"Spowiedź agenta Tomka". Tomasz Kaczmarek przeprosił Kwaśniewskich. "Robiłem źle"

Tomasz Kaczmarek znany jako agent Tomek przeprasza Aleksandra i Jolantę Kwaśniewskich za to, w jaki sposób pracował przy śledztwie w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich. "Przyznaję się do tego, że zrobiłem źle" - powiedział Kaczmarek

Tomasz Kaczmarek był gościem programu "Onet Rano". Zapytany przez Jarosława Kuźniara o to, czy podjął jakąkolwiek próbę przeproszenia byłej pary prezydenckiej, agent Tomek powiedział, że tak.

- Dziś również, w rozmowie z panem, chciałbym państwa Kwaśniewskich i inne osoby, z którymi się zetknąłem w trakcie tej i innych operacji, przeprosić. Wiem, że szczególnie w sprawie państwa Kwaśniewskich zostałem instrumentalnie wykorzystany i bezwiednie i głupio postępowałem - powiedział Tomasz Kaczmarek.

Agent Tomek stwierdził, że nie oczekuje, że jego przeprosiny zostaną przyjęte. Przyznał też, że była para prezydencka ma powody, by mieć do niego "ogromny żal".

>>> Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb

Zobacz wideo

"Spowiedź agenta Tomka". Były agent CBA obciążył swoich byłych przełożonych

Przypomnijmy, że w sobotę 25 stycznia telewizja TVN24 wyemitowała reportaż pt. "Spowiedź agenta Tomka". Były agent CBA powiedział w nim, że jego przełożeni Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik naciskali na niego, aby preparował dowody w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich. Tomasz Kaczmarek twierdzi, że jego Kamiński i Wąsik kazali mu wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, choć on sam nigdy nie powziął takiego przypuszczenia.

Mariusz Kamiński jest obecnie ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Wąsik jest sekretarzem stanu tego resortu. 

Więcej o: