Zmiany w PO po wyborze Budki. Onet: We władzach partii Trzaskowski, Pomaska i Kierwiński

Borys Budka zdecydowanie wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wraz z szefem partii zmieniają się osoby na innych stanowiskach. Wg nieoficjalnych informacji zastępcami Budki mają być Agnieszka Pomaska i Rafał Trzaskowski. Z kolei Sławomir Nitras ma objąć pozycję szefa klubu parlamentarnego.

W sobotę przeprowadzone zostały wybory na szefa PO. Wygrał je poseł Borys Budka, który uzyskał 78 proc. głosów przy frekwencji wynoszącej 76 proc. Drugi kandydat - Tomasz Siemoniak - uzyskał 11 proc. Dotychczasowym szefem Platformy Obywatelskiej był Grzegorz Schetyna.

Mają się zmienić także inne osoby w najwyższych władzach partii. Na razie PO nie poinformowała o tym oficjalnie, jednak wg informacji Onet.pl wiadomo już, że na razie Platforma będzie miała dwoje wiceprzewodniczących. Zastępcami Budki mają być posłanka Agnieszka Pomaska i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei sekretarzem partii ma zostać poseł Marcin Kierwiński.

Dotychczas PO miała czworo przewodniczących. Byli to Ewa Kopacz, Bogdan Borusewicz, Borys Budka oraz Tomasz Siemoniak.

Zobacz też: Kowal o kulisach zamkniętej debaty kandydatów na szefa PO

Zobacz wideo

Budka dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego klubu. Na tym stanowisku - wg informacji Onetu - ma go zastąpić Sławomir Nitras.

Więcej o: