Małgorzata Kidawa-Błońska o Andrzeju Dudzie: Prezydent abdykował, zdradził Polaków

- Prezydent nie jest godny tego, żebyśmy traktowali go jako prezydenta naszego kraju, bo nas po prostu zdradził - powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła przed Pałacem Prezydenckim w związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawy kagańcowej. Towarzyszył jej szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Posłanka KO w ostrych słowach skrytykowała głowę państwa.

>>> Konieczny o ustawie dyscyplinującej sędziów

Zobacz wideo

Małgorzata Kidawa-Błońska: "To jest dzień hańby"

Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że prezydent Andrzej Duda abdykował. Jej zdaniem nie słucha obywateli, ani tego, że dla Polaków wielkie znaczenie mają Unia Europejska, wolność i bezpieczeństwo. Posłanka KO stwierdziła, że prezydent zdradził Polaków i wprowadził Polskę na prostą drogę do tego, aby została wyprowadzona z Unii Europejskiej.

- To jest dzień hańby. Prezydent nie jest godny tego, żebyśmy traktowali go jako prezydenta naszego kraju, bo nas po prostu zdradził - powiedziała kandydatka na prezydenta.

Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła również, że prezydent podpisał ustawę, którą podsunął mu Jarosław Kaczyński. Jej zdaniem zrobił to tylko ze względu na strach przed prezesem Prawa i Sprawiedliwości, a podpisując tzw. ustawę kagańcową, rozmontował system trójpodziału władzy. 

- Swoim podpisem potwierdził zamach stanu na polską praworządność - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę kagańcową

Przypomnijmy, że 4 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw sądowych, którą krytycy nazywają "ustawą kagańcową". Przewiduje ona możliwość karania sędziów m.in. grzywną i odsunięciem od sprawowanych funkcji za "utrudnianie postępowania" i "podważanie wyboru sędziów". O tym, że Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę kagańcową, poinformował w PR 24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Małgorzata Kidawa-Błońska o Andrzeju Dudzie: Prezydent abdykował, zdradził Polaków
Zaloguj się
 • Misue Tanaka

  Oceniono 32 razy 18

  Nie moja idolka ale ma kobieta rację.Na diabła dam głos byle ta głupia zakłamana morda zwana ,,prezydentem,, nie dostała się na drugą kadencję.Cham bez moralnego kręgosłupa wiszący u d....y kurdupla.

 • chi-neng

  Oceniono 31 razy 15

  "Komisja Europejska nie zawaha się, aby podjąć dalsze decyzje, jeśli będzie taka potrzeba"
  -----
  Mam nadzieję, że podjęcie dalszych decyzji KE nastąpi PRZED wyborami prezydenckimi, A NIE PO.

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 13

  Andrzej zdradził i to nie pierwszy raz , ale mam nadzieję że ostatni :)

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 12

  BIS:
  Wszystkim, czyli całej Polsce, było od samego początku wiadomym, i jest nadal, że Duda, jest i będzie do końca życia pisowską (czy ‘pisią’, jak ktoś woli) marionetką, pociąganą z tylnego siedzenia przez JK, pseudo-prezydentem, zaprzedanym duszą i ciał em sitwie
  Kaczyńskich.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 11

  Po wizycie Macrona i po podpisaniu przez palacowego pajac z nim umowy, spuscili NOWE, NIEWOGRANICZONE SFORY TROLLOWNI, ktore szaleja pod wszystkimi artykulami. ZA WASZE PIENIADZE, RODACY.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 25 razy 11

  Duda bez Kaczyńskiego nic nie znaczy. Skompromitował się już praktycznie wszędzie ...
  Czy ktoś poda mu rękę, jak już nie będzie "prezydętem"??? Albo jak Kaczyński umrze ???

 • Wojciech Joński

  Oceniono 18 razy 10

  Jak uczy historia w każdym kraju znajdzie się lider idiota, który będzie miał swoich zwolenników. U nas nie jest inaczej. Jeszcze nie wynaleziono na to szczepionki !

 • byrcyn11

  Oceniono 18 razy 8

  Pani Kidawo proszę nie nadużywać słowa prezydent do tej marionetki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX