Wdowa po Janie Szyszce oskarża prezesa TVP: Pilnował, żeby drzwi telewizji były dla męża zamknięte

Krystyna Szyszko, wdowa po byłym ministrze środowiska Janie Szyszce, przekonywała na sympozjum w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, że jej mąż "miał zakaz występowania w telewizji publicznej". - Dziennikarze rozkładali ręce, pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte - stwierdziła Krystyna Szyszko.

W założonej przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum "Oblicza ekologii", organizowane ku czci Jana Szyszki. Były minister środowiska i parlamentarzysta PiS zmarł 9 października ub.r., na kilka dni przed wyborami.

- Nie wiem, czy państwo wiecie, ale miał zakaz występowania w telewizji publicznej. Miał zakaz do końca, nawet tuż przed śmiercią, przecież to była kampania wyborcza, współpracownicy męża próbowali z dziennikarzami rozmawiać - mówiła w trakcie sympozjum Krystyna Szyszko, wdowa po polityku.

 

- Dziennikarze rozkładali ręce, pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte - dodała.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę na stronie internetowej Telewizji Polskiej (vod.tvp.pl) hasła "Jan Szyszko", ostatnim pojawiającym się w wynikach programem z udziałem byłego ministra jest "Minęła dwudziesta" z 9 stycznia 2019 r.

Krystyna Szyszko: Sukcesy męża przypisywane były innym ministrom

Wdowa po Janie Szyszce oskarżyła również środowisko Zjednoczonej Prawicy o niesprzyjanie politykowi. Jak stwierdziła, "najgorsze ciosy były od swoich".

>>> Jarosław Kaczyński o śmierci Jana Szyszko: "To nie przypadek"

Zobacz wideo

- Czy państwo sobie wyobrażają, że mąż się spotkał z takim zarzutem, to jest trudne do uwierzenia: "ty się chwalisz wiedzą, ty jedziesz tam, chwalisz się wiedzą i ich denerwujesz". Chodziło o Unię Europejską. Proszę państwa, to jest fakt, mąż to usłyszał od ważnej osoby w Prawie i Sprawiedliwości. Miał zarzut, że ma wiedzę i z tej wiedzy korzysta, posługuje się nią - przekonywała Krystyna Szyszko.

- Jedna z organizacji pozarządowych dostała 30 mln zł na akcję wykańczającą pana profesora Szyszkę, doprowadzenie do tego, żeby został usunięty z funkcji ministra. Nie wiem, czy państwo wiecie o tym, ale to są też fakty. Fakty też są takie, że np. sukcesy męża i ministerstwa były przypisane innym ministrom. Ci ministrowie się wypowiadali, nie mówiąc nic, że to nie jest ich zasługa - wyliczała. 

Jak dodała, "mimo wszystko mężowi na arenie międzynarodowej udało się wynegocjować dla Polski wszystko, co chciał, wygrał wszystkie procesy w Trybunale".

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter.

Więcej o: