Niezwykłą cechą tego gatunku jest struktura socjalna jego kolonii, przypominająca kolonie pszczół, z podziałem na kasty – królowe i dominujące samce oraz powstrzymujące się od rozmnażania robotnice i robotników obojga płci.
  Tylko jedna samica (królowa) oraz jeden do trzech samców rozmnażają się w stadzie. Po śmierci królowej jedna z samic przejmuje jej rolę, zwykle po zaciekłej walce z konkurentkami. Sporadycznie kolonia produkuje wędrowną kastę płciową, której zadaniem jest migracja do innej kolonii w celu wymiany genów."
  Wynika z tego, że system daleko posuniętej specjalizacji może pojawiać się wielokrotnie i niezależnie w różnych gałęziach ewolucyjnych.
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Wysoki procent bezpłodnych członków grupy jest odpowiedzą na wyzwania stawiane przez warunki zewnętrzne.
  Struktura społeczna występująca w ulu ma charakter uniwersalny.
  Jest to schemat tego samego rodzaju co inne schematy analizowane przy pomocy Teorii Gier.

  Adam Jezierski

 • bo52pe54

  Oceniono 4 razy 4

  Rodacy zróbmy coś żeby ten cyrk się już skończył.Przecież nie jesteśmy głupim narodem. Jak widzę tę facjatę Musoliniego to chce mi sie krzyczeć.Wszystkie ostatnie wydarzenia świadczą o tym ,że z nikim się nie licza i nie będą liczyć.Kolejna dyktatura na świecie.

 • oljerzy64

  Oceniono 4 razy 4

  Wielki pajac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX