PiS traci w najnowszym sondażu. Wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i Lewicy

Prawo i Sprawiedliwość zachowuje dużą przewagę nad opozycją, jednak poparcie dla partii spadło - wynika z nowego sondażu. Zmniejszył się też odsetek popierających Konfederację, rośnie za to Koalicja Obywatelska i Lewica.

Gdyby teraz odbywały się wybory parlamentarne, najwięcej głosów zdobyłoby PiS. W sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl głosowanie na partię rządzącą deklaruje 43,5 proc. badanych. To jednak spadek w porównaniu do poprzedniego sondażu sprzed trzech tygodni, w którym PiS miało 45,5 proc. poparcia. 

Na kolejnym miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddałoby 29,7 proc. respondentów. To o 1,6 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu. Wzrosło także poparcie dla Lewicy. która na którą zagłosowałoby 11,8 proc. badanych (w poprzednim sondażu było to 10,5 proc.).

Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) ma poparcie zbliżone do tego w poprzednim sondażu - 8,6 proc. Ostatnim ugrupowaniem ponad progiem jest Konfederacja, na którą zagłosowałoby 5.9 proc. badanych (6,4 w poprzednim sondażu).

Zobacz też: Komorowski po latach o słynnym "Zmień pracę, weź kredyt"

Zobacz wideo

Badanie dla dorzeczy.pl przeprowadzono w dniach 23-24 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono tylko zadeklarowanych wyborców.  

Więcej o: