Andrzej Duda we "Wprost": Poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

- Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost", który ukaże się w poniedziałek. To nie jedyna rewelacja z rozmowy z prezydentem, który zabiega o głosy umiarkowanych wyborców.

W poniedziałkowym numerze tygodnika "Wprost" ukaże się wywiad z Andrzejem Dudą. Eliza Olczyk, Joanna Miziołek i Marcin Dzierżanowski rozmawiają z prezydentem na takie tematy jak ustawa kagańcowa, działalność Mateusza Morawieckiego czy ustawa o związkach partnerskich.

Duda dla "Wprost": Pałac Prezydencki często jest odwiedzany przez osoby LGBT

Wypowiedzi prezydenta związane z ostatnim z tych tematów, które ukazały się na stronie "Wprost" już w niedzielę, mogą być zaskakujące. Andrzej Duda powiedział, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa o związkach partnerskich "poważnie rozważyłby jej podpisanie". - Zwłaszcza, że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych - precyzuje prezydent w wywiadzie.

Duda podkreślił również, że nie stroni od kontaktów z osobami homoseksualnymi. - Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek - tłumaczy Duda w wywiadzie dla "Wprost".

>>> Czy Andrzej Duda ma szanse na zdobycie głosów umiarkowanych wyborców? Zobacz co mówi podczas swojej kampanii wyborczej:

Zobacz wideo

Wiceminister o związkach partnerskich: nigdy nie będzie naszej zgody

Wypowiedź Dudy pozostaje w sprzeczności ze stanowiskiem obozu władzy w kwestii związków partnerskich, które wyrażone zostało m.in. na konferencji „Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych” w październiku 2019 r. - Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne - mówił wówczas wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Romanowski stwierdził również, że "to, co proponuje ideologia LGBT, to jest propozycja nowego człowieka". - Nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia, związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT. To jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy - mówił wiceminister.

Więcej o: