Koalicja Obywatelska zgłasza wniosek o dymisję Mariusza Kamińskiego. "Jest szkodnikiem polskiego państwa"

Posłowie Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Sejmie poinformowali o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Dokumenty mają zostać dostarczone do kancelarii sejmowej jeszcze w piątek.
Zobacz wideo

Podczas piątkowej konferencji prasowej posłowie Koalicji Obywatelskiej - Cezary Tomczyk, Marcin Kierwiński i Adam Szłapka - podsumowali pracę polskich służb specjalnych, a zwłaszcza ich koordynatora Mariusza Kamińskiego. Politycy zapowiedzieli, że w sprawie ministra złożony zostanie wniosek o wotum nieufności.

Opozycja składa wniosek o dymisję Mariusza Kamińskiego

- Służby specjalne nie są od tego, by zapewniać bezpieczeństwo partii politycznej. Interes partii i interes państwa, to nie zawsze to samo, a w przypadku PiS-u bardzo rzadko się to łączy - mówił Cezary Tomczyk podczas konferencji, której zapis udostępniono na Twitterze.

- Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra koordynatora, pana Mariusza Kamińskiego. Wniosek ten został udokumentowany na ponad 20 stronach i dotyczy wielu afer, które ostatnio pojawiały się w przestrzeni publicznej i do dziś nie zostały wyjaśnione - mówił dalej polityk. Cezary Tomczyk argumentował konieczność złożenia wniosku aferami, którym nie sprostały polskie służby. Dotyczy to sprawy prezesa NIK Mariana Banasia czy planowanej budowy "dwóch wież" przez spółkę Srebrna. 

- Mariusz Kamiński musi stanąć przed Wysoką Izbą i udzielić wszelkich możliwych wyjaśnień. (...) Minister Kamiński jest szkodnikiem polskiego państwa. Jest osobą która nie tylko nadużywa władzy, ale jest też osobą nieudolną, bo to pod jego rządami polskie służby nie wykryły sprawy Mariana Banasia - mówił dalej poseł KO.

Więcej o: