Spotkanie u Dudy ws. sądownictwa. Grodzki: Mam nadzieję, że kluby namówią prezydenta, by zawetował ustawę

Prezydent Andrzej Duda zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów i kół w parlamencie do rozmów nt. reformy wymiaru sprawiedliwości. - Jeżeli prezydent ma zamiar podpisać, no to próby przekonania klubów opozycyjnych żeby się z tym zgodziły, to chyba trochę marnowanie czasu - skomentował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami frakcji parlamentarnych odbędzie się w środę o godz. 17. Rozmowy będą dotyczyły zmian w polskim sądownictwie, w tym ustawy dyscyplinującej sędziów, która znajduje się na biurku prezydenta. - Po uchwale Sądu Najwyższego jest taka sytuacja, że trzeba po prostu ze sobą rozmawiać. Ta uchwała wprowadziła stan niepewności, stan zawieszenia kilkuset sędziów - skomentował w "Kropce nad i" planowane spotkanie Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. Dera nie zdradził, czy prezydent planuje podpisać ustawę, ale podkreślił, że jest za kontynuowaniem reformy wymiaru sprawiedliwości. 

Andrzej Duda zaprosił opozycję na spotkanie ws. sądownictwa

Także Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta przyznał, że w kwestii ustawy "rozstrzygnięcia pana prezydenta nie ma". Mucha w "Gościu Wydarzeń" Polsat News podkreślił, że "to nie pierwsze spotkanie poświęcone tematyce reformy sprawiedliwości". - To jest taki styl prezydentury otwartej na rozmowę. Pojawiła się taka prośba ze strony części frakcji parlamentarnych i prezydent uznał, że jeżeli takie spotkanie miałoby się odbyć, to w formule wszystkich, czyli reprezentacji klubów parlamentarnych, które zasiadają w polskim parlamencie. Takie zaproszenie zostało wystosowane - powiedział. Wiceszef kancelarii dodał, że spotkanie nie będzie dotyczyło tylko ustawy dyscyplinującej sędziów. 

>>> Robert Biedroń o przewadze Andrzeja Dudy w sondażach

Kampania wyborcza? Grodzki: Nos mi podpowiada, że trochę tak

Plan spotkania skomentował też marszałek Senatu Tomasz Grodzki w "Faktach po faktach" - Miałbym nadzieję, że kluby namówią prezydenta, żeby zawetował tę groźną ustawę, zwaną przez wielu kagańcową - powiedział. - Jeżeli prezydent ma zamiar podpisać, no to próby przekonania klubów opozycyjnych żeby się z tym zgodziły to chyba trochę marnowanie czasu - dodał, podkreślając, że "zawsze lepszy jest dialog niż jego brak i dobrze, że prezydent zaczął zapraszać ludzi z opozycji". Na pytanie, czy działanie prezydenta nie jest elementem kampanii wyborczej, Grodzki odpowiedział: - Pewne podejrzenia mój nos diagnosty mi podsuwa i pewnie tak po trosze jest.

Przyznał, że lepiej by było, gdyby kluby opozycyjne "przekonały pana prezydenta". - Ta ustawa jest niebezpieczna nie tylko dla sądownictwa, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy zetkną się z sądami, a po trosze, jeżeli będziemy ją na siłę forsować, może okazać się niebezpieczna dla środków unijnych, których Polska potrzebuje.

Więcej o:
Komentarze (184)
Spotkanie u Dudy ws. sądownictwa. Grodzki: Mam nadzieję, że kluby namówią prezydenta, by zawetował ustawę
Zaloguj się
 • face42

  Oceniono 74 razy 72

  opozycjo, a nie lepiej i pożyteczniej byłoby pójść na jakiś inny kabaret?

 • wpac

  Oceniono 59 razy 57

  Zamiast gadać z Budyniem, niech opozycja nie da zapomnieć o aferach KNF, PCK, kopercie Kurdupla, tornistrach Klempy czy Glonojadach Glapińskiego.
  Po spotkaniu, Andżej powie, że totalna opozycja nie chce kompromisu i zmian w sądownictwie.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 63 razy 49

  Ja mam nadzieję że Adrian sam się zawetuje :-)
  Albo że poleci do Chin z misją rechrystianizacyjną :-)

 • hipo krater

  Oceniono 50 razy 48

  Chce was wykorzystać , a nie z wami debatować. Po co rozmawiać z kimś kto tak bezszczelnie deklarował swoje stanowisko, z kimś kto namawiał górników do nagonki na sędziów. Takie spotkanie , to legitymizowanie zła. Nie zawsze konwenanse są ważniejsze od nazwanie zła złem.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 46 razy 44

  To element kampanii wyborczej Du.y, swój chłop, koncyliacyjny. Potem kulas tupnie nogą i długopis sam podpisze

 • just4f

  Oceniono 41 razy 39

  Prezydenta ? Ten cyrk jest wymyślony przez kaczora żeby zrobić wrażenie jaki to prezydent łaskawy. Na potrzeby wyborów, za chwilę pracownik kurskiego niejaki prostolinijny i chamski kłaczek przez następne 2 tygodnie będzie jeździł po opozycji na wszystkie strony. To wszystko już znamy panie kaczorek, w końcu suweren straci cierpliwość...

 • remo29

  Oceniono 40 razy 38

  Duda się nadmie i wyda odgłos jak lecący bezwładnie balonik.

 • zibi821

  Oceniono 40 razy 36

  Opozycja się zastanawia czemu ma służyć to spotkanie? Pomogę i podpowiem, są tylko dwa:

  1. PR przedwyborczy (nieugięty, ale wsłuchuje się w głos wszystkich)

  2. Próba znalezienia wśród opozycji jakiegoś negatywnego zdania dotyczącego uchwały SN, bo to stoi w gardle prezydentowi (wystarczy że ktoś z opozycji powie coś niejednoznacznego, i TVPiS będzie miała pożywkę że nawet opozycja krytykuje SN).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX