Awantura w studio, Gdula wyszedł z programu. Prowadząca pytała o "wysadzanie PE" i zapewniała, że jest odporna

Poseł Lewicy Maciej Gdula wyszedł z programu "7x24", prowadzonego przez Katarzynę Gójską-Hejke. Dziennikarka przerywała wywody polityka, dopytując go o definicję "podkładania ładunków", a ten zagroził wyjściem ze studia. Prowadząca ripostowała, by "jej nie straszył", a poseł wstał od stołu. Gdula potem skwitował: "Rozumiem, że przerywają mi pisowscy politycy. Jednak gdy dołącza się do nich prowadząca, to przekroczone zostają cywilizowane zasady".

W programie "7x24", emitowanym w Polskim Radiu 24 i TV Republika, goście Katarzyny Gójskiej-Hejke, rozmawiali o zmianach w wymiarze sprawiedliwości. W pewnym momencie Piotr Kaleta z PiS wypomniał Maciejowi Gdule z klubu Lewicy jego niedawną wypowiedź z "Porannej Rozmowy Gazeta.pl".

Gdula mówił wówczas, że ewentualne sankcje ze strony Unii Europejskiej za łamanie praworządności nie powinny być nakładane na Polskę, a na polityków PiS. - Dlatego sankcje powinny być nałożone bezpośrednio na tych, którzy realnie niszczyli praworządność, czyli polityków PiS - mówił.

>>> Tu można obejrzeć całą wypowiedź posła Gduli:

Zobacz wideo

Awantura w studio. Gdula grozi wyjściem, Gójska: Pan mnie nie straszy, jestem odporna

Kaleta nazwał te słowa "hańbiącymi i żenującymi", dodając: - Dobrze, że się pan chociaż czerwony ze wstydu zrobił w tym studiu. Gdula odparł na to, że on jest z tej wypowiedzi dumny, wyjaśniając, co naprawdę oznaczały jego słowa. Zaznaczył, że warto zastanowić się, jakie będą efekty działań PiS i czy nie przełoży się to na cięcia funduszy unijnych.

Jeżeli jest ktoś, kto narusza reguły, podkłada ładunki wybuchowe pod fundamenty, to nie może być tak, że cierpi cały kraj

- podsumował. Wtedy prowadząca zaczęła dopytywać "co to znaczy podkładanie ładunków", na co Gdula zareagował: - To niech mi pani pozwoli dokończyć, to się pani dowie, do diabła.

Katarzyna Gójska-Hejke na tym nie poprzestała, dalej pytając o sformułowanie o "podkładaniu ładunków", wtrącając pytanie, czy w takim razie "ktoś chce wysadzić Parlament Europejski". Wówczas poseł Lewicy zapowiedział, że zaraz wyjdzie ze studia, jeśli Gójska-Hejke dalej będzie mu przerywać, a prowadząca odparła: - Panie pośle, pan mnie nie straszy. Ja jestem wyjątkowo odporna.

Ostatecznie Gdula wstał od stołu i wyszedł ze studia, a Gójska krzyknęła za nim jeszcze tylko: - Ale ja zachęcam pana, by się pan uspokoił. Dobrze, do widzenia!

Gdula: Rozumiem, że przerywają mi politycy PiS, ale gdy dołącza do nich prowadząca...

Po wyjściu ze studia Polskiego Radia Gdula zamieścił na Twitterze wpis, w którym odniósł się do tej sytuacji:

Rozumiem, że przerywają mi pisowscy politycy. Jednak gdy dołącza się do nich prowadząca, to przekroczone zostają cywilizowane zasady. PiS chce mieć pisowskich sędziów, pisowskich dziennikarzy i pisowską opozycję. Nie.
Więcej o:
Komentarze (323)
Awantura w studio, Gdula wyszedł z programu "7x24". Prowadząca pytała o "wysadzanie PE" i zapewniała, że jest odporna
Zaloguj się
 • saksalainen

  Oceniono 131 razy 115

  Do reżimowej TV lepiej nie chodzić, chyba że się jest takim ostrym zawodnikiem jak Czarzasty, on potrafi wszystkich przegadać.

 • niktwazny126

  Oceniono 118 razy 104

  "Wyjątkowo odporna" prowadząca z ogromną szansą na zawrotną karierę. Może nawet na miejsce Holeckiej wskoczy. Doskonale wpisuje się w wymagania najlepszej ze zmian. Nawet mnie nie dziwi, że nie zrozumiała, o czym mówił pan Gdula.

 • jerry61

  Oceniono 108 razy 94

  Po co tam w ogóle chodzić, panie Gdula. Z terrorystami się nie rozmawia. Pani Hójke czy Hejke, jak jej tam, nie jest żadną dziennikarką, tylko członkinią pisiej szczujni, która po zmianie władzy wyląduje we Wronkach.

 • baska_w5

  Oceniono 94 razy 88

  Gdula miał rację mówiąc o odpowiedzialności PiS a nie Polski, a także wychodząc ze studia. Z chamskimi prymitywami nie warto rozmawiać bo i tak nic nie zrozumieją.

 • munaciello

  Oceniono 82 razy 72

  Jak można dyskutować z pisiorami?
  Pisior w główce nie ma mózgu, tylko żołądź.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 76 razy 64

  Dobrze zareagował na chamstwo jakiejś Hejke, brawo p.Gdula,prawda pisowców najbardziej boli i niech boli!

 • sowielustro

  Oceniono 58 razy 58

  Katarzyna Gójska- Hejke nadaje się na najwyższe stanowiska w Wolsce. Dwukrotnie zamężna (kościelnie, a jakże), do tego kochanica samego świętego ipeenowca, Janusza Kurtyki, oczywiście żonatego i dzieciatego. A najlepsze, że jej drugim kościelnym mężem jest sam Michał Rachoń, niedościgniony gadzinowy propagandysta.

 • hatteras

  Oceniono 62 razy 56

  PiS jest partia o charakterze nacjonalistyczno-populistycznym i skupila wokol siebie najbardziej ubogi intelektualnie element.
  My jako narod nie jestesmy ,ani gorsi ani lepsi od innych ale lubimy stwarzac sobie problemy i innym.
  PiS jest wielkim problemem,bo jestesmy juz izolowani i pozbawiani glosu,a jak przyjdzie jakies nieszczescie to inni beda o nas decydowac bez naszego udzialu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX