Andrzej Duda we "Wprost": Poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

- Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost", który ukaże się w poniedziałek. To nie jedyna rewelacja z rozmowy z prezydentem, który zabiega o głosy umiarkowanych wyborców.

W poniedziałkowym numerze tygodnika "Wprost" ukaże się wywiad z Andrzejem Dudą. Eliza Olczyk, Joanna Miziołek i Marcin Dzierżanowski rozmawiają z prezydentem na takie tematy jak ustawa kagańcowa, działalność Mateusza Morawieckiego czy ustawa o związkach partnerskich.

Duda dla "Wprost": Pałac Prezydencki często jest odwiedzany przez osoby LGBT

Wypowiedzi prezydenta związane z ostatnim z tych tematów, które ukazały się na stronie "Wprost" już w niedzielę, mogą być zaskakujące. Andrzej Duda powiedział, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa o związkach partnerskich "poważnie rozważyłby jej podpisanie". - Zwłaszcza, że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych - precyzuje prezydent w wywiadzie.

Duda podkreślił również, że nie stroni od kontaktów z osobami homoseksualnymi. - Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek - tłumaczy Duda w wywiadzie dla "Wprost".

>>> Czy Andrzej Duda ma szanse na zdobycie głosów umiarkowanych wyborców? Zobacz co mówi podczas swojej kampanii wyborczej:

Zobacz wideo

Wiceminister o związkach partnerskich: nigdy nie będzie naszej zgody

Wypowiedź Dudy pozostaje w sprzeczności ze stanowiskiem obozu władzy w kwestii związków partnerskich, które wyrażone zostało m.in. na konferencji „Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych” w październiku 2019 r. - Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne - mówił wówczas wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Romanowski stwierdził również, że "to, co proponuje ideologia LGBT, to jest propozycja nowego człowieka". - Nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia, związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT. To jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy - mówił wiceminister.

Więcej o:
Komentarze (508)
Andrzej Duda we "Wprost": Poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 151 razy 137

  Jeśli ktoś się da na to nabrać jest idiotą. Głosując na dudę głosujesz na kaczyńskiego

 • krynolinka

  Oceniono 124 razy 118

  Pan Legierski już raz poparł Dudę bo te same obiecanki strzelał pięć lat temu. To są strefy wolne od osób nieheteroseksualnych..Tak was Andżej załatwił. Dzisiaj powtórka z rozrywki. Pic na wodę fotomontaż.

 • bokaj

  Oceniono 94 razy 92

  Zbliżają się wybory, Adrian zaczyna obiecywać - jak z frankowiczami, z in vitro, z wrakiem itp.itd.
  My mamy tylko jedną obietnicę, która na pewno zostanie dotrzymana: TRYBUNAŁ STANU.
  I całkowita eliminacja z zawodu prawniczego.
  Będziesz żył Adrianku z uprawy pieczarek - o ie zdołasz to ogarnąć...

 • ryyys

  Oceniono 84 razy 84

  Duda używa słowa "rozważyłbym" ? ! - kpi z ludzi. On jest pod podpisywania, co mu Jarozbaw każe.

 • budyn222

  Oceniono 75 razy 75

  Maliniak, przestań pyerdolić i zniknij w końcu, atrapo mężczyzny.

 • stasi1

  Oceniono 67 razy 65

  Podejrzewam że nawet by podpisał jeśli by mu Jarek to kazał zrobić.

 • jael53

  Oceniono 56 razy 56

  Tyle to warte, co razem wzięte Dudapomoc, "koniec arogancji władzy" i i "wystarczy nie kraść".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX