Adam Bodnar o propozycji Zbigniewa Ziobry: Pytanie czy to kompromis, czy kompromitacja

- Pytanie czy to jest kompromis, czy to jest kompromitacja. (...) On doskonale wie, że te rozwiązania są nieadekwatne do naszej sytuacji - mówił Adam Bodnar o propozycji złożonej przez Zbigniewa Ziobrę Verze Jourowej podczas wtorkowego spotkania w Warszawie. Wiceszefowa Komisji Europejskiej skwitowała wcześniej, że nie odczytała słów Ziobry jako propozycji kompromisu.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w Porannej Rozmowie Gazeta.pl skomentował swoje spotkanie z wiceszefową Komisji Europejskiej, Verą Jourovą, która przyjechała do Polski, by przyjrzeć się kwestii praworządności w naszym kraju. - Ucieszyło mnie przywiązanie pani przewodniczącej Jourovej do procedur prawnych. Ona wierzy, że rolą Komisji Europejskiej jest bycie strażnikiem traktatów - mówił.

Adam Bodnar odniósł się także do spotkania wiceszefowej KE ze Zbigniewem Ziobrą, który stwierdził, że - "w geście dobrej woli zaproponował pani komisarz kompromis możliwy do przeprowadzenia w ramach wyłaniania sędziów w Polsce". Przypomnijmy, że Jourova skwitowała zapewnienia Ziobry słowami: - Nie postrzegałam niczego jako propozycji kompromisu.

Pytanie czy to jest kompromis, czy to jest kompromitacja. Bo jak słyszę ministra sprawiedliwości, który w ten sposób, tak dość buńczucznie, reaguje na poważną rozmowę i proponuje rozwiązania, które tylko wyłącznie mają oddalić nas od tematu dyskusji... Co więcej - kiedy on doskonale wie, że te rozwiązania są nieadekwatne do naszej sytuacji

- mówił Bodnar. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Adam Bodnar o propozycji Zbigniewa Ziobry: Pytanie czy to kompromis, czy kompromitacja
Zaloguj się
 • panopek1

  Oceniono 21 razy 19

  wyborne po prostu.
  Przyszedł dres, walnął mnie kijem w łeb i chce zabrać pieniądze. Ktoś zobaczył, zainterweniował a dres mówi "proponuję kompromis".
  Spie...j Ziobro, tu nie ma miejsca na kompromis, JEDYNA opcja to żebyście przestali łamać prawo.

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 15

  Pan Ziobro powiedział pani Jourovej, że on jest cały za rozwiązaniami niemieckimi.
  Nie dodał tylko skromnie, że ma na myśli niemieckie rozwiązania z jesieni 1934, które stanowiły mniej więcej:
  "Sędzia wyrokujący w imieniu Tysiącletniej Rzeszy ma obowiązek przede wszystkim brać pod uwagę interes Rzeszy i pomyślnośc je obywateli, których to wartości niezłomnym strażnikiem jest nasza Narodowo-Socjalistyczna Partia powołana do władzy w głosowaniu powszechnym. Heil Hitler!"

 • artur702

  Oceniono 16 razy 14

  Do obowiązującego prawa konstytucyjnego nie może być absolutnie żadnych kompromisów! Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje w całości. Żadnych kompromisów.

 • kms2x

  Oceniono 11 razy 11

  Mam taką podpowiedź dla Zerra, bo sam pewnie nie wymyśli.
  Wtedy gdy Niemcy wprowadzali swoje przepisy odnośnie nominowania sędziów, to on ze swoją bolszewicką, kacapską mordą to byłby już w obłokach, ale nie jako aniołek tylko jako odpad krematoryjny.

 • jael53

  Oceniono 11 razy 9

  I po co tak się od ściany do ściany miotać? Wzorzec radziecki okazał się kłopotliwy, choć tak pożądany, to może uda się ściągnąć niemiecki. Do tego jednak też by należało najpierw ustawę zasadniczą zmienić.

 • opt

  Oceniono 10 razy 8

  Jaki wstyd. Nie potrafi uszanować polskiej , naszej Konstytucji i chce wzorować się , ale tylko w części na systemach innych państw , w tym Niemców. Chyba panika odbiera mu zmysły - on staje się niebezpieczny.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 10 razy 8

  Ziobro był wyraźnie zaskoczony,
  że musi uzasadnić "swoje pomysły" i potwierdzić, że jednak troszeczkę się zna "na prawie".
  Wyszło z tego ZERO !!!!! Może jednak więcej niż zero, tzn TRZY ZERA !!!

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 7

  Zero słyszało że dzwonią ale nie wie w którym kościele. Gdyby się nie odzywał nie upewnił by Jurowej że nie wie o czym mówi.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 8 razy 6

  Bo to nie o to chodzi, aby brać wzory prawne z innych krajów, ale aby rozpocząć niekończącą się dyskusję o różnicach, podstawach, konstytucjach, ustrojach innych państw. Jednym słowem skierować cały temat w maliny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX