Mateusz Morawiecki komentuje słowa Farage'a. "Polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit"

Mateusz Morawiecki przekonuje, że nikt w obozie rządzacym nie myśli o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. - Przypomnę to kolejny raz, polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit - podkreśla premier.

Premier w rozmowie z portalem money.pl odniósł się do słów Nigela Farage'a, który wymienił Polskę wśród państw, które mogą opuścić Unię Europejską. Brytyjski polityk tłumaczył, że w przypadku Polski powodem wyjścia z UE mogłoby być to, jak była traktowana przez takich europejskich polityków jak Frans Timmermans. - 30 lat temu rządzili komuniści, a obecnie w Brukseli jest system, który przypomina Polakom o tamtych czasach - mówił.

>>> Maciej Gdula: Brexit to efekt tego, że nie słuchano ludzi na dole

Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki: Nikt nie myśli o polexicie

- W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu nie mówi i nie myśli. Przypomnę to kolejny raz, polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit - skomentował to premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że polskie społeczeństwo jest jednym z najbardziej prounijnych. Morawiecki jako dowód przywoływał badania społeczne. 

Morawiecki przyznał w jednym rację Farage'owi. -  Zauważył, że brexit jest początkiem pewnych zmian w Europie. Dał nam jasny sygnał, że UE potrzebuje reformy i europejscy politycy to rozumieją, ogłaszając chociażby cykl konferencji na temat przyszłości Europy. Bierzemy w tym aktywny udział - powiedział.

Premier stwierdził, że Wielka Brytania pozostanie dla Polski kluczowym partnerem.