Andrzej Duda ogłosił oficjalny start kampanii. Nawiązał do sprawy sądów. "Trzeba dokończyć reformę"

- Przed nami jeszcze wiele ważnych zadań. Trzeba mądrze i dobrze dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości, to sprawa podstawowa - mówił prezydent Andrzej Duda, ogłaszając oficjalny start swojej kampanii prezydenckiej. Jak dodał, zależy mu, żeby rząd Prawa i Sprawiedliwości mógł "dalej realizować swoją misję". Wcześniej termin wyborów prezydenckich ogłoszono na 10 maja.

Podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa w województwie lubelskim prezydent Andrzej Duda ogłosił, że będzie się ubiegał o reelekcję i wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich. Wcześniej Elżbieta Witek oficjalnie ogłosiła, że odbędą się one 10 maja tego roku.

>> Trybunał Stanu dla prezydenta? Budka: Powiedziałem mu to wyraźnie:

Zobacz wideo

Andrzej Duda ogłasza start kampanii. O reformie sądów: Trzeba mądrze ją dokończyć

Podczas swojego przemówienia Andrzej Duda nawiązał do reformy sądownictwa przeprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość. Dzień wcześniej podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów, nazywaną też "ustawą kagańcową".

Przed nami jeszcze wiele ważnych zadań. Trzeba mądrze i dobrze dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości, to sprawa podstawowa

- mówił Duda. Po tych słowach tłum zaczął wiwatować i skandować "dziękujemy!”, "Andrzej Duda!". 

Wielkim moim pragnieniem jest Polska, którą jej mieszkańcy, Polacy, nazywają państwem sprawiedliwym pod każdym względem. To jest niezwykle ważne, żeby było to poczucie sprawiedliwości
Państwo sprawiedliwe, w którym władze państwowe pamiętają o ludziach, choćby o wspomnianych przeze mnie rolnikach, którzy ciężko pracują, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo żywnościowe, za co tutaj, na tej ziemi, ziemi tak bardzo rolniczej, z całego serca jeszcze raz chcę podziękować

- wyliczał prezydent. 

Dopiero po tych słowach Duda odniósł się wprost do swojego startu w kampanii prezydenckiej.

Proszę Państwa, ja wiem, że pani marszałek Witek wydała dzisiaj zarządzenie dotyczące daty wyborów prezydenckich. Tak, oczywiście będę kandydował w tych wyborach. Będę państwa z pełną pokorą prosił o głosy

- powiedział. - Bardzo mi zależy na tym, żeby rząd, który jest, i który w moim przekonaniu dobrze rządzi Polską (...), mógł dalej realizować swoją misję, przedstawiając dobre projekty ustaw, które będą przyjmowane przez prezydenta, bo mamy ten sam program - dodał. Jak zaznaczył, "rząd będzie mógł liczyć na jego odpowiedzialny podpis", jeśli ustawy będą dobrze przygotowane i będą "wspierały społeczeństwo".

Więcej o:
Komentarze (431)
Andrzej Duda ogłosił oficjalny start kampanii. Nawiązał do sprawy sądów. "Trzeba dokończyć reformę"
Zaloguj się
 • wikal

  Oceniono 86 razy 80

  Od czytania tych kłamstw i przeinaczeń naprawdę robi się słabo. Mnie pan prezydent niech pokornie czy niepokorne nie prosi o głos. Chciałbym zapomnieć, że osoba tak pozbawiona odwagi, honoru i kręgosłupa moralnego sprawowała to zaszczytne stanowisko. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy. Tyle w temacie.

 • maks1956

  Oceniono 70 razy 62

  to nie jest reforma sądownictwa to jest zawłaszczanie i demolowanie sądownictwa

 • puuchatek

  Oceniono 73 razy 61

  Oczywiście, trzeba DOKOŃCZYĆ reformę. Pan Andrzej grzecznie podpisze ustawę, zgodnie z którą każdy sędzia orzekający wbrew woli prezesa partii rządzącej i wyznaczonego przez niego ministra sprawiedliwości zostaje automatycznie wydalony z zawodu.

  I już - i pan Andrzej będzie mógł wreszcie spokojnie pojechać na narty. Dla odmiany.

 • ryyys

  Oceniono 56 razy 54

  Właścicielem tego osobnika, który obraża wszystkich obywateli kłamiąc w żywe oczy, który jest przestępcą konstytucyjnym - otóż jego właścicielem jest pewien zakompleksiony, zagubiony we współczesności, niechlujnie wyglądający osobnik, który nie ma ani dzieci ani wnuków uroił sobie, by te wszystkie własne przywary i braki zrekompensować sobie wzięciem pod but całego narodu. Poczytał historię, nie tak bardzo odległą i uznał, że by to osiągnąć wystarczy być absolutnie cynicznym po to, by poszczuć tych, którym niezbyt fajnie na tych, którzy mają lepiej. A współpracownicy zawsze się znajdą, co pokazuje historia pewnego chorego oszołoma, który niespełna 100 lat temu ogłupił całkiem niegłupi naród. Czyli mamy powtórkę z historii, która zawsze jest farsą, ale, niestety, kosztowną. Będzie co sprzątać - im później, tym więcej, ale my tutaj tak mamy: jak nam od czasu do czasu coś się uda, to zaraz zabieramy się do rozpierduchy.
  A ty, kolego/koleżanko, jeśli wciąż nie widzisz, że nie mamy prezydenta, tylko odpisywacza wszystkiego co mu jego właściciel każe - toś kiep.
  Pamiętajcie o wyborach, nie można nie pójść. Każdy lepszy niż Duda, KAŻDY !!!

 • agnrodis

  Oceniono 52 razy 46

  Duda, partyjny PiSowski aparatczyk! A jego matka na wykladach daje studentom listy poparcia do podpisania ... na Onecie sa nagrania!

 • hamsterx

  Oceniono 47 razy 39

  24 maja Polacy zakończą niechlubny okres w dziejach narodu
  to znaczy przegrasz wybory i nie będziesz bezkarny

 • fackir

  Oceniono 44 razy 36

  Jak to rzekł Lech Kaczyński - "spieprzaj dziadu" krakowiaczek jeden miał koników siedem, posiedział w pałacu został mu się jeden... i pokazujemy środkowy paluszek w znanym angielskim geście obraźliwym, może też być swojski gest Kozakiewicza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX