W niedługim czasie jest możliwa zmiana kandydata PO na prezydenta. Kto tak twierdzi? Terlecki

Wybory w Platformie Obywatelskiej zakończone, Borys Budka został nowym liderem formacji. A to oznacza, że PO możne wreszcie skoncentrować siły na kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Innego zdania jest szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Polityk sugeruje opozycji zmianę kandydata.
Zobacz wideo

Niedziela sprzyja refleksjom. Zakończone wybory w PO skłoniły wicemarszałka Sejmu do przemyśleń na temat losów opozycji.      

"Poziom opozycyjnych banałów, które wygłasza Kidawa-Błońska jest tak żenujący, a liczba popełnianych błędów tak duża, że w najbliższych tygodniach jest prawdopodobna zmiana kandydata Platformy na prezydenta." - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki.  

Dziennikarz Agaton Koziński zwrócił uwagę na fakt, że PiS podobnie zachowywał się wobec Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO w wyborach samorządowych.

"Dokładnie w ten sam sposób grillowany był Rafał Trzaskowski przed wyborami w Warszawie. Przez miesiące debatowano o jego odsunięciu z powodu wpadek. Reszta jest historią." - napisał na TT Koziński.

Choć data wyborów prezydenckich nie został jeszcze oficjalnie ogłoszona - marszałkini Sejmu ma na to czas do 6 lutego - z kalendarza wyborczego wynika, że będzie to jedna z majowych niedziel, ale z wyłączeniem 1 maja.   

Oprócz urzędującego Andrzeja Dudy, i kandydatki Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, w wyścigu o fotel prezydencki ubiegać się m.in. będą: Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Robert Biedroń jako wspólny kandydat Wiosny, Lewicy Razem i SLD, Szymon Hołownia oraz Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Więcej o: