Zmiany w PO po wyborze Budki. Onet: We władzach partii Trzaskowski, Pomaska i Kierwiński

Borys Budka zdecydowanie wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wraz z szefem partii zmieniają się osoby na innych stanowiskach. Wg nieoficjalnych informacji zastępcami Budki mają być Agnieszka Pomaska i Rafał Trzaskowski. Z kolei Sławomir Nitras ma objąć pozycję szefa klubu parlamentarnego.

W sobotę przeprowadzone zostały wybory na szefa PO. Wygrał je poseł Borys Budka, który uzyskał 78 proc. głosów przy frekwencji wynoszącej 76 proc. Drugi kandydat - Tomasz Siemoniak - uzyskał 11 proc. Dotychczasowym szefem Platformy Obywatelskiej był Grzegorz Schetyna.

Mają się zmienić także inne osoby w najwyższych władzach partii. Na razie PO nie poinformowała o tym oficjalnie, jednak wg informacji Onet.pl wiadomo już, że na razie Platforma będzie miała dwoje wiceprzewodniczących. Zastępcami Budki mają być posłanka Agnieszka Pomaska i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei sekretarzem partii ma zostać poseł Marcin Kierwiński.

Dotychczas PO miała czworo przewodniczących. Byli to Ewa Kopacz, Bogdan Borusewicz, Borys Budka oraz Tomasz Siemoniak.

Zobacz też: Kowal o kulisach zamkniętej debaty kandydatów na szefa PO

Zobacz wideo

Budka dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego klubu. Na tym stanowisku - wg informacji Onetu - ma go zastąpić Sławomir Nitras.

Więcej o:
Komentarze (250)
Zmiany w PO po wyborze Budki. Onet: We władzach partii Trzaskowski, Pomaska i Kierwiński
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 63 razy 33

  Jestem, co prawda, wyborcą lewicy, ale cieszy mnie zmiana pokoleniowa w PO.

  Nie życzę Platformie źle. W końcu łatwiej się dogadać z liberałem, czy tam centrystą, niż populistą bolszewikiem z PiSu. Miejsce dla tego ostatniego widzę raczej w pierdlu niż na Wiejskiej.

 • wie-gaw144

  Oceniono 28 razy 22

  Czyli zmiana w PO poszła w dobrym kierunku bo pisowskie trolle szlochają i kwiczą ze złości!!!

 • zloty_cielec69

  Oceniono 30 razy 14

  Brawo! Gnać dziadki, a raczej dziady z pisu! terleckie, kaczyńskie i reszta do różańca, a nie do polityki. zapleśniałe dziadygi życie urządzają!

 • dana43

  Oceniono 38 razy 14

  Pisowskie trole nie moga spac ze zlosci, ze w pisie same glupki, a w po plejada madrych ludzi!!!!!!!!

 • barakuda62

  Oceniono 16 razy 12

  A teraz PiS/dzielce wyobraźcie sobie takie wybory u siebie...
  oszywiście wybór między kotem i jego Jarosławem😂😂😂

 • honkers

  Oceniono 17 razy 11

  Trzymam kciuki aby się udało a do kaczych Trolli tak skrzętnie wymyślających nowe podłości na Budkę - skoro już tu jesteście na łamach wolniej gazety, przeczytajcie chociaż kilka zdań prawdy o podłych wyczynach waszych sponsorów. Może przy okazji nauczycie się pisać w miarę poprawnie po polsku.

 • koment7

  Oceniono 27 razy 11

  Brawo. Młodzi, kompetentni, nie bojący wystąpić przed kamerą i wiedzący co powiedzieć w takich sytuacjach. Teraz czekam na działanie i trzymam kciuki.

 • iskander36

  Oceniono 11 razy 9

  Czytam wpisy tych wszystkich kelnerów propisowskich wyśmiewających nowowybranych w PO i wychwalających Gnijącego Trola i jego bandę...... Głupio bedzie jak przerżniecie z tymi młodziakami. Co wtedy napiszecie ? Wyśmiewajac przeciwnika możecie się przejechać. Domyślam się, że te wpisy to sposób na zarobek, ale bez przeginania. Mam nadzieję, że Breżniew z Żoliborza doczeka domu spokojnej starości we Wronkach. CHWDP-isowi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX