Kulisy ślubowania Piotrowicza i Pawłowicz. Udostępniono fragmenty wystąpienia Dudy. "Nowych sędziów zna dobrze"

Kancelaria Prezydenta nie podzieliła się z mediami fotografiami z zaprzysiężenia nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, ale po pytaniach FOR upubliczniono fragmenty wystąpienia prezydenta i listę gości z uroczystości. Andrzej Duda mówił na przykład, że "nowych sędziów zna dobrze".

Jak już opisywaliśmy, Kancelaria Prezydenta odmówiła redakcji Gazeta.pl udostępnienia fotografii z uroczystości zaprzysiężenia trzech nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czyli Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny.

Kancelaria stwierdziła, że zdjęcia mają "charakter pomocniczy, służą jedynie do celów wewnętrznych". Skąd w ogóle pytania o fotografie z uroczystości? Krystyna Pawłowicz na Twitterze opisywała, że podczas zaprzysiężenia "były media i blask fleszy".

>>> Cymański o Piotrowiczu i Pawłowicz w TK

Teraz temat poszerzył Marek Tatała, wiceprezes Fundacji Obywatelskiego Rozwoju, który również pytał o kulisy uroczystości zaprzysiężenia. Upublicznił na Twitterze listę gości, wśród których byli prezydenccy ministrowie i ministerki, a także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, prezeska TK Julia Przyłębska, szef KRS Leszek Mazur czy Małgorzata Manowska, dyrektorka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Kulisy zaprzysiężenia nowych sędziów TK. Prezydent "sędziów zna dobrze"

W komunikacie Kancelarii Prezydenta zabrakło też relacji np. z przemówień ze ślubowania, cała informacja liczyła zaledwie jedno zdanie:

Nowo wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałami z dnia 21 listopada 2019 r. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Pani Krystyna Pawłowicz, Pan Stanisław Piotrowicz i Pan Jakub Stelina, złożyli wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie.

Teraz Kancelaria Prezydenta odpisała Tatale, że prezydent mówił m.in. o tym, że nowi sędziowie TK weszli w skład tego gremium w trudnym czasie dla Polski. - Proszę, aby państwo dawali przykład tego, że właśnie Trybunał to jest to ciche, spokojne miejsce, gdzie załatwia się merytoryczne, ważne sprawy państwowe (...) - mówił Andrzej Duda.

Z opisu z Kancelarii wynika też, że prezydent podkreślał, że "nowych sędziów zna dobrze i nie ma żadnych wątpliwości, że posiadają kwalifikacje do tego, aby rzeczywiście orzekać w TK, rozstrzygając najważniejsze sprawy".

Więcej o:
Komentarze (128)
Kulisy zaprzysiężenia Piotrowicza, Pawłowicz i Steliny. Kancelaria Prezydenta udostępniła fragmenty przemów
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 70

  Jak to w mafii. Znają się jak łyse konie. W końcu przestępstwa najlepiej się popełnia w sprawdzonym gronie.

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 57

  Będą ściśle wypełniać rozkazy partii. Tacy sędziowie to prawdziwy skarb. Pani Krystyna tradycyjnie gdy szef zażąda, "orzeknie" wbrew Konstytucji. Dobro "firmy" jest najważniejsze.
  Ale żeście syf odstawili pisiorki.

 • jerz1444

  Oceniono 42 razy 42

  To czemu się wstydzi pokazać zdjęcie całuska z języczkiem z "panią" Pawłowicz i ciumkania z języczkiem z "panem" Piotrowiczem ? Przecież suweren by się cieszył ze szczęścia "pana" rezydenta.

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 34

  Znają się bardzo dobrze z przekrętów i machlojek , cały pis się zna z tego .

 • iso669

  Oceniono 25 razy 23

  Adrian Doopa to moja ulubiona marionetka Świrosława Polskęzbawa. Jest młody więc jestem spokojny, że dożyje TS

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 23

  Mafiozi i inne szumowiny też znają się bardzo dobrze :)

 • pablo_spear

  Oceniono 24 razy 20

  Adrian przyjal slubowanie, ale sie nie cieszyl 🤣🤣🤣
  Mam nadzieje ze narod pokaze temu dzbanowi srodkowy palec 10 Maja 2020 🤞🤞🤞

 • niktwazny126

  Oceniono 21 razy 19

  Krystyna Pawłowicz z właściwym sobie dostojeństwem i kulturą pochyla się nad najtrudniejszymi sprawami i jest wyrocznią. To nam się śni?

 • nekaj

  Oceniono 21 razy 19

  to dobrze, że się znają, bo wylądują w tym samym pierdlu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX