Jeden z tria od "ustawy kagańcowej" w ministerstwie klimatu. Jacek Ozdoba został wiceministrem

Mateusz Morawiecki powołał posła Jacka Ozdobę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. Związany ze Zbigniewem Ziobrą polityk zasłynął m.in. obroną ustawy dyscyplinującej sędziów.

Jacek Ozdoba ma 28 lat. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2014 roku został radnym Dzielnicy Mokotów miasta stołecznego Warszawy. Od 2018 roku jest radnym miasta stołecznego Warszawy, a także członkiem kilku komisji, między innymi Ochrony Środowiska, Skarg i Wniosków oraz Rewizyjnej w radzie miasta stołecznego Warszawy.

>>> Czy jesteśmy gotowi na walkę z koronawirusem? Światowe ryzyko dla zdrowia i gospodarki

Zobacz wideo

W latach 2015-2018 pracował jako doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W ubiegłym roku Jacek Ozdoba został wybrany do Sejmu. Jest członkiem komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Jacek Ozdoba wiceministrem klimatu

O Ozdobie było głośniej, gdy do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy dyscyplinującej sędziów. To on razem z posłami Sebastianem Kaletą i Janem Kanthakiem firmowali "ustawę kagańcową". Wszyscy troje są związani z ministrem Zbigniewem Ziobrą, Kanthak i i Ozdoba należą do Solidarnej Polski. Nowy wiceminister w ostatnich wyborach samorządowych był szefem sztabu Patryka Jakiego.

Więcej o: