Trwa spotkanie opozycji z prezydentem. Rozmawiają o "ustawie kagańcowej" zanim Duda ją podpisze

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie rozpoczyna się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów i kół poselskich. Rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski informował wcześniej, że rozmowa będzie dotyczyła szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Zaproszenie dostali przedstawiciele wszystkich sił parlamentarnych. Błażej Spychalski mówił, że to odpowiedź na wnioski, które padały "ze strony opozycji, ale nie tylko". W miniony czwartek, po tym jak Sejm przegłosował nowelizację ustaw sądowych, odrzucając tym samym uchwałę Senatu, o spotkanie w Pałacu Prezydenckim apelowali na wspólnej konferencji przedstawiciele klubów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL-Kukiz '15.

"Najpierw weto, potem rozmowy"

Nie wiadomo, czy Koalicja Obywatelska ostatecznie wybiera się na spotkanie. Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z mediami stwierdziła bowiem, że prezydent powinien zacząć od weta, a dopiero później prowadzić rozmowy. - To nie opozycja doprowadziła do łamania konstytucji, to nie opozycja stworzyła kagańcową ustawę, to nie opozycja zniszczyła trójpodział władzy w Polsce. Chcemy, żeby prawo w Polsce było dobre i funkcjonowało, ale trzeba to uporządkować, a pierwszym tego elementem jest weto złej ustawy - mówiła kandydatka KO na prezydenta. 

Ustawa czeka na podpis prezydenta

Nowelizacja ustaw sądowych zakładająca m.in. większy zakres odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i nowy tryb wyboru Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego czeka na decyzję prezydenta. Andrzej Duda ma na decyzję 21 dni od momentu wpływu ustawy do Kancelarii Prezydenta.

>>> Adam Bodnar: Cały czas mam nadzieję na weto prezydenta

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (117)
Trwa spotkanie opozycji z prezydentem. Rozmawiają o "ustawie kagańcowej" zanim Duda ją podpisze
Zaloguj się
 • pix_d

  Oceniono 24 razy 22

  (P) rezydent du(d/p)a będzie co najwyżej przedłużeniem ręki, której "właściciel" będzie wylegiwał się w fotelu w żoliborskiej willi.
  Taka jest rola marionetek.

 • mer1lin

  Oceniono 16 razy 16

  To jest mydlenie oczu wyborcom.Wyśle do TK ,tam już wiadomo,stwierdzą że ustawa jest OK i dopiero podpisze.
  Założę się o każdą sumę ,że tak będzie!

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 11 razy 11

  I tak podpisze, bo dla niego nie liczy się czy to jest dobre dla Polski tylko czy jest rozkaz od naczelnictwa bolszewii PiS-owskiej.

 • polakadam

  Oceniono 9 razy 9

  Nikt Dudy nie przekona że czarne jest czarne.

 • tonz2

  Oceniono 11 razy 9

  Nie miałem iść na wybory prezydencie, ale po złożeniu dzisiaj podpisu przez tego %$&$# Dudę pod specustawą dot. ASF niestety muszę. Wiadomo, że Kosinak-Kamysz ma takie same poglądy co Duda, więc pozostaje Kidawa Błońska

 • state77

  Oceniono 8 razy 8

  Opozycja powinna żądać, a nie ciaćkać się z nim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX