Agent Tomek oskarżył szefa MSWiA. Kancelaria premiera reaguje, mówi o bezpodstawnych zarzutach

Czy premier Mateusz Morawiecki porozmawia z szefem MSWiA o reportażu "Spowiedź agenta Tomka"? Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk stwierdził, że oskarżenia, które padły z ust Tomasza Kaczmarka, są "bezpodstawne", a sytuacja nie wymaga "ekstraordynaryjnych działań".

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk był gościem Programu 3 Polskiego Radia. Prowadząca program "Salon polityczny Trójki" Beata Michniewicz zapytała go, czy premier Mateusz Morawiecki planuje rozmowę z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim w związku z emisją reportażu "Spowiedź agenta Tomka". Michał Dworczyk powiedział, że do sprawy Tomasza Kaczmarka nie można się odnieść bez przypomnienia, że postawiono mu zarzuty prokuratorskie.

- Wiele osób znających tę sprawę bardziej niż ja zwraca uwagę, że jest to najprawdopodobniej element pewnej strategii obrony w procesie, w którym bierze udział - powiedział szef kancelarii premiera.

Dopytywany o ewentualne spotkanie premiera z szefem MSWiA Dworczyk stwierdził, że według jego wiedzy zarzuty wobec Kamińskiego i Wąsika to "bezpodstawne oskarżenia". Przypomniał, też że w tej sprawie wydał oświadczenie rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn i stwierdził, że na obecnym etapie nie są potrzebne żadne "ekstraordynaryjne działania".

>>> Waldemar Buda o raporcie CBA ws. Banasia

Zobacz wideo

"Spowiedź agenta Tomka". Stanisław Żaryn: Nagle przypomniał sobie o "naciskach" 

Przypomnijmy, że w sobotę 25 stycznia w programie "Superwizjer" na antenie TVN wyemitowano reportaż pt. "Spowiedź agenta Tomka". Tomasz Kaczmarek oskarżył w nim byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Kwaśniewskich. 

- Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Ja osobiście nigdy takiego przeświadczenia nie powziąłem, a moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych - mówił były agent CBA.

Do sprawy odniósł się Stanisław Żaryn, który napisał na Twitterze: "'Agent Tomek' przez lata publicznie tłumaczył, że wie do kogo należała "willa Kwaśniewskich", brylował w mediach opowiadając o szczegółach akcji. Jak usłyszał zarzuty dotyczące oszustw finansowych, nagle przypomniał sobie o "naciskach" M. Kamińskiego i Macieja Wąsika". Żaryn stwierdził także, że Tomasz Kaczmarek kłamie.

Więcej o:
Komentarze (193)
Agent Tomek oskarżył szefa MSWiA. Kancelaria premiera reaguje, mówi o bezpodstawnych zarzutach
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 88 razy 78

  Agent Tomek oskarża Sawicką - "Brawo, korupcję trzeba tępić!"

  Agent Tomek oskarża Kamińskiego - "Bezpodstawne zarzuty".

  :-)

 • arreis65

  Oceniono 68 razy 66

  mariusz kamiński minister MSWiA, koordynator służb specjalnych, były szef CBA - to KRYMINALISTA !!!!!

 • greeg99

  Oceniono 60 razy 56

  Dworczyk stwierdził, że według jego wiedzy zarzuty wobec Kamińskiego i Wąsika to "bezpodstawne oskarżenia"... na podstawie których KAmiński został skazany wyrokiem sądowym. Głupota PIS nie zna granic...

 • oloros11

  Oceniono 53 razy 49

  będzie nowe godło partyjne - Osrany Kryształ

 • hipo krater

  Oceniono 41 razy 39

  Jak można mówić o "bezpodstawnych zarzutach," jak nikt bezstronny tej sprawy jeszcze nie zbadał? To pokazuje w złym świetle tę kancelarie .

 • mer-llink

  Oceniono 37 razy 37

  Oczewista oczewistośc: pan Kamiński i pan Wasik są jak "kryształy" PiS-u.
  Dwa kolejne.
  No bo w PiS-ie innych niż "kryształowych" nie ma: Banaś, Kuchciński, deweloper od Dwóch Wież, KArczewski "400 tysięcy"....

 • cozano

  Oceniono 36 razy 34

  Paradoksalnie okazuje się, że największym zagrożeniem dla PiSu nie jest opozycja, ale jego niegdysiejsi pupilkowie. Banaś dalej stoi Jarkowi w gardle, a teraz pisowski James Bond.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 27 razy 27

  Czy Duda znowu ułaskawi Kamińskiego zanim Sąd rozpatrzy sprawę? Partia pełna przestępców... Czy to normalne?

 • edek40

  Oceniono 26 razy 26

  Najpierw obiecali mu bezkarność, dawali dużo kasy, pozwalali stać się celebrytą. Teraz, gdy przestał być potrzebny, dostał kopa w d.. i zarzuty.
  Tak, PiSowskie sługusy z niższych półek, was to też czeka. I wtedy też będziecie próbowali wybielać się nadając na towarzyszy.
  Jest tylko jeden problem. Między innymi za waszym udziałem, PiSowi udało się tak wbić do głowy swoim wyborcom, że Kaczyński jest kryształowy, że wasze gadanie nie wywrze na nich większego wrażenia. Zostaniecie sami i posadzą was wasi kumple. Poczujecie się nieco wykorzystani.
  Chyba, że dojdzie do zmiany władzy. Wtedy, być może, dostaniecie status świadka koronnego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX