Krzysztof Brejza o "snach o potędze" Ziobry. "Ta władza przeminie szybciej niż PiS się wydaje"

- Zbigniew Ziobro może sterować prokuraturą, może snuć sny o potędze, że będzie dyscyplinarkami straszył sędziów, wymieniać ich, wyrzucać, przesuwać. Ale te sny są tylko snami, każda władza przemija - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Brejza.

- Te listy (KRS - red.) są tajne mimo orzeczeń sądów. Nie wiem, jak można nie stosować się do orzeczenia sądu. To będzie odpowiedzialność szefowej Kancelarii Sejmu, to będzie odpowiedzialność pani marszałek - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Krzysztof Brejza.

W programie pojawiła się kwestia postanowienia sędziego Pawła Juszczyszyna, w myśl którego Zbigniew Ziobro ma pokazać listę poparcia do KRS. - Jeżeli jest orzeczenie sądu z jednej strony administracyjnego, z drugiej strony, jeżeli sąd bada sprawę składu sędziowskiego, absolutnie te listy powinny być ujawnione - powiedział Brejza. - Dobrze, że sędzia w drodze grzywien może domagać się realizacji procedur. Zbigniew Ziobro może sterować prokuraturą, może snuć sny o potędze, że będzie dyscyplinarkami straszył sędziów, wymieniać ich, wyrzucać, przesuwać. Ale te sny są tylko snami, każda władza przemija, ta władza przeminie szybciej niż politykom PiS się wydaje - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (50)
Krzysztof Brejza o "snach o potędze" Ziobry. "Ta władza przeminie szybciej niż PiS się wydaje"
Zaloguj się
 • qeton

  Oceniono 24 razy 20

  Funkcjonariuszy PIS nie powinno stawiać się przed Trybunałem Stanu. To tylko brzmi groźnie, ale niewiele znaczy. Przeznaczeniem funkcjonariuszy PIS są sprawy karne w sądach powszechnych i surowe wyroki.

 • czarnyminio

  Oceniono 21 razy 17

  Wasze lenistwo ,brak wyobraźni , grzech zaniechania czyli nierozliczenie Ziobry i innych po pierwszych rządach pisu mści się na Polsce. Wasza wina panowie i panie z PO.

 • ziaburek

  Oceniono 22 razy 14

  Właściwie to wystarczy odstawić Dudę.

 • cob22

  Oceniono 16 razy 12

  Tysiacletnia Rzesza trwala tez tylko 12 lat.

 • jurek4491

  Oceniono 18 razy 12

  Przyjdzie czas że władze REŻIMOWE będą siedzieć .
  Podziękowania dla Klempy i Jakiego że wybudowali więzienia dla siebie - będzie im tam dobrze .

 • myciel66

  Oceniono 12 razy 10

  "Ta władza przeminie szybciej niż PiS się wydaje". Tak zgadzam się z Panem. Udało im się kupić część społeczeństwa ciężką naszą kasą, jak dotąd samo 500+ to 100 mld zł. Ale gospodarki przekupić się nie da. Paranoja musi przegrać z racjonalnym światem. Tak jak przegrała paranoja faszystowska, sowiecka. Paranoik i warchoł i jego akolici będą rozliczeni za zamach na demokrację i surowo ukarani, włącznie z odbiorem praw publicznych i emerytalnych. Przecież pieniądze na emeryturę pochodzą w ich przypadku z przestępstwa.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 9

  Po wpisach widać że PiS bardzo boi się młodych i odważnych opozycjonistów. Ma się bać!

 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 9

  Agent Tomek przeprasza Kwaśniewskich. Szczury uciekają z tonącego okrętu??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX