Koalicja Obywatelska zgłasza wniosek o dymisję Mariusza Kamińskiego. "Jest szkodnikiem polskiego państwa"

Posłowie Koalicji Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Sejmie poinformowali o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Dokumenty mają zostać dostarczone do kancelarii sejmowej jeszcze w piątek.
Zobacz wideo

Podczas piątkowej konferencji prasowej posłowie Koalicji Obywatelskiej - Cezary Tomczyk, Marcin Kierwiński i Adam Szłapka - podsumowali pracę polskich służb specjalnych, a zwłaszcza ich koordynatora Mariusza Kamińskiego. Politycy zapowiedzieli, że w sprawie ministra złożony zostanie wniosek o wotum nieufności.

Opozycja składa wniosek o dymisję Mariusza Kamińskiego

- Służby specjalne nie są od tego, by zapewniać bezpieczeństwo partii politycznej. Interes partii i interes państwa, to nie zawsze to samo, a w przypadku PiS-u bardzo rzadko się to łączy - mówił Cezary Tomczyk podczas konferencji, której zapis udostępniono na Twitterze.

- Składamy wniosek o wotum nieufności dla ministra koordynatora, pana Mariusza Kamińskiego. Wniosek ten został udokumentowany na ponad 20 stronach i dotyczy wielu afer, które ostatnio pojawiały się w przestrzeni publicznej i do dziś nie zostały wyjaśnione - mówił dalej polityk. Cezary Tomczyk argumentował konieczność złożenia wniosku aferami, którym nie sprostały polskie służby. Dotyczy to sprawy prezesa NIK Mariana Banasia czy planowanej budowy "dwóch wież" przez spółkę Srebrna. 

- Mariusz Kamiński musi stanąć przed Wysoką Izbą i udzielić wszelkich możliwych wyjaśnień. (...) Minister Kamiński jest szkodnikiem polskiego państwa. Jest osobą która nie tylko nadużywa władzy, ale jest też osobą nieudolną, bo to pod jego rządami polskie służby nie wykryły sprawy Mariana Banasia - mówił dalej poseł KO.

Więcej o:
Komentarze (101)
Koalicja Obywatelska zgłasza wniosek o dymisję Mariusza Kamińskiego. "Jest szkodnikiem polskiego państwa"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 30 razy 28

  w demokratycznym państwie prawa kryminalista skazany za przestępstwo pospolite nie może być ministrem - w państwie "prawa i sprawiedliwości" jarosława kaczyńskiego może i jest ministrem !!!!

 • przemek05

  Oceniono 28 razy 26

  Gdyby mnie Prezydent ulaskawil, to schowałbym się do mysiej dziury, ciesząc się, ze minela mnie odsiadka. A ten wpakowal się na państwowe stanowisko! Niektórych ludzi to chyba nie da się zrozumieć...

 • arreis65

  Oceniono 25 razy 23

  mariusz kamiński - minister, szef MSWiA, koordynator służb specjalnych, były szef CBA to
  KRYMINALISTA !!!!!

 • Adaś Niezgódka

  Oceniono 24 razy 18

  Opozycja powinna cisnac teraz na powolanie komisji sledczej. Jest przeciez wszystko podane jaj na tacy. Sa przestepcy ulaskawieni przez prezydenta, a nadal piastujacy najwyzsze funkcje, jest ksiegowa zwolniona z pracy, znikajace 10 milionow z kasy sluzby, jest wyprodukowana na zlecenie polityczne nagonka na byla pare prezydencka, a wreszcie jest koronny swiadek majacy ochote sypac wszystkich mocodawcow. A opozycja siedzi i tylko brefing prasowy urzadza...

 • acototak

  Oceniono 23 razy 17

  Ten ułaskawiony stworzył taki neo-UB chroniący partyjnych malwersantów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX