Poseł PO Robert Kropiwnicki w TVP do "paskowego": To jest idiotyczne. Proszę, nie przeginajcie

- Przepraszam, tam naprawdę piszecie "opozycja przeciwko Polsce"? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - powiedział w TVP Info Robert Kropiwnicki z PO, gdy w trakcie programu "Woronicza 17" wyświetlony został pasek o treści "Polska opozycja przeciwko Polsce".

Pasek wyświetlony w niedzielę na antenie TVP Info miał odnosić się do poparcia przez polityków opozycji przyjętej przez Radę Europy rezolucji w sprawie polskiej reformy sądownictwa, w wyniku której Polska zostanie objęta monitoringiem w zakresie praworządności.

Poseł PO o pasku TVP: To jest jednak idiotyczne

Ostra wymiana zdań na ten temat miała miejsce w studiu TVP w niedzielę. Gdy goszczący w programie "Woronicza 17" politycy dyskutowali na temat przeprowadzanej przez rząd reformy sprawiedliwości, odtworzony został materiał z obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, a na ekranie pojawił się pasek z hasłem „Polska opozycja przeciwko Polsce”.

- Panie redaktorze, przepraszam, tam naprawdę piszecie "opozycja przeciwko Polsce"? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - powiedział poseł Robert Kropiwnicki, przerywając wypowiedź dziennikarzowi TVP Krzysztofowi Ziemcowi. - Ja jestem polskim posłem, uważam się za polskiego patriotę. I protestuję przeciwko takim rzeczom. Nie przeginajcie. Do „paskowego”: proszę, nie przeginajcie - zaapelował polityk.

Pasek "opozycja przeciwko Polsce" nie pojawił się w dalszej części programu. Zamiast niego użyto następujących haseł: „Polska opozycja krytykuje Polskę w UE”, „Opozycja domaga się kar dla Polski” i „Konieczność reformy sądów”.

>>> Po co PiS-owi wojna o sądy? Zobacz co sądzi o tym Maciej Gdula z Lewicy:

Zobacz wideo

Rada Europy przyjęła rezolucję dot. praworządności w Polce

We wtorek Rada Europy przyjęła rezolucję w sprawie reformy sądownictwa w Polsce. Za przyjęciem rezolucji głosowało 140 delegatów, przeciw było 37, a 11 wstrzymało się od głosu. W rezolucji jest mowa o "frankenstainizacji" polskiego prawa i wezwanie do objęcia Polski procedurą monitoringu.

Oznacza to, że Polska będzie jedynym krajem Unii Europejskiej podlegającym tej procedurze. Obok niej, objęte tą procedurą są natomiast takie kraje jak Rosja, Ukraina, Turcja, Mołdawia, Gruzja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Albania, Armenia i Azerbejdżan. 

Więcej o:
Komentarze (270)
Poseł PO Robert Kropiwnicki w TVP do "paskowego": To jest idiotyczne. Proszę, nie przeginajcie
Zaloguj się
 • szary-petent

  Oceniono 101 razy 83

  Rosja, Ukraina, Turcja, Mołdawia, Gruzja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Albania, Armenia i Azerbejdża - w takim kierunku pcha Polskę PiS. Suwerenie, żegnaj się z zachodnią Europą.

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 89 razy 77

  "Polska opozycja krytykuje Polskę w UE"

  Krytykuje Polskę?
  To PiS się uważa za całą Polskę? A kto uważa inaczej niż oni, to zdrajca narodu?
  Kuźwa, no jak za czasów Stalina.
  Oni naprawdę są psychiczni.

 • polakadam

  Oceniono 75 razy 63

  Pis to nie Polska. rydzyk to nie Polska.
  A w tvp jest propaganda jak za Urbana. Z tą różnicą że Urban był jednak inteligentniejszy.

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 50

  Pisior coraz bezczelniejszy się robi. Upartyjnił już wszystko co się dało upartyjnić i jeszcze mało mu! Was się pisiorki krytykuje, was a nie Polskę. Cwaniaczki zakichane!

 • ryyys

  Oceniono 49 razy 37

  Mam nadzieję, że normalni obywatele stanowią w Polsce większość. Do Was wszystkich zwracam się z prośbą: nie poprzestawajcie na komentarzach w sieci, ale rozmawiajcie ze znajomymi, przyjaciółmi i uświadamiajcie im co się w Polsce dzieje. Komu pozwoliliśmy ten kraj zajumać. Mamy jeszcze szansę odebrać Polskę pisbolszewii przy wyborach. Proponuję hasło:
  Tylko nie Duda!
  Tylko nie Duda!
  Tylko nie Duda!
  Do zobaczenia przy urnach.
  Polska jeszcze będzie Polską a nie PiSlandią.

 • ziaburek

  Oceniono 43 razy 33

  Panie i panowie posłowie i politycy nie będący z pisu i dodatków - raz na zawsze wbijcie sobie do głowy, że do ku...zji się nie chodzi!!! Bezcelowe.

 • ryjaroslawa

  Oceniono 42 razy 32

  A powinni umieścić pasek:
  "120% Prawdziwych Polaków Popiera Wypierpol".

 • niktwazny126

  Oceniono 41 razy 31

  Muszą przeginać, bo wtedy pisi elektorat widzi wroga, swojego, w sąsiedzie, w szwagrze, we współpracowniku. Inaczej nie zrozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX