Komentarze (506)
Rzecznik SN: Postanowienie TK ma na celu unimożliwienie wykonania uchwały trzech izb SN i wyroku TSUE
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • def11

  Oceniono 13 razy 11

  Art. 91. Ratyfikowana umowa i je pozycja w systemie prawa
  Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
  3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

  No chyba, że z UE wychodzimy, wtedy TK z Przyłębską, Piotrowiczem i Pawłowicz będą mieć ostatnie słowo, ale póki co ..

 • eva-ewa

  Oceniono 12 razy 10

  Zastanawia mnie, dlaczego wyborcy PISu chcą takiej reformy sądownictwa. Przecież nie o was tutaj chodzi, wy jesteście robaczkami potrzebnymi raz na cztery lata. To najbliżsi członkowie PIS z rodzinami chcą sobie zapewnić bezkarność. Obudźcie się ludzie bo jak władza się zmieni to będziecie krzyczeć, że chcecie wolnych sądów.

 • magda_breslau

  Oceniono 14 razy 10

  Jesli “reformy” Partii mialy polegac na wywolaniu totalnego chaosu, skloceniu nas z Unia, obsadzeniu jak najwiekszej czesci stanowisk wiernymi funkcjonariuszami, podporzadkowaniu calego wymiaru sprawiedliwosci zawodowym politykom i spadku liczby orzeczen w wydluzonym czasie - to wszystko udalo sie swietnie.

 • polakadam

  Oceniono 14 razy 10

  Te wygibusy prawne nie pomogą pisobolszewikom. A czym bardziej pisie syny będą brnąć w swoje absurdy tym bardziej się ośmieszą i zwiększą bałagan prawny. Chcą przywrócić bolszewizm.
  jedenaste przykazanie - "NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI".

 • pieknyinaczej

  Oceniono 11 razy 9

  A ktoś mi powie dlaczego przez 8 lat rządów PO-PSL taki chec nie było z sądami i TK , i TSUE nie wiedziało o istnieniu Polski . Dlaczego stadniny przynosiły zyski , a TVP nie trzeba było dofinansowywać 2 mld zł na 1 rok !!!!

 • minio30

  Oceniono 15 razy 9

  Jak magister może podważać opinie profesora? To tak jakby w szpitalu zapytać o opinię medyczną sprzątaczkę

 • Non Parol

  Oceniono 9 razy 9

  To, że jest postanowienie wydano bez żadnego trybu, wie każdy z wyjątkiem zaślepionych władzą inicjatorów tej awantury. Nie ma to jak zapałką sprawdzać, czy w baku jest benzyna ...

 • grajag

  Oceniono 10 razy 8

  Odkrycie towarzyskie kulawego konusa wykonało zadanie.

 • pawar64

  Oceniono 8 razy 8

  Werdykt uzgodniony przed czy po deserze.

 • betka36

  Oceniono 8 razy 8

  Pani magister! Nie szkodzi że kompletnie nie ma pani pojęcia! Dla konusa jest pani i tak odkryciem towarzyskim. Tylko czy ma pani w domu lustro???

 • 11lech

  Oceniono 8 razy 8

  Oto tuzy pisowskiej praworządności. Zbigniew Ziobro. Rocznik 1970. Pseudonim zero. Aktualny Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Średnia ze studiów 3,84. W trakcie studiów nagrywa kolegów których o coś podejrzewa. Dostateczna ocena z pracy magisterskiej . Dwukrotnie oblana aplikacja prokuratorska. Nigdy nie pracował jako prokurator lub asesor prokuratury. I taki niedouczony magister kwestionuje wyrok 59 profesorów Sądu Najwyższego - z których wielu było nominowanych przez Dudę. Swojej tezy oczywiści nie poparł żadnymi wywodami prawnymi. Poparła go aktualna niby prezes Trybunału Konstytucyjnego – mgr Julia Przyłębska – odkrycie towarzyskie Kaczyńskiego - która podczas prywatnego spotkania w jej domu przygotowała dla niego dobrą zupę pomidorową. Studia prawnicze skończyła w 1982r. – a więc w Stanie Wojennym. W tym czasie należała do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Egzamin sędziowski zdała z wynikiem dostatecznym. W 2001 złożyła wniosek o powołanie na sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jej kandydatura została negatywnie zaopiniowana przez Sąd Okręgowy z uwagi na liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń, ponadprzeciętną liczbę uchylanych wyroków oraz wysoką absencję w pracy, co złożyło się na konkluzję, że jej powrót do orzekania byłby niekorzystny dla wymiaru sprawiedliwości. Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało m.in.: nieprzeprowadzanie jakiegokolwiek postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego , pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny faktów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej” . W 2017r. Sąd Rejonowy w warszawie uznał, iż władze Trybunał Konstytucyjnego w tym Przyłębską wybrano nielegalnie. Oto państwo pis.

 • krystos

  Oceniono 8 razy 8

  A kuchara to niby skąd ma to wiedzieć?
  Pawłowicz znana jest z tego, że popiera nawet wtedy gdy coś jest niezgodne z Konstytucją ale zgodne z oczekiwaniami PiS-u.

 • greg-40

  Oceniono 8 razy 8

  teraz czas na postanowienie Przyłębskiej, by Wisła zatrzymywała się w Warszawie na około 30 minut

 • alben albus

  Oceniono 8 razy 8

  Sam tk jest wadliwie stworzony i nie ma pelnej mocy sprawczej, a swoją drogą skoro zero mówi "na szczęście mamy tk" to tylko utwierdza iż to "firma uslugowa" pisu...

 • pi.mi

  Oceniono 10 razy 8

  Tak to jest jak się magistrów, współpracowników komunistycznej bezpieki wsadza na takie funkcje. Wolfgangowa nie zawiodła kulawego. Warto było kuchareczkę tam wysłać.
  A co na to wrzeszczący Duda?
  Wychwalająca ZSRR Krysia-sałatka i komuch z Podkarpackiego w tym zgromadzeniu mu nie przeszkadzają?
  Coś powie czy na nartach..?

 • marc.pl

  Oceniono 7 razy 7

  Art. 175. Konstytucji RP.
  1. Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne oraz sądy wojskowe.
  2. Sąd wyjątkowy lub tryb doraźny może być ustanowiony tylko na czas wojny.

 • lkolesio

  Oceniono 9 razy 7

  Trybunał Prostytucyjny im. Jarozbawa Kulawego.

 • lica79

  Oceniono 11 razy 7

  Przyłębska jak ten słup klepie wszystko co jej z Nowogrodzkiej wskażą nie świadoma że prędzej czy później odpowie za to karnie

 • gerardpolak2

  Oceniono 12 razy 6

  trzeba jasno powiedzieć - jeżeli pis będzie dalej demolował sądy jest to droga do wyjścia z Unii. Pytanie dla zwolenników dojnej zmiany..... zastanówcie sie dobrze czy tego chcecie?.....skąd weźmiecie dopłaty dla rolników, dopłaty do dróg itp.

 • waldiwej

  Oceniono 14 razy 6

  Czy psychiczna prezes TK i walnięta Krysia są symbolem chorej części narodu? Pisowcom zajrzała groza w oczy, bo wiedzą, że pali im się grunt i za niszczenie Polski przyjdzie zapłacić.

 • mazzini890

  Oceniono 6 razy 6

  A więc i ke nie odpuści.

 • marc.pl

  Oceniono 6 razy 6

  Art. 178. Konstytucji RP.
  1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.
  2. Sędziom zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.
  3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 8 razy 6

  Pani Julio, czy prezes lubi pomidorową z rosołku dwu, czy trzydniowego? Z kluseczkami czy z ryżem.

 • manes6969

  Oceniono 8 razy 6

  Te przyglupy z TK moga tak najwyžej zadecydować czy Przybleda ugotuje kurduplowi pyzy czy pierogi, i czy Pawlowicz zežra na śniadanie 10 czy 20 deko salcesonu lub która sztuczna szczeke može založyć Piotrowicz...... Reszcie nie rozumieja!!!

 • andmas

  Oceniono 6 razy 6

  Pani Julia po stracie władzy przez PIS , będzie się tłumaczyła przed niezawisłym sądem ,że wykonywała tylko rozkazy ... ,Mateuszek pewnie podobnie

 • lk10

  Oceniono 6 razy 6

  wyraz twarzy tej kobiety nieskażony myślą żadną

 • radon13

  Oceniono 6 razy 6

  Jakiego sporu na linii TK - prezydent ?? A co to ma wspólnego z uchwałą SN i wykonaniem orzeczenia TSUE ?

 • barchatnyj

  Oceniono 6 razy 6

  Dlaczego mnie to nie dziwi, ze coś co wymyśliła pani Przyłębska jest sprzeczne z prawem?

 • serenita123

  Oceniono 8 razy 6

  kaczyński, duda i przyłębska na tajnym spotkaniu upichcili taki zakalec

 • 116av

  Oceniono 10 razy 6

  Pyskata Krycha i przemadrzaly Stachu dalej niszcza Polske.

 • nadachu12

  Oceniono 10 razy 6

  Tak zwane postanowienie tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego

 • zapatero222

  Oceniono 12 razy 6

  PiS postępuje jak OKUPANT. Nie ma wolności. Mamy demokraturę jaka była w nazistowskich Niemczech. Nagonka na Żydów, na homoseksualistów, na komunistów...Czy inne państwa tego nie widzą? Co będzie dalej? Nikt i nic nie zrobi w tej sprawie? A gdzie jest 11 przykazanie?

 • jerz1444

  Oceniono 9 razy 5

  Nie można mówić o postanowieniu TK tylko o postanowieniu łapówkarza zwanego prezesem wygłoszone prywatnie przez panią Przyłębską prywatnie żonę agenta KGB o kryptonimie Wolfgang.

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 5

  unia musi zakręcić kurek z kasą wtedy chamy na widłach same wyniosą złodziei i ich dude i zanurzą w gnojówce

 • mth11

  Oceniono 7 razy 5

  Kucharka z knyszą decydują o prawie. Ale dno.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 7 razy 5

  w tej sytuacji sa trzy mozliwosci
  1.Koronowac na wawelu zbawce narodu na Krola Polski.Bedzie teraz wzorem Krola SALOMONA wydawal wyroki
  2.Wprowadzic stan wojenny
  3.Spokojnie czekac,az UE,znuzona juz besesownymi rozmowami z azjia,ustali wysokosc dotacji na poziomie zerowym

 • plan_zdzislawa

  Oceniono 7 razy 5

  Unio Europejska zabierz wreszcie dotacje rolnikom, to oni najbardziej popierają PIS.
  Niech im Kaczyński dołoży z własnej kieszeni.

 • lesngene

  Oceniono 9 razy 5

  do składu "niby TK" proponuję dołączyć "erudytów" = IGNORANTÓW od Ziobry - Kaletę, Wójcika, Kanthaka, prawdziwą Ozdobę a na dokładkę Jakiego, Kempę i Zalewską

 • togo13

  Oceniono 9 razy 5

  Co ten rząd wymyśla, żeby nas wyrzucić z Unii? Nienawiść w każdym zdaniu. Żądza władzy. Brak logiki i dyskusji. Będziecie niestety na śmietniku historii.

 • jr968

  Oceniono 9 razy 5

  Proponuję zmianę nazwy na Trybunał Niekonstytucyjny

 • walkirrr

  Oceniono 7 razy 5

  magister przybłęda ma kłopoty ze znajomością polskiego prawa, nawet konstytucji to co mówić o prawie europejskim. Karzeł przy niedzielnym rosole wyłożył jej zasady marksizmu-bolszewizmu i tego ma się trzymać

 • wernyh

  Oceniono 9 razy 5

  Może sprzeczne z prawem europejskim, ale pewnie za to zgodne z prawem rosyjskim, które dla PiS jest prawem najważniejszym.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 9 razy 5

  na miejscu SN zażądał bym przesłuchania Przyłębskiej z wariografem i zdał jej pytanie czy takie czynności nakazał jej Jarek lub Mateusz.

 • zgred151

  Oceniono 11 razy 5

  Specjalistka od salatek i osoba z brakiem minimum kultury ma oceniac decyzje SN . To tylko w pislandii mozliwe . Brawo Polacy wybraliscie takie indywidua

 • nighthawk00

  Oceniono 9 razy 5

  ciekawe gdzie beda szukac azylu jak w koncu zostana oderwni od koryta... chyba tylko putin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX