Człowiek Marka Kuchcińskiego awansował. Jego nazwisko pojawiło się przy aferze samolotowej

Bliski współpracownik Marka Kuchcińskiego Christian Młynarek został wiceszefem Kancelarii Sejmu - informuje "Rzeczpospolita". Będzie nadzorował m.in. Biuro Inwestycyjno-Techniczne i Ośrodek Informatyki. Rok temu media ujawniły, że Młynarek leciał z Kuchcińskim Gulfstreamem G550 z lotniska w Jasionce na Okęcie.

Jak opisuje "Rzeczpospolita", Młynarek jest wieloletnim radnym PiS we Włochach i byłym zastępcą burmistrza dzielnicy. - Nowo powołany zastępca szefa Kancelarii Sejmu ukończył aplikację adwokacką, zaś decyzja o awansie była wynikiem wzorowego wypełniania obowiązków na wcześniej zajmowanych stanowiskach w Kancelarii Sejmu. Warto odnotować, że wakat na tym stanowisku istniał od jesieni 2019 roku - informuje Centrum Informacyjne Sejmu. 

Człowiek Marka Kuchcińskiego awansował

Według dziennika po Sejmie krąży teza o odbudowywaniu wpływów przez Marka Kuchcińskiego. Christian Młynarek był doradcą Marka Kuchcińskiego, wcześniej pracował jako wiceszef Biura Komunikacji Społecznej Sejmu. W ubiegłym roku TVN24 informował, że Młynarek razem z Kuchcińskim poleciał rządowym Gulfstreamem  G550 z lotniska w Jasionce na Okęcie. Przypomnijmy, że afera samolotowa zakończyła się dymisją ówczesnego marszałka Sejmu. Młynarek w imieniu Kuchcińskiego odczytywał też list na obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

>>> Kaczyński odwraca kota ogonem ws. Kuchcińskiego. 'Pan Donald Tusk...'

Zobacz wideo

Wersja, którą przekazują niektórzy politycy PiS, głosi, że awans Młynarka jest przypadkowy. - Po prostu nie było zbyt wielu chętnych na wiceszefa Kancelarii Sejmu. Ta funkcja wiąże się z dużą odpowiedzialnością i stosunkowo niskimi zarobkami - stwierdza rozmówca dziennika.

Więcej o: