Błaszczak zapowiada umowę na F-35. W filmowym stylu, ale ze starą, udawaną odprawą

"Mówiłem, że będą" - szef MON Mariusz Błaszczak zapowiada podpisanie umowy na zakup F-35 od USA. Przy okazji wykorzystuje film z 2019 roku z udawaną odprawą.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w "hollywoodzkim" stylu zapowiedział podpisanie umowy z Amerykanami na zakup 32 myśliwców F-35. Nagranie zamieszczone na Twitterze rozpoczyna się od zaimprowizowanej odprawy na temat stanu sił powietrznych wojska. W pewnym momencie raportująca kobieta dorzuca od siebie: - F-16, no F-35 jeszcze nie dolecą.

Minister odpowiada krótko: - Będą. Po czym wyświetla się plansza za napisem "Już wkrótce. W siłach powietrznych RP", a w tle widoczny jest wspomniany myśliwiec piątej generacji F-35.

Zgodnie z zapowiedziami Błaszczaka, podpisze on stosowną umowę na F-35 w piątek 31 stycznia w Dęblinie. Kontrakt opiewać będzie na 4,6 miliardów dolarów.

Błaszczak już wcześniej tak zapowiadał zakup F-35

Samo nagranie to już znany z filmów MON format: w identyczny sposób Mariusz Błaszczak zapowiadał w 2019 roku sierpniową defiladę wojskową. Film także rozpoczynał się od ujęć gmachu resortu obrony, a fabuła przechodziła później do gabinetu ministra, gdzie dowiadywał się od współpracowników o stanie wojska.

W nagraniu z 24 lipca także padała krótka kwestia o F-35 - "będą" i ten sam żart o tym, że "F-35 jeszcze nie dolecą". Za to szerzej raportowano o stanie wojsk lądowych. Zresztą do tego nagrania sprzed roku nawiązał sam Błaszczak, pisząc na Twitterze: "Mówiłem, że będą".

Więcej o:
Komentarze (273)
Zakup F-35 dla polskiego wojska. Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiada podpisanie umowy
Zaloguj się
 • iso669

  Oceniono 48 razy 40

  Płaszczak to moja ulubiona pacynka Świrosława Polskęzbawa. Idealny CZŁONEK sekty smoleńskiej

 • kzet69

  Oceniono 47 razy 37

  Przy zakupie F-16 offset sięgał wartości kontraktu, a tym razem nie ma żadnych danych w tej kwestii, nie ma także żadnych danych co obejmuje umowa, poza samolotami. Szkolenia załóg, mechaników? Możliwość remontów? Kody dostępu do aktualizacji oprogramowania? Ile lat serwisu i gwarancji na samoloty? Przecież to jest jakieś przedszkole durnowaty filmik o tym że wydamy prawie 20 mld PLN...

 • magda_breslau

  Oceniono 44 razy 34

  Postawcie je obok helikopterow Macierewicza.

 • def11

  Oceniono 31 razy 27

  Rozumiem, że w pierwszą eskadrę osobiście przyprowadzą Błaszczak, Duda, Macierewicz, Suski, Rydzyk i Kempa.

  p.s. Panie Błaszczak wie pan dlaczego nie kupujemy nowych samolotów w normalny, pożądany dla wojska, gospodarki czyli w wyniku swoistego konkursu ofert z możliwością przetestowania i sprawdzenie wielu samolotów różnych producentów i związanych z tym warunków biznesowych tak jak to robią szanujące siebie i pieniądze podatników państwa jak np Finlandia czy Szwajcaria ?
  Ja nie wiem, chyba tylko dlatego, że my w przeciwieństwie do nich "wstaliśmy z kolan" ?!

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 26

  Będzie tak samo jak z tymi łodziami podwodnymi , dużo krzyku i nic :)

 • tempa-dzida2

  Oceniono 25 razy 21

  Kilka samolotów, za to BAAAAAAARDZO DROGO KUPOWANYCH !!!!!!!!
  Ale za to bez przetargów i analiz.
  O SZKOLENIU PILOTÓW I SERWISIE MASZYN TEŻ CICHUTKO ...

 • arreis65

  Oceniono 22 razy 20

  mariusz błaszczak to tchórzliwy i żałosny imbecyl - wyjątkowy nawet jak na pissofskie standardy !!!

 • kondziu70

  Oceniono 18 razy 16

  Plaszczak!!! A gdzie miliony dronow setki okrętów wojennych???!!!???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX