Nowy szef PO Borys Budka: "Nie wytnę nikogo, dla Schetyny też znajdzie się miejsce". I to niebanalne

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej zajmie się teraz obsadzeniem najważniejszych stanowisk w partii. Polityk zapytany został między innymi o nową rolę swojego poprzednika. - Grzegorz Schetyna nie będzie grał pierwszych skrzypiec - powiedział Borys Budka.
Zobacz wideo

W rozmowie z "Super Expressem" Borys Budka zapewnia, że "nie ma mowy o wycinaniu politycznym w partii kogokolwiek", a miejsce w PO znajdzie się także dla Grzegorza Schetyny. - Odbędę z nim rozmowę, czy będzie się zajmował sprawami zagranicznymi, czy będzie w zespole doradców, czy będzie nim kierował (...). Schetyna nie będzie grał w partii pierwszych skrzypiec, choć warto go mieć na swoim pokładzie, bo to doświadczony polityk - powiedział nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Borys Budka o nowej roli Grzegorza Schetyny: "Nie będzie grał pierwszych skrzypiec"

Borys Budka zdobył prawie 80 procent głosów w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, w których nie startował dotychczasowy szef ugrupowania - Grzegorz Schetyna. Nowy przewodniczący zapowiada zmianę na najważniejszych stanowiskach w Platformie. Według "SE" i Onetu najważniejsze role w ugrupowaniu mają pełnić poza Borysem Budką także Marcin Kierwiński, Rafał Trzaskowski czy Agnieszka Pomaska.

Wcześniej polityk rozmawiał także z "Faktem", w którym również wypowiadał się o swoim poprzedniku. - Chciałbym wykorzystywać nadal jego potencjał. Ma wielką polityczną wiedzę i niesamowite doświadczenie. Przeszedł z Platformą przez trudny okres, kiedy mieliśmy poparcie na poziomie kilkunastu procent. Rozmawiałem z nim wielokrotnie, mówił, że jest do dyspozycji w każdej formule, jaka zostanie mu zaproponowana. I taką formułę wypracujemy - mówił poseł. Borys Budka zaznaczył, że nie obawia się krytycznych opinii Schetyny, ponieważ jest on "patriotą Platformy" i wie, jakie wyzwania stoją przed ugrupowaniem. - Jestem przekonany, że jest osobą odpowiedzialną i będzie również wspierał mnie jako nowego przewodniczącego - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (61)
Nowy szef PO Borys Budka: "Nie wytnę nikogo, dla Schetyny też znajdzie się miejsce"
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 28 razy 16

  Jest nadzieja!

  Unia się budzi ze snu i bierze się za bolszewików z Pis, w PO też nowe wiatry powiały.

  Do roboty. Dorżnąć watahę do samego końca!

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 8

  Bardzo słusznie panie Budka , a teraz do roboty i trzeba rozliczyć pis z ich wszystkich machlojek i przekrętów .

 • hellk

  Oceniono 4 razy 4

  Noe wiem jak tam ze Schetyna, ale obserwujac lokalne struktury tej partii - to wycinka na tym poziomie jest absolutnie konieczna. Zachowujac caly czas formalne czlonkostwo jestem ostatnio bombardowany wiadomosciami o rzekomej odnowie, ale bez wiekszego oczyszczenia to nierealne.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 2

  Dajcie sobie spokój z PO. Jak tacy ludzie jak Budka, Kierwiński i Pomaska przejęli władzę w parti z tego ugrupowania nic już nie będzie.

  Przecież to są kretyni. Bez doświadczenia, bez kompetencji i bez wyobraźni. Budka ma na koncie delikt konstytucyjny (patrz nominacje dla dwóch nadmiarowych sędziów TK), jest takim samym magistrem prawa jak Ziobro (nawet jeśli ma doktorat). Kierwiński nawet z wyglądu przypomina Piskorskiego, sławnego budowniczego mostu świętokrzyskiego. Pomaska to faszysta, która swoim przeciwnikom zamyka usta pozwami sądowymi.

 • brods

  Oceniono 8 razy 2

  panie Budka zapomnij pan o schetynie ............ , postaw na młodych i wykształconych , schetyna to porażka ......

 • men9

  Oceniono 1 raz 1

  ''Dla Schetyny też znajdzie się miejsce''
  Oj Borysławie naiwniaku da ci jeszcze Schetino popalić

 • latozradiem

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Budka, odzywaj się tylko wtedy, jak masz cos konkretnego do przekazania! KONKRETY!!!!
  Kolejne rozgrywki w partii nas nie interesują! Oczekujemy projektu KONKRETNYCH DZIAŁAN w kierunku odsunięcia PiS od władzy, a przedtem przegonienia pajaca z pałacu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX