Wojciech Sadurski o uchwale Sądu Najwyższego: Nasze prawa do bezstronnego sądu są zainfekowane

- To oznacza, że wszyscy sędziowie są pod straszną presją, ale też, że nasze prawa do bezstronnego sądu są w sposób fundamentalny zainfekowane - komentował w "Faktach po faktach" prof. Wojciech Sadurski.

Wojciech Sadurski mówił o uchwale przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sąd Najwyższy. - To oznacza, że wszyscy sędziowie są pod straszną presją, ale też, że nasze prawa do bezstronnego sądu są w sposób fundamentalny zainfekowane. Nas wszystkich, pani, państwa, moje - powiedział w "Faktach po faktach".

Wojciech Sadurski: Mamy sytuację hybrydową

- Ja mam kilka spraw w sądach i jak ja mogę nie wiedzieć, że sędzia jest świadom tego, że stworzony został inkwizycyjny system dyscyplinarny, który może pociągać do odpowiedzialności za treść wyroków - dodał.

>>> Kolejna odsłona sporu o sądy. Komentują Jan Kanthak i Andrzej Rozenek

Zobacz wideo

Sadurski stwierdził, że "mamy sytuację hybrydową". - Z jednej strony mamy system inkwizycyjny i despotyczny, w którym stworzone zostały mechanizmy, aby sędziów dyscyplinować za treść ich wyroków. Z drugiej strony mamy głośne powiedzenie: nie - stwierdził. Prawnik zdradził, że odroczona też została jego rozprawa w związku z procesem wytoczonym przez Telewizję Polską. - Nie zamieniłbym się z nimi (sędziami - red.), są w sytuacji szalonej presji swojego sumienia, swoich interesów, oczekiwań, stron, które oczekują szybkiego wyrokowania. Ja miałem jutro mieć rozprawę z pozwu TVP, przyjechałem parę godzin temu, dowiedziałem się, że sprawa jest odroczona. Jestem wkurzony i takich wkurzonych osób w Polsce bardzo wiele - powiedział.

TVP pozwała Wojciecha Sadurskiego

Telewizja Polska pozwała prof. Wojciecha Sadurskiego, który w kontekście śmierci Pawła Adamowicza pisał o "goebbelsowskich" mediach. "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981" - napisał na Twitterze prawnik. TVP domaga się od niego usunięcia wpisu, przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na konto WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (65)
Wojciech Sadurski o uchwale Sądu Najwyższego: Nasze prawa do bezstronnego sądu są zainfekowane
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 33 razy 33

  Infekcja rozpowszechniana przez

  zorganizowaną grupę przestępczą

  rządzącą Polską.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 32 razy 22

  Profesor profesorem, a mgr Zero i mgr Kotleciara i tak wiedzą swoje.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 14

  "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981"
  -----
  Moje najwyzsze uznanie za slow prawdy. NIE tylko te cytowane.
  Podpisuje sie pod wszystkim.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 18 razy 12

  W konstytucji wyraźnie (jak krowie na rowie) napisane jest o podziale władz na ustawodawczą, wykonawczą i sadowniczą. Współpracujących ze sobą ale niezależnych.
  Obecnie sytuacja jest następująca: Władza ustawodawcza i wykonawcza dokańcza podporządkowywanie sobie całego sądownictwa.
  Właściwie to nawet gorzej, bo te dwie pierwsze władze nic kompletnie nie mają do powiedzenia i rządzi nimi kulawy dyktator nienawidzący Polski i Polaków...czyli taki ojkofob.
  Więc po przejęciu władzy sądowniczej cała władza będzie dokładnie w jednym ręku.
  Profesor Sadurski mimo, że z Sydney widzi tą sytuację dość dokładnie...nawet za dokładnie, i wiele lepiej jak spora ilość Polaków.

 • dupajasi0

  Oceniono 15 razy 9

  Telewizja Polska pozwała prof. Wojciecha Sadurskiego, który w kontekście śmierci Pawła Adamowicza pisał o "goebbelsowskich" mediach.
  I bardzo słusznie, że TVPiS go pozwała. Przecież Goebbels im do pięt nie dorastał. ;-)

 • yureck

  Oceniono 13 razy 9

  ziobrowe miernoty w natarciu czy jest tu sędzie R czy tylko trolle

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 17 razy 9

  pislamisci uzywaja zakazanej broni biologicznej.

 • m4t

  Oceniono 10 razy 8

  Ale sięTVP udało, dostali swojego sędziego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX