PiS na czele, ale traci poparcie. Rosną Koalicja Obywatelska i Lewica. W Sejmie pięć partii [SONDAŻ]

Zjednoczona Prawica dalej na czele, ale PiS i jej koalicjanci zanotowali znaczący spadek poparcia - wynika z najnowszego sondażu dla "Faktów". Poparcie dla rządzącej formacji spadło o sześć punktów procentowych, a Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przybyło sympatyków.

Według nowego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) dalej ma największe poparcie, bo na poziomie 35 proc., jednak w porównaniu do analogicznego badania z grudnia jest to spadek o sześć punktów procentowych.

Druga na podium Koalicja Obywatelska (m.in. Platforma Obywatelska i Nowoczesna) mogłaby liczyć na 30 proc. poparcia (wzrost o trzy punkty procentowe), a trzecia Lewica (SLD, Wiosna i Razem) - 13 proc. (+1).

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie formacje: PSL-Kukiz'15 z siedmioma procentami poparcia. Tyle samo badanych wskazało również na Konfederację. Dwa proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "nie wiem / trudno powiedzieć", a sześć procent odmówiło odpowiedzi.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29-30 stycznia, a więc już po kilku kluczowych wydarzeniach wokół wymiaru sprawiedliwości, a także po wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, którym został Borys Budka. Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

>>> Bodnar: Mija już któryś dzień, a prezydent nie podpisał ustawy kagańcowej

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (349)
Sondaż partyjny. Pięć partii w Sejmie, Zjednoczona Prawica traci poparcie. W górę KO i Lewica
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 53 razy 47

  Depisizacja, dedudyzacja, dekaczyzacja, deziobryzacja i odkamienienie.

 • polakadam

  Oceniono 55 razy 43

  To kolejny sondaż , który potwierdza spadek pis i wzrost opozycji. Wygląda że zaczął się właściwy trend . Czyżby suweren zaczął lepiej odróżniać prawdę od pisowskiej propagandy? Czas najwyższy.

 • borek-skorek

  Oceniono 42 razy 38

  Ceny przy ladach sklepowych wygrywają z paskami propagandowymi w telewizorze.

 • niktwazny126

  Oceniono 29 razy 27

  To ciągle tylko sondaże. Jeszcze się wiele razy zmienią. Miejmy tylko nadzieję, że takie wieści przysporzą stracha i pogubią się dobrozmianowcy na amen. Nie rozumiem tylko, dlaczego opozycja odpuściła czepianie się afer z udziałem "najznamienitszych". PiS m.in. dlatego jest przy władzy, że ośmiorniczki i zegarki. A tu cisza o wieżach, lotach, kamieniczkach....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX