Rzeczniczka PiS deklaruje, że partia jest gotowa na dialog z KE. "Choć oczywiście wszystko ma swoje granice"

Posłanka Anita Czerwińska, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, mówiła w Polskim Radiu 24, że strona polska jest gotowa na dialog z Komisją Europejską. Podkreślała jednak, że reforma sądownictwa to suwerenne decyzje polskich władz.

We wtorek Polskę odwiedzi wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova, aby rozmawiać na temat zmian w sądownictwie. Komisja krytykuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości, Polska odpowiada, że organizacja sądownictwa to kompetencje państw członkowskich.

Anita Czerwińska przypomniała, że polski rząd w tym sporze cierpliwie i rzeczowo wyjaśnia swoje działania w sferze sądownictwa od 2017 roku. - Liczę na to, że ten dialog i nasza cierpliwość przyniosą owoce. Choć oczywiście wszystko ma swoje granice - mówiła posłanka Czerwińska. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła, że nikt nie może wpłynąć na suwerenne decyzje Polski co do reformy wymiaru sprawiedliwości. - To zadanie powierzyli nam obywatele i to z nimi umówiliśmy się, jak ma odbywać się reforma wymiaru sprawiedliwości - powiedziała Anita Czerwińska.

>>> Kolejna odsłona sporu o sądy. Komentują Jan Kanthak i Andrzej Rozenek

Zobacz wideo

Komisarz Vera Jourova spotka się z ministrem sprawiedliwości, wiceministrem spraw zagranicznych, marszałkami Sejmu i Senatu, I prezes Sądu Najwyższego, a także prezes Trybunału Konstytucyjnego i Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Mimo próśb o spotkanie, wiceszefowa Komisji nie zgodziła się na rozmowy z przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa, a także prezesami Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Więcej o:
Komentarze (146)
Rzeczniczka PiS deklaruje, że partia jest gotowa na dialog z KE. "Choć oczywiście wszystko ma swoje granice"
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 52 razy 52

  Rzeczniczka PiS deklaruje, że partia jest gotowa na dialog z KE. Oczywiscie . KE otrzyma minute na przedstawienie swoich argumentow . Po uplywie czasu , albo kontrowersyjnych wypowiedziach , mikrofon zostanie wylaczony , a mowcy wyslani w PiSdzu.

 • hipo krater

  Oceniono 37 razy 37

  Nie jesteście gotowi do dialogu, bo nie potraficie rozmawiać. Wasz znak firmowy to przemoc w relacjach z ludźmi, poczucie wyższości, nieomylność, narzucania swojej woli i nie liczenie się z oponentem. Z takiej postawy nie może urodzić się nawet namiastka dialogu.

 • maciek76

  Oceniono 33 razy 31

  Łaskawe pany z PiS

 • cadima1946

  Oceniono 34 razy 30

  Gra na czas.
  Ale czy czas na pewno nalezy do PISu?

 • threemen

  Oceniono 29 razy 29

  Czyli potraktuje KE jak Komisję Wenecką. Powadzenia.

 • artau

  Oceniono 27 razy 27

  Perfidne kłamstwo. To jest źródło kato-pissu.

 • cadima1946

  Oceniono 29 razy 27

  Oho, zaczyna sie rospylanie mgly

 • aqua7x

  Oceniono 26 razy 24

  przeciez ta PISowska banda nie wie co to jest dialog...

 • spokojny4

  Oceniono 24 razy 22

  KLAM
  OGLUPIAJ
  PRZERYWAJ
  i rob swoje to taktyka kaczystow. Idz w zaparte lzyj w zywe oczy, Wypluwaj setki artykulow, paragrafow przepisow az sluchajacy zglupieje. Jesli mimo tego opozycja przebije sie z trafnym argumentem to przerywaj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX