Jair Bolsonaro przyjedzie do Polski. Jacek Czaputowicz z wizytą w Brazylii

"Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro potwierdził w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem, że w tym roku złoży wizytę w Polsce" - poinformowało we wtorek polskie MSZ. W bieżącym roku przypada 100. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Brazylią.

Polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złożył we wtorek wizytę w Brazylii, skąd udał się do Waszyngtonu.

Podczas wizyty Czaputowicz razem z szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Brazylii Ernesto Araujo odbyli dwustronne konsultacje polityczne i podpisali deklarację, w której stwierdzili, że Polska i Brazylia są "zdecydowane pracować razem na rzecz dobrobytu swoich społeczeństw i wzmocnienia tożsamości narodowej". W dokumencie wskazano na wagę sfery gospodarczej i handlowej dwustronnych relacji oraz podkreślono chęć wzmocnienia współpracy w obszarze obronności, nauki, technologii i edukacji.

>>> Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nazywany jest "tropikalnym Trumpem". Zobacz dlaczego:

Zobacz wideo

Bolsonaro przyjeżdża do Polski

Jacek Czaputowicz w Brazylii spotkał się także z prezydentem tego kraju Jairem Bolsonaro.

"Podczas spotkania z ministrem Czaputowiczem prezydent Brazylii Jair M. Bolsonaro potwierdził, że złoży w tym roku wizytę w Polsce" - poinformowało na Twitterze polskie MSZ.

Resort odnotował również, że bieżącym roku przypada 100. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Brazylią.

Więcej o: