Zawrotna kariera byłej radnej PiS. Pracowała w NBP, teraz w CPK zarabia 44 tys. zł miesięcznie

Związana z Prawem i Sprawiedliwością Sylwia Matusiak trafiła do zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jej wynagrodzenie wynosi 44 tys. zł miesięcznie. Wcześniej podobną kwotę otrzymywała dzięki posadzie w Narodowym Banku Polskim.

Jak podaje wp.pl, w tym roku Sylwia Matusiak zarobi z pracy w zarządzie CPK 528 tys. zł. Choć lotnisko zacznie funkcjonować w ciągu siedmiu lat, już teraz zarząd liczy cztery osoby. Pracę w CPK Matusiak zaczęła w grudniu. Wcześniej, co opisywaliśmy, pracowała w Narodowym Banku Polskim. Jako dyrektorka Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP zarabiała 45,5 tys. zł.

Sylwia Matusiak w zarządzie CPK

Matusiak dotychczas pracowała w biurze PiS w Sejmie, była rzeczniczką prasową klubu, dostała też posadę w biurze prasowym kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a później w biurze poselskim Jacka Sasina i biurze europosła Zdzisława Krasnodębskiego. Z listy PiS dostała się do rady powiatu wołomińskiego, a w 2014 r. została burmistrzynią Marek. Gdy PiS doszedł do władzy, pełniła funkcję dyrektorki Centrum Informacyjnego Rządu. 

>>> Mikołaj Wild o Centralnym Porcie Komunikacyjnym w "Twarzą w twarz"

Zobacz wideo

Jak informuje CPK, do zarządu została wybrana w drodze konkursu. Matusiak ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej. - Nie patrzę na moją pracę jako na kolejne szczeble kariery. Po prostu pracuję i zawsze gram drużynowo. To jest najważniejsze. Praca w biurze prasowym do łatwych nie należy. Pracuje się po kilkanaście godzin dziennie, w ciągłym stresie i ciągle z deficytem czasu na wszystko. To jednak niesamowita szkoła życia i jeśli się ją przejdzie, to już sukces - powiedziała wp.pl Matusiak. 

Więcej o: