Poseł PO Robert Kropiwnicki w TVP do "paskowego": To jest idiotyczne. Proszę, nie przeginajcie

- Przepraszam, tam naprawdę piszecie "opozycja przeciwko Polsce"? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - powiedział w TVP Info Robert Kropiwnicki z PO, gdy w trakcie programu "Woronicza 17" wyświetlony został pasek o treści "Polska opozycja przeciwko Polsce".

Pasek wyświetlony w niedzielę na antenie TVP Info miał odnosić się do poparcia przez polityków opozycji przyjętej przez Radę Europy rezolucji w sprawie polskiej reformy sądownictwa, w wyniku której Polska zostanie objęta monitoringiem w zakresie praworządności.

Poseł PO o pasku TVP: To jest jednak idiotyczne

Ostra wymiana zdań na ten temat miała miejsce w studiu TVP w niedzielę. Gdy goszczący w programie "Woronicza 17" politycy dyskutowali na temat przeprowadzanej przez rząd reformy sprawiedliwości, odtworzony został materiał z obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, a na ekranie pojawił się pasek z hasłem „Polska opozycja przeciwko Polsce”.

- Panie redaktorze, przepraszam, tam naprawdę piszecie "opozycja przeciwko Polsce"? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - powiedział poseł Robert Kropiwnicki, przerywając wypowiedź dziennikarzowi TVP Krzysztofowi Ziemcowi. - Ja jestem polskim posłem, uważam się za polskiego patriotę. I protestuję przeciwko takim rzeczom. Nie przeginajcie. Do „paskowego”: proszę, nie przeginajcie - zaapelował polityk.

Pasek "opozycja przeciwko Polsce" nie pojawił się w dalszej części programu. Zamiast niego użyto następujących haseł: „Polska opozycja krytykuje Polskę w UE”, „Opozycja domaga się kar dla Polski” i „Konieczność reformy sądów”.

>>> Po co PiS-owi wojna o sądy? Zobacz co sądzi o tym Maciej Gdula z Lewicy:

Zobacz wideo

Rada Europy przyjęła rezolucję dot. praworządności w Polce

We wtorek Rada Europy przyjęła rezolucję w sprawie reformy sądownictwa w Polsce. Za przyjęciem rezolucji głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu. W rezolucji jest mowa o "frankenstainizacji" polskiego prawa i wezwanie do objęcia Polski procedurą monitoringu.

Oznacza to, że Polska będzie jedynym krajem Unii Europejskiej podlegającym tej procedurze. Obok niej, objęte tą procedurą są natomiast takie kraje jak Rosja, Ukraina, Turcja, Mołdawia, Gruzja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Albania, Armenia i Azerbejdżan. 

Więcej o: