Agent Tomek obciążył Kamińskiego. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. "składania fałszywych zeznań"

Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała o wszczęciu postępowania, dotyczącego "składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań". Chodzi o zeznania, które Kaczmarek składał w związku ze śledztwem dot. tzw "willi Kwaśniewskich".

"Prokuratura Regionalna w Katowicach wyłączyła materiał dowodowy i wszczęła postępowanie dotyczące składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań w toku postępowań przygotowawczych prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i Prokuraturze Regionalnej w Katowicach" - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach. 

Śledztwo prokuratury ws. zeznań agenta Tomka

Jak czytamy w komunikacie, zeznania zostaną poddane "wnikliwej analizie w zestawieniu z pozostałym materiałem dowodowym". "W zależności od ustaleń zostaną podjęte dalsze decyzje procesowe".

W sobotnim reportażu TVN były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi w Kazimierzu Dolnym.

>>> Kolejna odsłona sporu o sądy. Komentują Jan Kanthak i Andrzej Rozenek

Zobacz wideo

"Wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe" - oświadczył Stanisław Żaryn. Jak dodał, ta wersja nie pokrywa się nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami w prokuraturze i przed sądem, ale także "z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń".

Więcej o:
Komentarze (113)
Agent Tomek obciążył Kamińskiego. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. "składania fałszywych zeznań"
Zaloguj się
 • troque

  Oceniono 38 razy 38

  Pisowskie świnie poszturchają się troszeczkę przy korycie. po czym wypłaca sobie "nam się należy" oraz rozdadzą zasłużone ordery. Przestępca-koordynator z cała pewnością mówi prawdę, to wcielenie cnót wszelakich. W końcu za cos została oceniony na 3 lata.

 • terazjakinick

  Oceniono 28 razy 28

  Hmmm... Tytuł "Człowieka Roku GPC" to jakieś fatum? Aż strach pomyśleć co będzie za trzy lata 😉

 • remoteisland

  Oceniono 29 razy 27

  Zgodnie z polskim prawem, Kamiński (podobno minister w rządzie faszysty Morawieckiego) jest przestępcą i kryminalistą. Bo został ułaskawiony przez Prezydenta Dudę. A tylko przestępca i kryminalista może być ułaskawiony przez Prezydenta.

 • kiks11

  Oceniono 26 razy 26

  kaczmarek jeszcze nie skończył mówić, a już postępowanie, a w sprawie koperty kurdupla i srebrnych wież decyzję odmowną podejmowlai miesiącami

 • yo1pek

  Oceniono 25 razy 25

  Tomek sporo wie ale mafia go zdyskredytuje i ośmieszy wyciągając zarzuty prokuratorskie w sprawie Helpera. Nie chcę być złym prorokiem ale będąc w silnym stresie i z objawami depresji Tomek może spotkać seryjnego samobójcę.

 • wolak007

  Oceniono 23 razy 23

  Zaczynam się już gubić w tych kłamstwach przewodniej partii Prezesa k!...

 • pollako

  Oceniono 21 razy 19

  Kamiński i jego służby zrobią z Kaczmarka kłamcę, pijaka, narkomana, głupka...To normalne działanie służb.

 • whothef

  Oceniono 18 razy 18

  Wielokrotny przestępca Kamiński sam poprowadzi śledztwo

 • niktwazny126

  Oceniono 18 razy 18

  Wcześniej składał fałszywe czy teraz składa? I dlaczego dopiero teraz śledztwo nagle ruszyło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX