Agent Tomek obciążył Kamińskiego. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. "składania fałszywych zeznań"

Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała o wszczęciu postępowania, dotyczącego "składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań". Chodzi o zeznania, które Kaczmarek składał w związku ze śledztwem dot. tzw "willi Kwaśniewskich".

"Prokuratura Regionalna w Katowicach wyłączyła materiał dowodowy i wszczęła postępowanie dotyczące składania przez świadka Tomasza Kaczmarka od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku fałszywych zeznań w toku postępowań przygotowawczych prowadzonych w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie i Prokuraturze Regionalnej w Katowicach" - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach. 

Śledztwo prokuratury ws. zeznań agenta Tomka

Jak czytamy w komunikacie, zeznania zostaną poddane "wnikliwej analizie w zestawieniu z pozostałym materiałem dowodowym". "W zależności od ustaleń zostaną podjęte dalsze decyzje procesowe".

W sobotnim reportażu TVN były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi w Kazimierzu Dolnym.

>>> Kolejna odsłona sporu o sądy. Komentują Jan Kanthak i Andrzej Rozenek

Zobacz wideo

"Wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe" - oświadczył Stanisław Żaryn. Jak dodał, ta wersja nie pokrywa się nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami w prokuraturze i przed sądem, ale także "z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń".

Więcej o: