Wybory prezydenckie 2020. Duda prowadzi, ale z Hołownią w II turze wygrałby tylko o włos [SONDAŻE]

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, niedługo poznamy ich termin, publikowane są także nowe sondaże. Jeden z nich wskazuje co prawda na zwycięstwo Andrzeja Dudy, jednak nie jest ono okazałe - respondenci wskazali, że gdyby w II turze jego kontrkandydatem został Szymon Hołownia, to urzędującego prezydenta czekałaby trudna przeprawa.

W czwartek opublikowano dwa sondaże na wybory prezydenckie 2020. Choć w obydwu, w różnych układach, zwłaszcza w II turze, wygrywa urzędujący prezydent Andrzej Duda, to niektóre wyniki mogą być dla otoczenia Pałacu Prezydenckiego i samego Prawa i Sprawiedliwości niepokojące.

Sondaż: II tura wyborów i Duda kontra Hołownia. Prezydent wygrałby o włos

Pierwszy sondaż autorstwa Maison & Partners opublikował Onet: wygrywa w nim prezydent Duda (38,3 proc. poparcia), druga jest Małgorzata Kidawa-Błońska z KO (22,3 proc.), a ostatnie miejsce na podium zajmuje Szymon Hołownia, kandydat niezależny (10,9 proc.).

Oprócz tego stawkę uzupełniają: Robert Biedroń z Lewicy (9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL (6,3 proc.) oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji (3,2 proc.).

>>> Kidawa-Błońska przegrywa w sondażach. Brejza komentuje:

Zobacz wideo

Więcej do układu sił wnosi druga część sondażu, w której pytano uczestników, jak zagłosowaliby, gdyby w II turze mieli konkretnych kandydatów do wyboru, czyli np. pary Duda - Kidawa-Błońska etc.

Prezydent uzyskałby 49 proc. głosów, a Kidawa-Błońska 42 proc. W starciu Dudy z Kosiniakiem-Kamyszem głosy rozłożyłyby się 47 proc. do 42 proc.

Najciekawiej wygląda jednak przypadek duetu Duda - Hołownia. Prezydent uzyskałby wówczas 44 proc., a katolicki publicysta zaledwie o punkt procentowy mniej - 43 proc.

Sondaż na wybory prezydenckie: Duda na czele stawki

Drugie z badań zaprezentowały "Fakty" TVN i TVN24, a sondaż przeprowadził Kantar. Wśród respondentów dalej największe poparcie uzyskiwał Andrzej Duda (44 proc.), a drugi wynik osiągnęła Małgorzata Kidawa-Błońska z 24 procentami poparcia.

Reszta kandydatów notowała wyniki poniżej 10 proc.: Hołownia - 9 proc., Biedroń - 8 proc., Kosiniak-Kamysz - 4 proc. oraz Bosak - 3 proc.

W sondażu zapytano też o ewentualne poparcie w II turze wyborów, jednak do wyboru był jedynie duet Dudy z Kidawą-Błońską. 54 proc. głosów zdobyłby urzędujący prezydent, z kolei kandydatka KO - 42 proc.

Więcej o:
Komentarze (238)
Wybory prezydenckie 2020. Duda prowadzi, z Hołownią w II turze wygrałby tylko o włos [SONDAŻE]
Zaloguj się
 • dejtrejder

  Oceniono 75 razy 65

  Każdy kandydat opozycji jest lepszy niż duda. Druga kadencja dudy byłaby wielką tragedią dla Polski. Stalibyśmy się kato-komuszym skansenem na pasku korporacji watykańskiej. O ile już nie jesteśmy...

 • jurek4491

  Oceniono 83 razy 55

  Jeżeli te wybory wygra BUDYŃ to znaczy że naród jest głupi w pień .

 • marc.pl

  Oceniono 62 razy 42

  Usunięcie Dudy z pałacu prezydenckiego w maju jest ostatnią szansą na uratowanie Polski przed dyktaturą ciemniaków.

 • marc.pl

  Oceniono 47 razy 33

  Prezydent powinien Polaków łączyć likwidować podziały niestety Duda ma bardzo agresywne, mocno przepełnione nienawiścią swoje wystąpienia, jest to bardzo zły człowiek i wyjątkowo mierny prezydent, tak nie zachowuje się prezydent cywilizowanego europejskiego kraju.

 • kater-11

  Oceniono 48 razy 32

  Miny i zachowanie Dudy przypominają i to dosłownie zachowanie Włoskiego wodza w latach 30 i 40 ubiegłego stulecia .

 • tani_dran

  Oceniono 27 razy 23

  W tym dziwnym kraju prezydentem mógłby spokojnie zostać jakiś biskup - np. Jędraszewski.
  Chociaż gdyby wystartował Rydzyk (nie chcem ale muszem) to pewnie on by wygrał.
  Ale po co miałby startować jak i tak rządzi?
  Śmiejecie się z Kononowicza ?
  Z siebie się śmiejcie Drodzy Rodacy.
  Gdyby Krzysiek był prezydentem nie skur.wił by się tak jak Duda.

 • dejtrejder

  Oceniono 38 razy 20

  Wszyscy spece od wizerunku twierdzą, że dudzie będzie najbardziej do twarzy w pasiastym wdzianku i w pozycji siedzącej. Jak najbardziej się z nimi zgadzam.

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 36 razy 20

  Przyjdzie taki czas, kiedy pan Duda na wszelki wypadek będzie nosił małą torbę z zapasowymi gaciami i szczoteczką do zębów. Człowiek nie zna dnia ani godziny...

 • barakuda62

  Oceniono 35 razy 19

  W I jak i w II turze zagłosuję na wszystko co się rusza oprócz FASZYSTY i tego NADĘTEGO BUCA czyli atrapę prezydenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX