Maciej Gdula: Jeśli Polak poczuje sankcje w kieszeni, będzie wkurzony na Unię a nie na PiS

- Jeśli Polak poczuje sankcje w kieszeni, będzie wkurzony na Unię - powiedział dr hab. Maciej Gdula w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Poseł Lewicy stwierdził, że w sporach międzynarodowych ludzie zawsze stają po stronie rządu.

W piątek gościem Grzegorza Sroczyńskiego w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był dr hab. Maciej Gdula. Poseł na Sejm z ramienia Lewicy stwierdził, że jeśli Polak "poczuje sankcje w kieszeni", będzie "wkurzony" na Unię Europejską a nie na Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że jak się pojawia konflikt w polityce międzynarodowej, ludzie stają po stronie rządu.

Takim skrajnym przykładem był spór z Putinem i kwestia wyjazdu do Yad Vashem. Z jednej strony, oczywiście, dobrze zrobił Duda, że nie pojechał, bo to było mniej ryzykowne, ale z drugiej - to jest wielka wpadka polskiej polityki międzynarodowej. To porażka, ale ludzie uważają, że Duda dobrze zrobił i stają po stronie rządu

- powiedział Maciej Gdula. Dodał, że PiS nie odpuści reformy sądów, ponieważ na polu sądownictwa czuje się bezpiecznie. Podkreślił, że "posiadanie wroga sprawia, że konsoliduje się ich elektorat". 

Gdula zaznaczył, że kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń prezentuje inną wizję Polski i prezydentury niż Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Duda mówi: niech będzie tak, jak jest. Będziemy rządzić, będziecie coraz bogatsi, ale w sumie będzie tak jak teraz. Kidawa-Błońska mówi: Tak nie może być. Musimy wrócić do tego, co było. Biedroń jednak prezentuje wizję zmiany

- stwierdził poseł Lewicy. Ta wizja zmiany, jak powiedział Gdula, dotyczy m.in. nowoczesnego państwa dobrobytu i spraw związanych z jakością życia.

Więcej o:
Komentarze (106)
Maciej Gdula: Jeśli Polak poczuje sankcje w kieszeni, będzie wkurzony na Unię a nie na PiS
Zaloguj się
 • ksks3

  Oceniono 32 razy 22

  Nareszcie ktoś otwartym tekstem powiedział o co chodzi Pis-owi .
  PiS chce obrzydzić Polakom Unię, żeby móc przeprowadzić spokojnie nasze wyjście , nasz POLEXIT ! Pisiory chcą tego od dawna !
  Aż dziw bierze że komentatorzy nie nagłaśniali tego diabelskiego pomysłu !

 • jr968

  Oceniono 28 razy 20

  Inna rzecz, że jak obawy pana Gduli się sprawdzą (a to rzeczywiście prawdopodobne), rząd będzie mógł spokojnie wyprowadzić Polskę z Unii (bo będzie mógł budować nastroje podobne do tych, które zapanowały w Wielkiej Brytanii). To wprost oznacza zejście na drogę pełnego już autorytaryzmu, ale z drugiej strony oznacza katastrofę ekonomiczną za lak 10-15 najpóźniej (już nie tylko nie będzie za co budować dróg, ale nie będzie za co kleić dz-ur w tych, które już są) w efekcie której cofniemy się gospodarczo do poziomu dzisiejszej Ukrainy, albo jeszcze niżej. Jakiś czas rząd będzie podsycał nastroje "MY POLACY, MY SILNI, MY JEDYNI, DAMY RADĘ!!!". Ale nie damy i padniemy na pysk. I wtedy podniosą się głosy sprzeciwu już nie z elit intelektualnych, ale z ludu. I najpierw będą represje, potem powstanie podziemie i historia zatoczy koło. Oczywiście rząd w końcu upadnie, winni zostaną być może osądzeni. A Polska będzie w punkcie wyjścia. Cofnie się do 1989 roku. I znów będziemy gonić zachód (tylko on będzie już nie do dogonienia, a poza tym, nauczony doświadczeniem, już nam ręki nie poda). W sumie najbardziej prawdopodobny scenariusz wtedy, to inwazja Rosji. I nikt palcem nie kiwnie, by nas z tego wyciągnąć.

 • sailor2016

  Oceniono 22 razy 16

  Obecnie obywatele w Polsce nie znają podstawowych mechanizmów politycznych, prawnych, ekonomicznych i innych. Dlatego piSS za pomocą swojej szczujni zwanej TVPiSS może wciskać suverenowi każdy kit. Rolą opozycji jet to wszystko tłumaczyć prostymi słowami. aby zrozumieli. Szczególnie podczas kampanii.

 • polsz

  Oceniono 16 razy 14

  pamiętam sankcje w latach 80-tych. Jakoś nikt nie był obrażony na USA, Francę czy Niemcy. Pretensje były do władz.

 • arnika8

  Oceniono 14 razy 12

  Największym beneficjentem UE w Polsce jest Kościół kat. Ciekawe, czy biskupi i proboszczowie nadal będą tak gorliwie popierać demolkę Polski przez PiS i wyprowadzanie Polski z UE?

 • helena1481949

  Oceniono 22 razy 12

  myślącu Polacy od dawna apelują do Unii o wstrzymanie dotacji. TO JEDYNA DROGA RATOWANIA POLSKI

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 10

  Pan Gdula chyba nie słyszał obowiązującej w PIS narracji. Sankcje/ewentualne/ na Polskę zostały nałożone
  "dzięki" donosicielstwu opozycji.

 • asr1

  Oceniono 14 razy 10

  błędny komentarz "jelity" moja fryzjerka mówi do mnie panie co oni wyczyniają ja zap...od rana do nocy a taka u mnie w bloku z piątym brzuchem lata i dnia nie przepracowała !!! jak się unia wkurzy za to co wyprawiają i wstrzyma nam kasę to marny nasz los !!! w kolejce jeden zaczął chwalić pislam i cała kolejka na niego !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX