Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienia nazwę. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję

Włodzimierz Czarzasty przekazał, że Sąd Okręgowy w Warszawie wydał już decyzję dotyczącą zmian w statucie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od teraz ugrupowanie to będzie nosiło nazwę Nowa Lewica.
Zobacz wideo

Wicemarszałek Sejmu był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Polityk poprawił dziennikarkę, która nazwała go także szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że ugrupowanie można już nazywać Nową Lewicą.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienia nazwę 

Szef dotychczasowej SLD przyznał, że nie ma jeszcze szyldu z nową nazwą, ponieważ nastąpi to dopiero po uprawomocnieniu się wyroku. W tej sprawie jest już sporządzony wpis do rejestru, dlatego nazwa Nowa Lewica może być używana w stosunku do SLD.

Jak informuje PAP, sąd wpisał też do ewidencji znak graficzny "Lewica", którym ugrupowania SLD, Wiosna i Lewica Razem posługiwały się w kampaniach parlamentarnych w ubiegłym roku.

Partie lewicowe po raz pierwszy wspólnie wystartowały w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wtedy też z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrani zostali kandydaci z ugrupowań SLD, Wiosny i Lewicy Razem. Zmiana nazwy ma być związana z konsolidacją ugrupowań, do której doszło w połowie grudnia. Po uprawomocnieniu się wyroku ma odbyć się oficjalny kongres założycielski Nowej Lewicy. 

Więcej o: