Bronis豉w Komorowski: Andrzej Duda i Beata Szyd這 powinni stan望 przed Trybuna貫m Stanu

By造 prezydent zosta zapytany o to, czy w鈔鏚 rz康z帷ych znajduj si osoby, kt鏎e powinny stan望 przed Trybuna貫m Stanu. Bronis豉w Komorowski wskaza dwie: obecnego prezydenta Andrzeja Dud oraz by陰 premier Beat Szyd這.
Zobacz wideo

Bronisław Komorowski był gościem programu "Express Biedrzyckiej" dla portalu se.pl. W rozmowie dziennikarka zapytała byłego polityka między innymi o nadchodzące wybory prezydenckie i szanse kandydatki Platformy Obywatelskiej w starciu z Andrzejem Dudą. Bronisław Komorowski odpowiedział też na pytanie, czy jego zdaniem któryś z rządzących powinien zostać postawiony przed Trybunałem Stanu.

Bronisław Komorowski o Trybunale Stanu dla Andrzeja Dudy i Beaty Szydło

Były prezydent wskazał dwóch polityków - Beatę Szydło i Andrzeja Dudę:

Będzie wniosek o Trybunał Stanu dla pana prezydenta, który ewidentnie złamał Konstytucję przy sprawie Trybunału Konstytucyjnego. I to samo powinno dotyczyć pani premier Szydło. Podporządkowanie Trybunału partyjnym interesom to jest tak wielki grzech wobec demokratycznej Polski, że on nie może pozostać bez napiętnowania przez Trybunał Stanu.

Wcześniej były polityk odniósł się także do kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich. Bronisław Komorowski jest zdania, że Andrzej Duda zaczyna "zachowywać się nerwowo". - Obecny prezydent popełnia błąd za błędem. Czuje, że traci swoją szansę, o czym świadczą badania opinii publicznej. (...) Małgorzata Kidawa-Błońska była i jest optymalnym kandydatem. Także dlatego, że nigdy nie była uwikłana w bardzo ostry konflikt, nigdy nikogo nie obrażała, nie przekreślała, zawsze dążyła do porozumienia. To jej autentyczna i niezwykle przydatna cecha, kiedy zasiądzie w fotelu prezydenckim - mówił dalej były prezydent.

- Andrzej Duda tak zwane gadane to ma. Ale jest jeszcze pytanie, co mówi i jak mówi. To jego pokrzykiwanie i radykalne zachowania wynikają już z poczucia braku pewności siebie. A jak ktoś jej nie ma, to jest kandydatem na klęskę - wyznał Bronisław Komorowski. Według polityka Andrzej Duda jest też bezpośrednio odpowiedzialny za "degrengoladę w służbach specjalnych", czym przyczynił się ułaskawiając Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 

Wi璚ej o:
Komentarze (276)
Bronis豉w Komorowski: Andrzej Duda i Beata Szyd這 powinni stan望 przed Trybuna貫m Stanu
Zaloguj si
 • kac

  Oceniono 50 razy 38

  Szczerze powiem, 瞠 powinni stan望... tyle, 瞠 przed s康em powszechnym.

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 33

  Stan i to przed normalnym s康em ale b璠zie kwik i darcie paszczy :)

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 27

  I stan tylko nie przed TS a przed normalnymi s康ami :)

 • jurek4491

  Oceniono 33 razy 23

  Przyjdzie taki czas 瞠 RE涅M beknie za ca貫 z這 jakie uczyni krajowi .

 • arreis65

  Oceniono 29 razy 17

  and瞠j duda to wy陰cznie pissofskie 瘸這sne popychad這 a oborowa beata szyd這 razem z "mecenas" beat kemp zadecydowa造 o niedrukowaniu wyroku TK !!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 14

  Nie tylko oni, o czym wiedza WSZYSCY z wyj徠kiem "suwerena".
  A swoj drog, to ciekawi mnie, jak w wyborach, g這suj mieszka鎍y Budy Ruskiej i okolic? :-)

 • m.godwin

  Oceniono 22 razy 12

  E tam satn望. Powinni siedzie.

 • d6d57c608324

  Oceniono 22 razy 12

  Du穎 rzeczy by w tym kraju "powinno". "Powinien" by w tym pa雟twie system, w kt鏎ym polityk AUTOMATYCZNIE ponosi odpowiedzialno嗆 prawn za delikty konstytucyjne. W prawie jest zapisane, 瞠 o postawieniu polityka przed Trybuna貫m decyduj inni politycy (sejm).

  Dotychczas 涉DEN polityk nie poni鏀 w RP odpowiedzialno軼i za nic. Taki system sobie politycy stworzyli. Odpowiedzialno嗆 jest "polityczna" czyli 瘸dna.

  Kto jak nie Pan Komorowki i sp馧ka stworzyli obecny system prawny?

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX