Julia Pitera w lokalu wyborczym dowiedziała się, że jest zawieszona w prawach członka PO

Julia Pitera choć chciała, to nie mogła wziąć udziału w sobotnich wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Była posłanka, europosłanka i wciąż polityczka tej formacji dowiedziała się w lokalu wyborczym, że została zawieszona w prawach członka PO - podał Onet.

W sobotę odbywa się I tura wyborów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Głosować w pełni demokratycznym plebiscycie mogli wszyscy członkowie PO, którzy opłacają składki członkowskie. Mogli, bo właśnie zamknięto lokale wyborcze.

Zagłosować na jednego z czterech kandydatów (następcę Grzegorza Schetyny) postanowiła też Julia Pitera. Jednak już w lokalu wyborczym okazało się, że byłej posłanki PO nie ma liście wyborców. Okazało się, że to nie błąd, ale efekt decyzji rzecznika dyscypliny PO Łukasza Abgarowicza, który już w listopadzie zeszłego roku zawiesił Julię Piterę w prawach członka partii.

Okazało się, że szkodzę PO

- mówi Pitera w rozmowie z Onetem.

Pitera skonfliktowana z rzecznikiem dyscypliny, otwarcie krytykowała władze

Onet przypomina, że Julia Pitera od lat jest w konflikcie z obecnym rzecznikiem dyscypliny, któremu zarzuca związki z tzw. układem warszawskim. Zdaniem polityczki, Abgarowicz jest jednym z niewielu ludzi Pawła Piskorskiego, z czasów gdy ten był prezydentem Warszawy, a który nie został do tej pory usunięty z PO. Pitera zarzuca mu powiązania z grupą polityczno-biznesową z tamtego okresu.

Jednak mimo tych osobistych animozji wydaje się, że jednym z decydujących powodów zawieszenia Pitery w PO była jej otwarta krytyka pod adresem kierownictwa partii po kolejnych przegranych wyborach.

- W następstwie nieudolności Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz trzeci wybory. Ja nie odkrywam nic nowego. Jak były ułożone listy do PE, wszyscy widzieliśmy. Jak była prowadzona kampania do PE, też doskonale widzieliśmy - mówiła rozgoryczona polityczka w październiku m.in. w RMF FM, tuż po przegranych przez PO wyborach do parlamentu.

 Pitera: Tak rządzi PiS, pakuje opozycję w chaos. Naprawdę będzie źle

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (211)
Julia Pitera w lokalu wyborczym dowiedziała się, że jest zawieszona w prawach członka PO
Zaloguj się
 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 54 razy 32

  Pitera stala sie na tyle nieistotna dla Platformy, ze nawet nie raczyli jej powiadomic o zawieszeniu w prawach czlonka. To jednak troche wstyd.

 • hipis3308

  Oceniono 57 razy 29

  Jest to Polską mentalnością, że za powiedzenie prawdy, jest się dyskryminowanym.

 • michal.golasz

  Oceniono 27 razy 21

  Może i zrobili to nieelegancko jednak z drugiej strony Pitera jest jedynym politykiem platformy który ma widoczny współczynnik inteligencji na poziomie oficera PIS jak np. Szydło.
  Przy jej wypowiedziach można dostać nagłego wyprostowania zwojów. Widać wyraźnie, że ona nie rozumie niczego, ale to absolutnie niczego o czym mówi, kiedykolwiek mówi.
  I w sumie naprawdę szkodzi formacji.

 • jac_l_w

  Oceniono 23 razy 15

  A ja miałem wrażenie, że Pitera szkodzi PO, odkąd się do tej partii przyłączyła.

 • egrabow3

  Oceniono 23 razy 13

  Myślę, że Pani Pitera ma tylko jeden cel - wypromować własną osobę. Chyba Jej nie w smak, że została odsunięta na boczny tor. PO tylko zyska pozbywając się tej Pani.

 • myszoptak

  Oceniono 19 razy 11

  Pitera to dawniej była powolana na 1-szego daozjada RP.
  Dla niej zostało utworzone nowe Ministerstwo Spraw Zbytecznych, gdzie zarabiała kupę kasy.

 • mg_0

  Oceniono 16 razy 10

  Gdy Tomasz Raczek wyszedł z szafy (znaczy powiedział, że jest homoseksualny), Fakt zapytał Cymańskiego, Piterę i chyba Bosaka, co o tym sądzą. Kto miał problem z orientacją Raczka? Naturalnie, że Pitera ;)

 • this.man

  Oceniono 30 razy 10

  Cóż pani Julio, sprawdza się stare powiedzenie, że prawda w oczy kole. Schetyna przez cały okres przewodniczenia PO zachowywał się jak jej grabarz. Jedynie Zdrojewski na stanowisku przewodniczącego PO może poprawić wizerunek tej partii. Ciekawe czy władze PO zleciły sondaż, który z kandydatów wzbudza największe zaufanie wśród potencjalnych wyborców?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX