Sondaż. Kto był najlepszym prezydentem III RP? Na podium dwóch polityków PiS

37,6 proc. Polaków uważa, że najlepszym prezydentem w historii III RP był Aleksander Kwaśniewski - wynika z sondażu SW Research dla Rp.pl. Kolejne pozycje na podium należą do polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością: Andrzeja Dudy i Lecha Kaczyńskiego.

W swojej trzydziestoletniej historii III Rzeczpospolita miała pięciu prezydentów wybranych w powszechnych wyborach: Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę. Pierwszy prezydent III RP Wojciech Jaruzelski wybrany został przez parlament.

Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP?

Z przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" sondażu wynika, że 37,6 proc. Polaków uważa Aleksandra Kwaśniewskiego za najlepszego prezydenta po 1989 r. Kwaśniewski był jedynym politykiem po 1989 r., który pełnił urząd prezydenta przez dwie kadencję.

Na podium wraz z Kwaśniewskim znaleźli się politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością. 24 proc. respondentów za najlepszego prezydenta w historii III RP uznało Andrzeja Dudę, 16 proc. - Lecha Kaczyńskiego.

>>> Czy Andrzej Duda ponownie wygra wybory prezydenckie? Zobacz co mówi podczas swojej kampanii: 

Zobacz wideo

Lech Wałęsa za najlepszego prezydenta w historii uważany jest przez 12,8 proc. Polaków. Najgorzej oceniany jest Bronisław Komorowski, na którego wskazało 9,6 proc. respondentów.

Więcej o: