Nie żyje Katarzyna Macioszek. Działaczka partii Razem zginęła w Tatrach

Nie żyje Katarzyna Macioszek, członkini partii Razem. O śmierci działaczki poinformowało jej ugrupowanie. Zginęła w tragicznym wypadku w Tatrach.

Do tragicznego wypadku pod Rysami doszło w sobotę. Kobieta spadła z dużej wysokości i pomimo starań ratowników nie udało się jej uratować. Wszystko wskazuje na to, że była to Katarzyna Macioszek z partii Razem. Ugrupowanie poinformowało o śmierci swojej członkini za pośrednictwem Facebooka i strony internetowej.

Nie żyje Katarzyna Macioszek. "Kasię spotykało się tam, gdzie potrzebna była pomoc"

"Kasia była otwartą na ludzi, uśmiechniętą, sumienną osobą, zaangażowaną szczególnie w walkę z dyskryminacją. Umiała słuchać i rozmawiać z każdą osobą, niezależnie od przekonań. Walcząc o sprawy, w które wierzyła, nie starała się nigdy o pozycję ani uznanie, chciała po prostu dokładać swoją cegiełkę do wspólnego wysiłku" - czytamy we wpisie Razem.

O śmierci Katarzyny Macioszek napisał także jeden z liderów Lewicy Adrian Zandberg. Wspomniał, że budowała Razem niemal od początku istnienia tej formacji.

"Choć rzadko pojawiała się w mediach, to w organizacji warszawskiej znali ją chyba wszyscy. Bo Kasię spotykało się tam, gdzie potrzebna była pomoc. O sprawiedliwszy świat walczyła bez zadęcia, bez wielkich słów - za to rzetelnie i z troską o innych. Bardzo, bardzo smutna wiadomość..." - napisał Adrian Zandberg.

Więcej o: