Deklaracja Dudy ws. zwizkw partnerskich. Nowacka: Nie jestem w stanie sucha tej ciemy

- Wstyd, e nie ma w Polsce zwizkw partnerskich. To cywilizacyjna norma dania prawa ycia ludziom w godnoci. Nie chciaabym, eby to by temat kampanijny, chciaabym, by by to temat, ktry trzeba rozwiza - mwia w Porannej Rozmowie Gazeta.pl posanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. Odniosa si take do ostatniej wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy dotyczcej tej kwestii.

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost" stwierdził, że "poważnie rozważyłby" popisanie ustawy, która regulowałaby status osoby najbliższej i ułatwiałaby m.in. uzyskiwanie informacji dotyczącej stanu zdrowia partnera lub partnerki.

- Nie jestem w stanie słuchać tej ściemy, są pewne granice. [Robi to - red.] po to, żeby pokazać, że jest miłym człowiekiem w kampanii, że każdego z nas wysłucha i przytuli - skomentowała w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Barbara Nowacka.

- Jako prezydent miał wiele możliwości, żeby związki partnerskie wprowadzić i chociażby zatrzymać szczujnię, która jest w telewizji publicznej, która w obrzydliwy sposób podsyca do nienawiści do gejów i lesbijek - dodała.

- Wstyd, że nie ma w Polsce zwizkw partnerskich. To cywilizacyjna norma dania prawa życia ludziom w godności. Nie chciałabym, żeby to był temat kampanijny, chciałabym, by był to temat, który trzeba rozwiązać - stwierdziła parlamentarzystka KO.

Polecane dla Ciebie