Krzysztof Brejza o "snach o potędze" Ziobry. "Ta władza przeminie szybciej niż PiS się wydaje"

- Zbigniew Ziobro może sterować prokuraturą, może snuć sny o potędze, że będzie dyscyplinarkami straszył sędziów, wymieniać ich, wyrzucać, przesuwać. Ale te sny są tylko snami, każda władza przemija - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Brejza.

- Te listy (KRS - red.) są tajne mimo orzeczeń sądów. Nie wiem, jak można nie stosować się do orzeczenia sądu. To będzie odpowiedzialność szefowej Kancelarii Sejmu, to będzie odpowiedzialność pani marszałek - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Brejza.

W programie pojawiła się kwestia postanowienia sędziego Pawła Juszczyszyna, w myśl którego Zbigniew Ziobro ma pokazać listę poparcia do KRS. - Jeżeli jest orzeczenie sądu z jednej strony administracyjnego, z drugiej strony, jeżeli sąd bada sprawę składu sędziowskiego, absolutnie te listy powinny być ujawnione - powiedział Brejza. - Dobrze, że sędzia w drodze grzywien może domagać się realizacji procedur. Zbigniew Ziobro może sterować prokuraturą, może snuć sny o potędze, że będzie dyscyplinarkami straszył sędziów, wymieniać ich, wyrzucać, przesuwać. Ale te sny są tylko snami, każda władza przemija, ta władza przeminie szybciej niż politykom PiS się wydaje - stwierdził.

Polecane dla Ciebie