Anonimowo pisał o "podludziach" i "degeneratach" Śledczy ustalili, że to członek Komitetu przy IPN

Z profilu o nazwie "Naród Polski" dodawał komentarze o "lewackich degeneratach" i "podludziach". Śledczy ustalili, że autorem słów jest dr Rafał Dobrowolski z Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Jak opisuje Oko.press, w maju 2019 roku zmieniono status Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Zgodnie z nowym przepisem rektor mógł jednoosobowo decydować o obsadzie stanowisk dziekanów, dyrektorów instytutów i kierowników kadr. Gdy zapis na łamach "Dziennika Wschodniego" skrytykowali dr hab. Piotr Witek i dr hab. Tomasz Kitliński, pod artykułem pojawił się komentarz [pisownia oryginalna - red.]:

nie znam się ale gdy widze ze protestuja te lewackie degeneraty, lgbtowcy, podludzie jak Kitlinski i Witek to stoje murem za Michałowskim, precz z lewackim bydłem wygonic je do obory zeby przestali nadal deprawowac mlodzież to trza wyslac do obory albo do kanału i na wysypisko smieci tam dla lewackiego gówna jest miejsce

Naukowcy zgłosili sprawę na policję i ustalono, że autorem słów jest dr Rafał Dobrowolski, od 2017 roku członek Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak przestępstwa, bowiem kodeks karny, wśród przesłanek związanych z mową nienawiści, nie uwzględnia orientacji seksualnej czy światopoglądu.  

Oko.press przypomina, że Dobrowolski jest narodowcem i pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego, z list Ruchu Narodowego kandydował do rady miasta Lublina, a po wyborach został specjalistą w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim.

Wśród osobliwych działań urzędnika było m.in. domaganie się dekomunizacji ulicy Lucyny Herc, podporuczniczki Ludowego Wojska Polskiego, która przeprawiając się do Warszawy, by pomóc powstańcom, straciła obie nogi i zmarła. Dobrowolski uważał, że ulica powinna nosić imię Leonarda Zub-Zdanowicza, cichociemnego, a później podpułkownika w Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ, pod którego dowództwem dokonano mordu pod Borowem - oddział NSZ rozstrzelał około 26-28 partyzantów Gwardii Ludowej i kilku chłopów.

Członek ONR naczelnikiem delegatury 

O narodowcach w strukturach IPN pisaliśmy m.in. w listopadzie, kiedy to na naczelnika delegatury Instytutu w Opolu został nominowany Tomasz Greniuch, przez wiele lat pełniący funkcję szefa lokalnego Obozu Narodowo-Radykalnego. Greniuch był też jednym z pomysłodawców pierwszego warszawskiego Marszu Niepodległości i organizatorem manifestacji, która miała uczcić pamięć Adama Dobroszyńskiego, odpowiedzialnego za antysemicki atak na żydowskie sklepy i próby podpalenia synagogi w 1935 roku.

Więcej o:
Komentarze (430)
Anonimowo pisał o "podludziach" i "degeneratach" Śledczy ustalili, że to członek Komitetu przy IPN
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 195 razy 185

  Właśnie o czymś takim cały czas piszę.
  To właśnie po to PiSowskiej zarazie potrzebne są podległe sądy i prokuratura.

 • sobieryba

  Oceniono 122 razy 112

  "...wyslac do obory albo do kanału i na wysypisko smieci tam dla lewackiego gówna jest miejsce.."
  ................................
  kwintesencja tych ich wspaniałych WARTOŚCI (chrześcijańskich zresztą)...

 • czarna_zoska

  Oceniono 102 razy 100

  A potem Adrian jedzie do Oświecimia i pieprzy trzy po trzy. Lubia faszystów oj lubią ....

 • eryk2

  Oceniono 100 razy 94

  IPN już dojrzał do rozpędzenia go na cztery wiatry - jako przechowalnia bandytów, kiboli i bojówkarzy neonazistowskich...

 • equinox1976

  Oceniono 87 razy 81

  No i macie jeszcze wątpliwosci w którą stronę prowadzi nas zbawca Narodu? przecież to zaczyna przypominać nazizm po prostu. jeden chce odszczurzać, drugi wyzywa od gorszych sortów, Trzeci o podludziach, czwarty o lewakach których trzeba się pozbyć. Czwórka a za nimi tysiące które myślą tak samo. Za chwilę ujrzymy sklepy "nur für PIS Anhänger" a potem Bereza. A czemu? Ze strach. narobili już tyle zlego że wiedza że rozliczenia będą wiec należy albo pozbyć się wroga albo tak zdemolować system prawny żeby rozliczyć nikogo nie było mozna.

 • mrblix

  Oceniono 82 razy 76

  Tak samo pełzał nazizm w III Rzeszy. Na początku był ignorowany i ośmieszany. I w pewnym momencie już nie było śmiesznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX