"Na szczęście mamy Trybunał Konstytucyjny". Resort Ziobry zadowolony z decyzji TK ws. uchwały SN

- To działanie wiążące wszystkie sądy w tym kraju - powiedział minister sprawiedliwości Zbigiew Ziobro, broniąc decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który w środę wstrzymał stosowanie uchwały SN z 23 stycznia. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł dodał: - Sąd Najwyższy postawił się ponad prawem, ale na szczęście dla naszych obywateli mamy Trybunał Konstytucyjny.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zwołał konferencje prasową, na której skomentował opublikowane w środę postanowienie Trybunału Konstytucyjnego. Zdecydował on o wstrzymaniu stosowania uchwały Sądu Najwyższego z 23 stycznia. Do sprawy odniósł się już m.in. rzecznik Sądu Najwyższego, wskazując, że decyzja TK jest sprzeczna z prawem europejskim. 

>>> Kolejna odsłona sporu o sądy. Komentują Jan Kanthak i Andrzej Rozenek:

Zobacz wideo

Resort Ziobry o blokadzie uchwały SN. "Na szczęście mamy Trybunał Konstytucyjny"

Zbigniew Ziobro powiedział, że zarządzenie Trybunału Konstytucyjnego zawieszające działanie trzech izb Sądu Najwyższego to "ważny fakt wobec próby stworzenia chaosu i galimatiasu czy anarchii prawnej w polskim sądownictwie".

Decyzja o zawieszeniu uchwał trzech izb SN opiera się na obowiązującym prawie, to działanie wiążące, powszechnie obowiązujące nie tylko strony sporu, ale też wszystkie sądu w kraju

- powiedział Zbigniew Ziobro, broniąc decyzji Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską. Jak dodał, uchwała trzech izb SN nie może skutkować żadnymi konsekwencjami do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego przez Trybunał Konstytucyjny. Przypomnijmy, że posiedzenie Trybunału w tej sprawie odbędzie się 25 lutego, a sędzią sprawozdawcą będzie była posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz. 

Decyzję TK komentował też wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł. - Sąd Najwyższy postawił się ponad prawem, ale na szczęście dla naszych obywateli mamy Trybunał Konstytucyjny - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (223)
"Sąd Najwyższy postawił się ponad prawem". Ziobro broni postanowienia Trybunału Konstytucyjnego
Zaloguj się
 • ziaburek

  Oceniono 62 razy 56

  I pomyśleć, że jeszcze wczoraj pani Jourova marnowała czas z tym... panem.

 • robson15

  Oceniono 48 razy 44

  Oj mgr Zero gadasz brednie. Tak naprawdę mamy jakiś pisowski twór a nie TK.
  Mgr Wolfgangowa to może zawieszać gacie prezesa do suszenia na płocie.

 • shago0

  Oceniono 42 razy 40

  żart to mało powiedziane. zaczynam powoli wierzyć, że władzy raz zdobytej pisiory nie oddadzą po dobroci nigdy.
  Cóż sami w to gooowno weszliśmy. ceną za spokój dla pisich jest f35 i inne dobroci. Amerykanom wszystko jedno kogo strzygą czy demokratów czy satrapów. ważne żeby strzyc.

 • magda_breslau

  Oceniono 31 razy 27

  Macie, macie.

  Trybunal nalezy do Partii. Jak juz prawie wszystko w tym kraju. Chyba pierwsza decyzja Partii po wygranych wyborach byla likwidacja ustawy o konkursach do sluzby cywilnej. W zamian konkursow teraz partia mianuje swoim grubym paluchem, jak w putinowskiej Rosji.

 • almagus

  Oceniono 29 razy 25

  Ucz się prawa przypadku!
  Musisz wiedzieć, będziesz siedzieć.
  Atrapa i Putina łapa!

 • stoperan12

  Oceniono 26 razy 22

  Zero ty możesz sobie pomarzyć. Myślisz że jak opanowaliście TK to to ma jakąś moc??

 • takaprawda3000

  Oceniono 25 razy 21

  Konusowirus z ŻOLIBORZA coraz bardzie infekuje POLSKĘ i POLAKów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX