Aleksander Kwaśniewski po wyznaniach agenta Tomka. "Jestem przekonany, że podsłuchy cały czas są stosowane"

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował przeprosiny Tomasza Kaczmarka, który stwierdził wcześniej, że para prezydencka ma prawo mieć do niego "ogromny żal". - Przeprosiny przyjmuję, natomiast na zaufanie trzeba zasłużyć większym wysiłkiem - powiedział.

W czwartek rano Tomasz Kaczmarek podjął próbę przeproszenia małżeństwa Kwaśniewskich za swoje postępowanie w śledztwie, w którym uczestniczył przed laty jako agent CBA. Wcześniej w reportażu "Superwizjera" TVN poskreślał, że pod wpływem nacisków przełożonych - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - preparował dowody w sprawie przeciwko Kwaśniewskim

- Chciałbym państwa Kwaśniewskich i inne osoby, z którymi się zetknąłem w trakcie tej i innych operacjach, przeprosić. Wiem, że szczególnie w sprawie państwa Kwaśniewskich zostałem instrumentalnie wykorzystany i bezwiednie i głupio postępowałem - powiedział Tomasz Kaczmarek w programie "Onet Rano". Jak dodał, była para prezydencka ma powody, by mieć do niego "ogromny żal".

Kwaśniewski skomentował przeprosiny agenta Tomka. "Zdecydował się powiedzieć prawdę"

Do słów Kaczmarka odniósł się były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. - Uważam, że to, co mówi pan Kaczmarek w tej sprawie, jest prawdą. Nigdy nie miałem wątpliwości, że sprawa ma podłoże polityczne, jest sterowana przez szefów, a on był wykonawcą tych zadań - powiedział w rozmowie z "Faktem". Jak dodał, ani on, ani jego żona Jolanta Kwaśniewska nie odczuwają jednak, by "ta sprawa była zakończona".  - Prokuratura prowadzi czynności, jestem przekonany, że metody operacyjne jak podsłuchy są cały czas wobec nas stosowane - powiedział.

Kwaśniewski został też zapytany, czy przyjmuje przeprosiny od agenta Tomka. - Przeprosiny przyjmuję, natomiast na zaufanie trzeba zasłużyć większym wysiłkiem - powiedział "Faktowi". - Pan Kaczmarek zdecydował się powiedzieć prawdę, to wielkie wydarzenie, ja już naprawdę niczego więcej od niego nie oczekuję - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (108)
Aleksander Kwaśniewski po wyznaniach agenta Tomka. "Jestem przekonany, że podsłuchy cały czas są stosowane"
Zaloguj się
 • 123waz

  Oceniono 45 razy 39

  kaminski z Wasikiem podsłuchuja kogo chca, Ziobro in blanco daje pozwolenia. Kwasniewski, Tusk, Buzek, Czarzasty , Budka MKB do dzis sa podsłuchiwani, ogladani.... to nie da się opisać. Widzieliści w Czarno na białym Bejdę , tą głupkowatą fizjonomię pustego człowieka .....

 • antypisiormax

  Oceniono 47 razy 29

  Były są i będą.
  A tobie Olek nigdy nie daruję nie tego że byłeś komuchem ale tego z bedąc tyle lat Preezydentem RP oddałeś takie miliardy kościołowi, już wtedy było widać dla bystrych co z tego wyrośnie , podpisałeś konkordat nie do akceptowania dla świeckiego państaw , nie zabezpieczyłeś rozdziału państqawa od koscioła , i nie wysłałeś Rydzyka np na syberię.

 • borek-skorek

  Oceniono 36 razy 28

  Z Grodzkim jest to samo. Wrzutka propagandowa i jest afera.

 • partia

  Oceniono 21 razy 19

  Jednak Karczmarek kopnął Kaczyńskiego bardzo mocno w jego zwiędłe jaja. Można to poznać po wysypie trolli. Będą robić z agenta Tomka Żyda, pedała, defraudantem już jest, ale też okaże się, że jeszcze przed urodzeniem służył u Bermana i zabił rotmistrza Pileckiego. Furia Balbiny+ będzie tym większa, że Tomek obnaża największą i najwunder wunderwaffe PiŚ dolstwa - tajną policję polityczną która, zanim jeszcze dyktatura będzie gotowa na tip top, miała wsadzać przeciwników politycznych na podstawie sfalszowanych dowodów, za przęstępstwa kryminalne. No bo jak już będzie po wszystkich to żadne dowody ani procesy nie będą potrzebne. Się wsadzi albo zabije bez ceregieli. Na razie nie można, trzeba fałszować dowody, udawać śledztwa etc. Tymczasem kiedy już wiadomo, ze oberpolicmajster i szef bezpieki to zaślepiony fanatyk i notoryczny kłamca, będzie trudniej, a być może trza będzie Kamińskiego wypierpolić z interesu. Tylko kto za niego? Drugiego takiego w PiŚ dzie niet. Chociaż może... Antoni! już raz był Antek Policmajster. I jak się pięknie wtedy skończyło!

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 18

  Pis bez podsłuchów i haków nie istnieje , to podstawa ich bytu , dla nich wszyscy to przestępcy tylko nie członkowie ich bandy :)

 • ryjaroslawa

  Oceniono 20 razy 18

  Oluś, Ty jesteś przekonany, a ja wiem, że tak jest :D

 • maras63

  Oceniono 21 razy 17

  Odsłuchy są robione na lekko przyśpieszonych obrotach, z powodów wszystkim nam znanych.

 • hikuj13

  Oceniono 22 razy 16

  nie ulega wątpliwości że partyjne cba , ipn trzeba zlikwidować ,prokuratura do takiej weryfikacji jak sb w 1990 roku i usunięcie dyspozycyjnych prokuratorów ze służby bez praw do emerytury i zatrudnienia w korporacjach prawniczych , a dyspozycyjnych sędziów w delegację na drugi koniec Polski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX