Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach. Adam Bodnar: Potężny krok w kierunku prawnego Polexitu

"Polska zrobiła dzisiaj potężny krok w kierunku prawnego Polexitu (...) Smutny dzień dla Polski, UE, państwa prawa i bezpieczeństwa prawnego obywateli" - komentuje decyzję Andrzeja Dudy Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował dzisiaj, że prezydent podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów. Nowelizacja ustawy o sądownictwie powszechnym i Sądzie Najwyższym wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania, które mogą utrudniać funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, a także za podważanie wyboru sędziów oraz za działalność publiczną, której nie można pogodzić z zasadami niezależności i niezawisłości sędziów.

Andrzej Duda podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów. Adam Bodnar komentuje

"Polska zrobiła dzisiaj potężny krok w kierunku prawnego polexitu. Mówiłem o tym w czasie debat w Sejmie i w Senacie. Powtarzam to samo po podpisaniu ustawy „sądowej” przez prezydenta. Smutny dzień dla Polski, UE, państwa prawa i bezpieczeństwa prawnego obywateli" - skomentował decyzję Andrzeja Dudy Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Do polexitu odwołują się politycy opozycji. "To smutny dzień. Andrzej Duda po raz kolejny podpisał ustawę, która niszczy praworządność. To kolejny krok w stronę polexitu" - pisze na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Ustawa kagańcowa podpisana. Panowie Duda i Ziobro wspólnie i w porozumieniu uczynili ogromny krok do wyizolowania Polski w UE. Może o takim właśnie sui generis 'związku partnerskim' mówił ostatnio Pan Prezydent" - zadrwił Arkadiusz Myrcha.

Według Kamili Gasiuk-Pihowicz ustawa pozwoli na "czystkę polityczną wśród sędziów". "Andrzej Duda podpisał ustawę represyjną. Umożliwi ona czystkę polityczną wśród sędziów. W sądach będzie miejsce tylko dla zwolenników PiS. Przecież na miejsce każdego sędziego usuniętego z zawodu na mocy ustawy represyjnej następcę powoła upolityczniona KRS" - napisała.

Poseł Przemysław Czarnek: Doskonała wiadomość dla Polaków

Co oczywiste, przeciwne komentarze widzimy po stronie PiS. "Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy sądowe. To doskonała wiadomość dla Polaków. Panie Prezydencie - bardzo dziękujemy. Koniec anarchii w wymiarze sprawiedliwości" - napisał poseł Przemysław Czarnek.

"Ustawa podpisana, zapobiega chaosowi i anarchii w wymiarze sprawiedliwości" - stwierdza wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Więcej o:
Komentarze (249)
Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach. Adam Bodnar: Potężny krok w kierunku prawnego Polexitu
Zaloguj się
 • Oceniono 52 razy 44

  Wypierpol czas zacząć...
  Niewątpliwie PiS i czarna zaraza będą się cieszyć.
  Nikt już nie będzie czepiał się gdy będą kraść.
  Nikt już nawet o tym nie napisze.
  Tym zawsze będzie dobrze.
  A ty Polaku jak zwykle obudzisz się z ręką w nocniku
  i ściskając w ręku różaniec, będziesz wciaz
  myślał, że właśnie wstałeś z kolan.

 • obeznany

  Oceniono 42 razy 34

  No i mamy nasze rodzime, swojskie wydanie faszystowskiej bolszewii.

  To, co Niemcy i Rosjanie przerabiali od 100 - 80 lat temu, my nadrabiamy świńskim truchcikiem dzisiaj powtarzając toczka w toczkę cały syf, który do tego doprowadził.

  Tyle w kwestii uczenia się z historii.

 • anna4455

  Oceniono 33 razy 27

  Wyjdzie na to, że p.Sikorski miał rację, mówiąc:
  Brytyjczycy za brexit muszą zapłacić, nas wypieprzą za darmo :)

 • def11

  Oceniono 31 razy 27

  Ta ustawa umożliwi Dudzie jeszcze przed wyborami prezydenckimi wybór nowego I prezesa SN który jest równocześnie prezesem Trybunału Stanu.

 • polokbo

  Oceniono 28 razy 24

  Przejdzie do historii jako zdrajca, zdrajca demokracji.

 • Oceniono 30 razy 24

  PiSSlandia przyjęła właśnie standardy sowiecko-bialoruskie. Kiedy członkostwo w UE zostanie zamienione na członkostwo w ZBiRze?

 • miniorek

  Oceniono 23 razy 21

  Błąd zaczął się po roku 2008. Brak rozliczenia tej ekipy za bandyckie rządy w latach 2005- 2007 doporowadził do tego co mamy teraz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX