"Ziobro stworzył układ urzędniczo - sędziowski". Komentarze po ujawnieniu listy poparcia KRS

"Potwierdzają się podnoszone od miesięcy obawy" - uważa poseł Arkadiusz Myrcha. Odniósł się w ten sposób artykułu "Gazety Wyborczej", w którym ujawniono listę poparcia jednej z sędziów nowej KRS. "Zbigniew Ziobro stworzył wąski układ" - ocenił poseł.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała listę poparcia dla sędzi Teresy Kurcyusz-Furmanik, członkini nowej KRS. "Wyborcza" podkreśla, że PiS broni się jak może przed ujawnieniem list poparcia, które były konieczne do wybrania członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Na liście Kurcyusz-Furmanik podpisało się 32 sędziów (wymaganych jest 25). Większość z nich awansowała za rządów PiS, a inni mieli dostać obietnicę awansu.

O liście od rana piszą politycy i komentatorzy, zwracając uwagę na różne aspekty. Senator Krzysztof Brejza zauważył, że wg doniesień "akcję zbierania podpisów do neoKRS kontrolował słynny zaufany Zbigniewa Ziobry -  prokurator Tomasz Janeczek". "Janeczek nadzorował sprawę Barbary Blidy, która 25.4.2007 popełniła samobójstwo" - napisał Brejza. "Tak zwana reforma sądownictwa okazuje się ordynarnym zamachem niewielkiej zorganizowanej grupy na wymiar sprawiedliwości. Sprawstwo kierownicze powinno być surowo ukarane" - skomentował z kolei poseł klubu KO Dariusz Joński. Zdaniem posła Arkadiusza Myrchy artykuł "potwierdza podnoszone od miesięcy obawy". "Zbigniew Ziobro stworzył wąski układ urzędniczo - sędziowski, za pośrednictwem którego zarządza całym sądownictwem. Ręcznie. Jako prezes partii politycznej, poseł i Prokurator Generalny" napisał na Twitterze. 

Ekonomista Marek Tatała i dziennikarz Tomasz Skory zwrócili uwagę na podejrzenia, że mogło dojść do procederu wykorzystywania podpisu jednej osoby na listach kilku sędziów. "Takie oszustwo byłoby gigantycznym skandalem i jedną z największych afer w historii III RP" - ocenił Tatała. "Wyborcza" także pisze o tym, że mogło dojść do takich nadużyć, jednak nie przedstawiono jak dotychczas na to dowodów.

Więcej o:
Komentarze (392)
"Ziobro stworzył układ urzędniczo - sędziowski". Komentarze po ujawnieniu listy poparcia KRS
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 151 razy 149

  A mógł mieć już kiedyś trybunał stanu. Tylko że odpuścili mu wtedy. A przestępca pozostaje przestępcą. Łamanie prawa ma w genach. Człowiek z kompleksami nie powinien zajmować stanowiska które daje władzę nad innymi ludźmi.

 • psycholog11

  Oceniono 89 razy 83

  Nie wszyscy pisowcy potrafią pisać, więc skąd mieli wziąć tyle podpisów? Zrobili co mogli.

 • pronti75

  Oceniono 78 razy 76

  Mam nadzieję, że dożyję dnia kiedy te bolszewickie pomioty odpowiedzą karnie za to co zrobili z moją ojczyzną.

 • hikuj13

  Oceniono 54 razy 54

  cała ta grupa żyje dostatnio na koszt polskiego podatnika
  czy nie czas odciąć ich od koryta ?

 • robson15

  Oceniono 57 razy 53

  To było do przewidzenia ze z tymi listami hańby jest coś nie tak.
  Pomijając dzisiejszy artykuł z Wyborczej, świadczy o jakiś przekrętach fakt że z uporem maniaka nie chcą ich ujawnić. Gdyby było wszystko okay to powinni zrobić to od razu by zamknąć usta przeciwnikom. Jeśli fakty opisywane w Wyborczej są w pełni prawdziwe to byłaby gigantyczna afera, świadcząca o próbie całkowitego podporządkowania sądownictwa jednej partii. To cos pośredniego między Białorusią a Koreą Północną.
  Mam nadzieje że TSUE szybko zareaguje i zamrozi działanie neo KRS. Jeśli obecny (nie) rząd nie podporządkuje się temu, następnym krokiem będzie nałożenie kary 2 mln euro dziennie. Może wreszcie wtedy ta sekta otrzeźwieje.

 • banan125

  Oceniono 53 razy 53

  jest prosta obiegowa opinia jak leczyć kompleksy i deficyty własnej osobowości - poprzez nieograniczoną WŁADZĘ nad innymi : Dzierżyński, Kaczyński, Karczewski, Ziobro, Duda, Szydło, Witek, Pawłowicz, Piotrowicz, Kuchciński ...

 • threemen

  Oceniono 47 razy 47

  Najtrwalsze układy tworzą ci, co głośno krzyczą, że walczą z układem, jak np. Kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX