Adam Bodnar o propozycji Zbigniewa Ziobry: Pytanie czy to kompromis, czy kompromitacja

- Pytanie czy to jest kompromis, czy to jest kompromitacja. (...) On doskonale wie, że te rozwiązania są nieadekwatne do naszej sytuacji - mówił Adam Bodnar o propozycji złożonej przez Zbigniewa Ziobrę Verze Jourowej podczas wtorkowego spotkania w Warszawie. Wiceszefowa Komisji Europejskiej skwitowała wcześniej, że nie odczytała słów Ziobry jako propozycji kompromisu.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w Porannej Rozmowie Gazeta.pl skomentował swoje spotkanie z wiceszefową Komisji Europejskiej, Verą Jourovą, która przyjechała do Polski, by przyjrzeć się kwestii praworządności w naszym kraju. - Ucieszyło mnie przywiązanie pani przewodniczącej Jourovej do procedur prawnych. Ona wierzy, że rolą Komisji Europejskiej jest bycie strażnikiem traktatów - mówił.

Adam Bodnar odniósł się także do spotkania wiceszefowej KE ze Zbigniewem Ziobrą, który stwierdził, że - "w geście dobrej woli zaproponował pani komisarz kompromis możliwy do przeprowadzenia w ramach wyłaniania sędziów w Polsce". Przypomnijmy, że Jourova skwitowała zapewnienia Ziobry słowami: - Nie postrzegałam niczego jako propozycji kompromisu.

Pytanie czy to jest kompromis, czy to jest kompromitacja. Bo jak słyszę ministra sprawiedliwości, który w ten sposób, tak dość buńczucznie, reaguje na poważną rozmowę i proponuje rozwiązania, które tylko wyłącznie mają oddalić nas od tematu dyskusji... Co więcej - kiedy on doskonale wie, że te rozwiązania są nieadekwatne do naszej sytuacji

- mówił Bodnar. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie