Sondaż prezydencki: Andrzej Duda bliski zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w styczniu, urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskałby 47,1 proc. poparcia - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Oznacza to, że polityk miałby spore szanse na zwycięstwo już w pierwszej turze.

Prezydent Andrzej Duda prowadzi w najnowszym sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Gdyby wybory odbyły się w styczniu, uzyskałby w pierwszej turze 47,1 proc. poparcia.

Na drugim miejscu znalazłaby się wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 24,1 proc. badanych. Trzecie miejsce przypadłoby prezesowi Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi (9,3 proc.). Prezes Wiosny Robert Biedroń uzyskałby poparcie na poziomie 8,9 proc., dziennikarz Szymon Hołownia - 5,6 proc., a kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak - 4,6 proc.

>>> Bronisław Komorowski po latach o słynnym "Zmień pracę, weź kredyt"

Zobacz wideo

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-24 stycznia br. metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób. W wynikach uwzględniono wyłącznie odpowiedzi uczestników, którzy zadeklarowali wzięcie udziału w wyborach i wskazali wybranego przez siebie kandydata.

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie odbędą się w maju - oficjalny termin nie został jeszcze ogłoszony. Zgodnie z konstytucją, wybory prezydenta RP zarządza marszałek Sejmu (obecnie funkcję tę pełni Elżbieta Witek). Ewentualna druga tura odbywa się dwa tygodnie po pierwszej turze.

Urzędujący prezydent Andrzej Duda nie zadeklarował jeszcze wprost gotowości do walki o reelekcję. Z dotychczasowych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości wynika jednak, że będzie popieranym przez ugrupowanie kandydatem.

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter.

Więcej o:
Komentarze (566)
Sondaż prezydencki: Andrzej Duda bliski zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów
Zaloguj się
 • czarna_zoska

  Oceniono 160 razy 120

  Fakt ze ma wiecej niz 10% swiadczy prymitywizmie polskiego spoleczenstwa.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 115 razy 91

  Sondaż robiony dziś po mszy w Piździuchowie Dolnym na Podlasiu.
  Czyli słabo, coraz słabiej. rok temu Anżej miał tam blisko 90%.

 • efi ehad

  Oceniono 86 razy 72

  Gen samozniszczenia w tym narodzie nigdy nie zniknie

 • cozano

  Oceniono 90 razy 62

  Już sam fakt, że Duda jest politykiem o najwyższym zaufaniu, świadczy o kondycji znacznej części naszego społeczeństwa....

 • hi2per

  Oceniono 73 razy 49

  Ten kraj już dawno zszedł na psy. Czekam na ten moment, a nadejdzie, kiedy wyborcy PiS obudzą się z ręką w nocniku. Ciekawe kogo wtedy będą obwiniać.

 • freud1

  Oceniono 60 razy 46

  Hehe.
  Jak widac suweren gustuje w blamazach, jak ten w Davos.
  Jesli to prawda, to "Polska w ruinie", bedzie juz niedlugo niedoscignionym marzeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX