Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zdecydowana przewaga

Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Poinformował o tym szef Komisji Wyborczej PO, Łukasz Abgarowicz. Odchodzący szef partii Grzegorz Schetyna nie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko, a najpoważniejszym rywalem Budki był Tomasz Siemoniak. Przy frekwencji 78 proc. Budka zdobył 82 proc. głosów.

Poseł Borys Budka ma być nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - informują już oficjalnie władze partii. W sobotę przeprowadzone zostały wybory na szefa PO. Oficjalne wyniki miały zostać podane dopiero w niedzielę, jednak już w sobotni wieczór szef Komisji Wyborczej PO, Łukasz Abgarowicz zakomunikował, że Budka na pewno wygrał wybory na przewodniczącego Platformy w pierwszej turze. 

Budka odniósł zdecydowane zwycięstwo. Jak podaje Jacek Czarnecki z Radia ZET, zdobył 82 proc. głosów. Drugi kandydat - Tomasz Siemoniak - uzyskał dziewięć procent. Frekwencja wyniosła 78 proc.

Chwilę wcześnie, jeszcze przed ogłoszeniem wyników, politycy PO gratulowali Borysowi Budce wygranej. 

"Jeszcze nieoficjalnie, ale wszystko już jest jasne. Nowy Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powodzenia i wszyscy będziemy Cię wspierać" - napisał Sławomir Nitras. Rzecznik partii Jan Grabiec napisał na Twitterze, że wybory wyglądają na rozstrzygnięte, jednak bez podawania nazwiska zwycięzcy. 

Zobacz też: Kowal o kulisach zamkniętej debaty kandydatów na szefa PO

Zobacz wideo

Budce gratulował m.in. Bartłomiej Sienkiewicz. "Z wyników, jakie otrzymuję, wygląda na bezapelacyjne zwycięstwo Borysa Budki! Bardzo silny mandat! Złożyłem gratulacje Zwycięzcy i życzenia powodzenia. Teraz do przodu i w kampanię MKB!" - napisał.

Jak pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu, Budka był faworytem wyborów. Jego najpoważniejszym rywalem był Tomasz Siemoniak, wspierany przed dotychczasowego szefa partii Grzegorza Schetynę. Siemoniak także pogratulował już Budce, o czym napisał na Twitterze. "Oczywiście razem będziemy dalej pracować dla Polski i Platformy" zadeklarował i podziękował za oddane na siebie głosy.

Budkę popierał m.in. Donald Tusk, który poinformował, że to na niego oddał swój głos. 

Więcej o:
Komentarze (738)
Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zdecydowana przewaga
Zaloguj się
 • skandynawek

  Oceniono 104 razy 52

  Gratulacje, ale to nie jeden maraton przed Panem. Teraz naprawde ciezka praca by odsunac dude od rezydenta palacu prezydenckiego.

 • facet33kat

  Oceniono 54 razy 32

  Brawo ! może w końcu Platforma się obudzi z zimowego snu i zacznie coś robić ! Bo jeśli powtórzą miernotę kampanii do sejmu i senatu podczas kampanii prezydenckiej to nic nas nie uratuje...

 • jego-wysokosc

  Oceniono 47 razy 29

  Pamiętaj Budka, to że teraz rządzą populiści to e dużej mierze wina PO, które oderwało się od społeczeństwa.
  Nie spieprz tego ponownie bo PiS nas wykończy. A zaczyna mu spadać.

 • chi-neng

  Oceniono 60 razy 26

  Jeżeli jest to prawdą, to gratuluję serdecznie i życzę samych sukcesów.
  I czekam na pulsującą i działającą na suwerena kampanię wyborczą, już od poniedziałku.

 • claudiusz

  Oceniono 31 razy 19

  Budka bardzo mlody jak na polityka i enegiczny w przeciwienstwie do kulawego,zramolanego i starego kaczora,ktory potrafi tylko caly czas powtarzac oklepane frazesy o wstawaniu z kolan..

 • elektronik_99

  Oceniono 45 razy 19

  PO to nie moja bajka. ale dobrze że wreszcie sobie jakiegoś sensowniejszego przywódcę wybrali. Jest szansa że teraz nie będą ciągnąć w dół całej opozycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX